Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Nova roba je katastrofa tolerance ne štimajo materiali slabi. Sploh ne šraufam tomosov več, ekoteh iz celja ima poceni robo ampak vse škart malenjkost boljšo robo ima obnovi.si
void
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Sej proizvajalci so verjetno isti kot tisti, ki so delali za Tomos orginal robo. Ampak ker Tomos več ne obstaja je kvaliteta padla -> kontrola in materiali slabši. OEM mora skrbeti za kontrolo dobaviteljev da dobavljajo kvalitetno robo in ko je Tomos izginil, je tudi kvaliteta šla dol, ker ni več kontrole nad njimi.

Delam v avtomobilski industriji in se ukvarjam z dobavitelji. Tako da vem približno kako to gre :D
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Sem zadnjič kupil osovine za apn6 niso niti približno pasale prvič v življenju sem robo nazaj nesel...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Problem lamel za A3 je azbest ker se ga ne sme več uporabljat, na novih je pa pluta ki se hitreje obrabi. Glede kvalitete pa litina original lamel razpada.

Predvsem kvaliteta komponent katerih Tomos ni več serijsko ugrajeval je padla, saj so to replike. Nekaj srbskih delov je iz starih orodiji večina pa nove (slabe) kopije nekatere celo so srbi dali delat na kitajsko npr. glava za Tomos BT.

Jaz vem kje se lahko kupi iz stare zaloge azbestne lamele, če si jih kdo želi kakšen komplet :)
void
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Mi lahko posreduješ kontakt za azbestne lamele? Jih bom nabavil vseeno, rabim ali ne, če ne drugo za rezervo. Hvala.

P.S. ali je Dellorto SHA 14-12 original na A3 poleg Binga? Ker tale bing mi pije živce, tesnila se ne da dobiti dobra in konstantno služi. Razmišljam da bi vzeu SHA 14-12 novega in bo mir... Sej ni tako drag spet.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 2:07 pm Mi lahko posreduješ kontakt za azbestne lamele? Jih bom nabavil vseeno, rabim ali ne, če ne drugo za rezervo. Hvala.

P.S. ali je Dellorto SHA 14-12 original na A3 poleg Binga? Ker tale bing mi pije živce, tesnila se ne da dobiti dobra in konstantno služi. Razmišljam da bi vzeu SHA 14-12 novega in bo mir... Sej ni tako drag spet.
investicija v dellorto se je za mene izkazala za eno boljših ko sem imel original a3... Rabiš še koleno, gumo, ki pride preko filtra in airbox dell'orto. Airbox vzami rabljen ostalo imaš novo na obnovi-si.si (zgoraj). Mogoče najdeš kakšnega dobro ohranjenega na forumu z vsem kar potrebuješ. Samo vzami original dell'orto ne kitajskih replik.

http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=540

http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=431

http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=533

Airbox ima prav tako ovalno luknjo kot guma zgoraj. encarwi (bing) ima okroglo
Priponke
zracni-filter-airbox-tomos-avtomatik-a3-a35-a5-slika-288357.jpg
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

sam za dellorto in A3 je treba zrihtat hladni vzig, ker z original plehi nebos dosegu. Ali nardis luknjo al pa kupis taksnega, ki ma zaug na zajlo.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
void
zobnik
Prispevkov: 170
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Zanimivo da ima moj plehe z izrezom za choke. Kar pomeni da je v orginalu meu zgleda Dellorto carb, ampak ga je neko zamenjau z Bingom?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 7:13 pm Zanimivo da ima moj plehe z izrezom za choke. Kar pomeni da je v orginalu meu zgleda Dellorto carb, ampak ga je neko zamenjau z Bingom?
zgleda, da ja ali pa je takrat na tomosu zmanjkalo plehov in so delali samo še take z luknjo.
A ročica gasa ima gumbek za choke od binga?
Kateri letnik je motor?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

hojnikb napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 6:40 pm sam za dellorto in A3 je treba zrihtat hladni vzig, ker z original plehi nebos dosegu. Ali nardis luknjo al pa kupis taksnega, ki ma zaug na zajlo.
Imajo tudi nekateri a3 luknjo za čok. Moj je imel in gor dellorto v originalu.

Edit:
Evo ga: https://www.tomoshop.nl/tomos-bodywork/ ... black.html
Odgovori