Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

prlek napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 9:43 pm
hojnikb napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 6:40 pm sam za dellorto in A3 je treba zrihtat hladni vzig, ker z original plehi nebos dosegu. Ali nardis luknjo al pa kupis taksnega, ki ma zaug na zajlo.
Imajo tudi nekateri a3 luknjo za čok. Moj je imel in gor dellorto v originalu.

Edit:
Evo ga: https://www.tomoshop.nl/tomos-bodywork/ ... black.html
Uff, hvala za tole, nisn vedu, da se ti plehi se dobijo novi. :!:
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Se hitro vprasanje? Je kaksen majster okoli stajerskega konca, ki brusi cilindre in ve kaj dela? Zgleda mi je trenutni cilinder slabo pobrusen, zato bom sel kaksno mero gor (39-40), ampak da bi blo to narejeno, kot se sika.
Apna mi je fino zrihtal en gospod iz domzal, sam sem si res mogu vzet cas (kaksen mesec)....
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
void
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

automatic_7 napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 8:52 pm
void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 7:13 pm Zanimivo da ima moj plehe z izrezom za choke. Kar pomeni da je v orginalu meu zgleda Dellorto carb, ampak ga je neko zamenjau z Bingom?
zgleda, da ja ali pa je takrat na tomosu zmanjkalo plehov in so delali samo še take z luknjo.
A ročica gasa ima gumbek za choke od binga?
Kateri letnik je motor?
Ne, nima ker ročka ni orginal 🤔 mogoče je imel včasih. Motor je A3 S, letnik 88 z luknjo v plehu in z bingom. Če je pa orginal Bing, ne vem.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 10:29 pm
automatic_7 napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 8:52 pm
void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 7:13 pm Zanimivo da ima moj plehe z izrezom za choke. Kar pomeni da je v orginalu meu zgleda Dellorto carb, ampak ga je neko zamenjau z Bingom?
zgleda, da ja ali pa je takrat na tomosu zmanjkalo plehov in so delali samo še take z luknjo.
A ročica gasa ima gumbek za choke od binga?
Kateri letnik je motor?
Ne, nima ker ročka ni orginal 🤔 mogoče je imel včasih. Motor je A3 S, letnik 88 z luknjo v plehu in z bingom. Če je pa orginal Bing, ne vem.
A3S bi pa moral imet dellorto pomoje.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 9:43 pm
hojnikb napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 6:40 pm sam za dellorto in A3 je treba zrihtat hladni vzig, ker z original plehi nebos dosegu. Ali nardis luknjo al pa kupis taksnega, ki ma zaug na zajlo.
Imajo tudi nekateri a3 luknjo za čok. Moj je imel in gor dellorto v originalu.

Edit:
Evo ga: https://www.tomoshop.nl/tomos-bodywork/ ... black.html
Ta pokrov je za A35, poglej izrez okrog mašine ;)

piše pa A3, zato ker Tomos A3 S25 je imel nove bloke A5 in gor A3 cilinder :)
Slika
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

hojnikb napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 10:11 pm Se hitro vprasanje? Je kaksen majster okoli stajerskega konca, ki brusi cilindre in ve kaj dela? Zgleda mi je trenutni cilinder slabo pobrusen, zato bom sel kaksno mero gor (39-40), ampak da bi blo to narejeno, kot se sika.
Apna mi je fino zrihtal en gospod iz domzal, sam sem si res mogu vzet cas (kaksen mesec)....
Po čem sklepaš, da je slabo pobrušen. Kakšno imaš toleranco?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 11:16 pm
prlek napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 9:43 pm
hojnikb napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 6:40 pm sam za dellorto in A3 je treba zrihtat hladni vzig, ker z original plehi nebos dosegu. Ali nardis luknjo al pa kupis taksnega, ki ma zaug na zajlo.
Imajo tudi nekateri a3 luknjo za čok. Moj je imel in gor dellorto v originalu.

Edit:
Evo ga: https://www.tomoshop.nl/tomos-bodywork/ ... black.html
Ta pokrov je za A35, poglej izrez okrog mašine ;)

piše pa A3, zato ker Tomos A3 S25 je imel nove bloke A5 in gor A3 cilinder :)
Slika
Zanimivo... :geek:
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

prlek napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 11:18 pm
hojnikb napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 10:11 pm Se hitro vprasanje? Je kaksen majster okoli stajerskega konca, ki brusi cilindre in ve kaj dela? Zgleda mi je trenutni cilinder slabo pobrusen, zato bom sel kaksno mero gor (39-40), ampak da bi blo to narejeno, kot se sika.
Apna mi je fino zrihtal en gospod iz domzal, sam sem si res mogu vzet cas (kaksen mesec)....
Po čem sklepaš, da je slabo pobrušen. Kakšno imaš toleranco?
nima taprave moci, sploh predn se segreje (podoben problem kot par strani nazaj nekdo). Mesanca je taprava, vzig tudi, pa tudi sicer sn se poigral z razlicnimi vplinjaci in nastavitvami, neke razlike ni. Zato sumim, da bi mogoce bilo to. Nisem pa sel merit tolerance, sem dal majstru bat in cilindr, pa naj nardi svoje. Big mistake.
No, podoben problem je sicer motor ze mel predn je bil brusen, ampak je bilo takrat tolk blowbya (cel bat od obrockov dol crn) da sem pac predvideval, da je problem v obrockih oz. stanju cilindra.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Danes sem se malo poigraval; nekje pri 100C +- na glavi potem dobi nekaj moci, da glih ne ugasne pr menjavi v drugo. Vse prej je pa dost crknjen konj. Po kakih 15 minutah divjanja pa okoli 200-210C na najbolj vroci tocki glave...
Po treba zgleda vrzit dol ta cilindr in pomerit toleranco, ce ne druga, da vsaj izlocim to opcijo.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Evo, danes sn pokno gor nov bat pa cilinder (mel nek čungalunga kit iz ekoteha še na lagru). Prvi vtis je sigurno bolše delovanje (zdej vžge takoj v prvo), kako se bo obnesu z vožnjo vidim pa v prihodnjih dneh, ko se stvar malo uteče. Nekih hudih pričakovanj sicer od tega čungabungalunga kita nimam :shock:
V skrajnem slučajo bo pač šel nazaj gor star cilinder z bolšim brušenjem...
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Odgovori