Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Lojzetov Polde
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 11, 2020 1:34 pm

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a Lojzetov Polde »

aljo69 napisal/-a: To Avg 11, 2020 1:45 pm
Lojzetov Polde napisal/-a: To Avg 11, 2020 1:39 pm Jaz bi si sposodil tole temo.

Jaz imam Apn 6 s in bingov uplinjač in nekaj ne dela dobro in bi kupil novega od Dellorto.

Zanima me kater uplinjač kupiti za moj Apn 6. Motor ni bil nič predelan edino vgrajeno ima 5 prestavo.

Kaj je sploh razlika med 12/14 in 14/12 ?

Kater uplinjač mi priporočate ?

Hvala
12/14 ne obstaja ... 14/12 so bili na apn6s.

http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=889

tole koleno rabiš

Še eno vprašanje.

Če kupim ta uplinjač moram poleg kolena kupiti še kaj ?

Guma in mrežica sta že zdraven uplinjača ?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Slika

takole pride nov. tako, da krivino ja in verjetno tisto vodilo zajle ... kar se tiče ostalega težko rečem ker kot je automatic_7 povedal je okvir drug in so potrebne predelave starih ... tudi glavna diza je vrjetno premala tako da boš rabil še set šob, da nastaviš zadevo. Ampak v primerjavi z bingom vsaj imaš možnost nastavitve s šobami (dizami) ... pod to plastiko na sliki zadaj se skriva mrežica oz filter.. če je dovolj prostora pod okvirjem s to plastiko ali rabiš gumo pravtako ne bi vedel.

šobe ugibam nekje med 60-70
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... ory_id=352
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

To pa nevem aljo če imajo vsi zraven ta airbox, mislim da samo sha 16/16 in 15/15 ga imata zravn.
Diza na apn6s z dellortom je 66 (vsaj ne enem,ki sem razdiral je bila).

Najboljše da pišeš direkt na obnovi.si kaj pride zraven ;)
Lojzetov Polde
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 11, 2020 1:34 pm

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a Lojzetov Polde »

Še eno vprašanje.

Kako pa veš katera diza je najbolj idealna ? Po svečki ?

Diza 66 ne bi smela biti premajhna ali pač ?
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Lojzetov Polde napisal/-a: Sr Avg 12, 2020 4:12 pm Še eno vprašanje.

Kako pa veš katera diza je najbolj idealna ? Po svečki ?

Diza 66 ne bi smela biti premajhna ali pač ?
tako, orientiras se po svecki. Pa tudi sicer motr nebo lepo laufal (ce sploh), ce je premajhna ali prevelika.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

automatic_7 napisal/-a: Sr Avg 12, 2020 1:54 pm To pa nevem aljo če imajo vsi zraven ta airbox, mislim da samo sha 16/16 in 15/15 ga imata zravn.
Diza na apn6s z dellortom je 66 (vsaj ne enem,ki sem razdiral je bila).

Najboljše da pišeš direkt na obnovi.si kaj pride zraven ;)
js sn mel na apn6s dellorto 14/9, original diza je bla pa 50 :lol:
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

aljo69 napisal/-a: Sr Avg 12, 2020 10:41 am Slika

takole pride nov. tako, da krivino ja in verjetno tisto vodilo zajle ... kar se tiče ostalega težko rečem ker kot je automatic_7 povedal je okvir drug in so potrebne predelave starih ... tudi glavna diza je vrjetno premala tako da boš rabil še set šob, da nastaviš zadevo. Ampak v primerjavi z bingom vsaj imaš možnost nastavitve s šobami (dizami) ... pod to plastiko na sliki zadaj se skriva mrežica oz filter.. če je dovolj prostora pod okvirjem s to plastiko ali rabiš gumo pravtako ne bi vedel.

šobe ugibam nekje med 60-70
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... ory_id=352
ja, za A3 rabis tisto vodilo za zajlo, ki je pod kotom, ne v luft, kot je original. Ostalo, razn zauga (tist mors nekak postudirat z plehom, da ga vklopis) gre pa lepo pod okvir z nekaj masiranja. Pa seveda gas rocka in zajla je druga.
Pa se neki je treba pazit; ce kupujes 14/12, je fajn prej preverit pri trgovcu, da imajo tudi tapravo plasticno puso, da potem pase v frgazer in na koleno, ker sicer nebo nic. Js sem na enem 14/12 mogu naprintat to puso, ker tako debele nisn dobil nikjer.

Mam enga A3, ki je bil original encrawi, pa je sla "predelava" na dellorto bp.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hojnikb napisal/-a: Sr Avg 12, 2020 4:48 pm
aljo69 napisal/-a: Sr Avg 12, 2020 10:41 am Slika

takole pride nov. tako, da krivino ja in verjetno tisto vodilo zajle ... kar se tiče ostalega težko rečem ker kot je automatic_7 povedal je okvir drug in so potrebne predelave starih ... tudi glavna diza je vrjetno premala tako da boš rabil še set šob, da nastaviš zadevo. Ampak v primerjavi z bingom vsaj imaš možnost nastavitve s šobami (dizami) ... pod to plastiko na sliki zadaj se skriva mrežica oz filter.. če je dovolj prostora pod okvirjem s to plastiko ali rabiš gumo pravtako ne bi vedel.

šobe ugibam nekje med 60-70
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... ory_id=352
ja, za A3 rabis tisto vodilo za zajlo, ki je pod kotom, ne v luft, kot je original. Ostalo, razn zauga (tist mors nekak postudirat z plehom, da ga vklopis) gre pa lepo pod okvir z nekaj masiranja. Pa seveda gas rocka in zajla je druga.
Pa se neki je treba pazit; ce kupujes 14/12, je fajn prej preverit pri trgovcu, da imajo tudi tapravo plasticno puso, da potem pase v frgazer in na koleno, ker sicer nebo nic. Js sem na enem 14/12 mogu naprintat to puso, ker tako debele nisn dobil nikjer.

Mam enga A3, ki je bil original encrawi, pa je sla "predelava" na dellorto bp.
v tej temi je govora o apn6 ne A3
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Menjava uplinjača Bing v Dell'orto

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

začeli smo z a3 pa nadaljevali z apn6 :D uglavnem na 15/15 so lepo pasala vsa originalna tomosova kolena (a3, a35 ravno, a35 stransko)... na žalost se na spletu zadnji čas dobijo kopije... pravtako 15/15 pride z airboxom, mrežico in dizo 68
Odgovori