Tomos Flexer 2012

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a road king »

Luknje niso ravno potrebne, več pridobiš z glavo. Vem zdej me bojo vsi grdo gledal, ko bom tole napisal. Flexer je bil moj prvi motor in sem enako malo eksperimentiral na njem. Največ je letel okoli 70km/h, setup je bil pa sledeč. Original cilinder+bet brez lukenj, ferg dell 14/9 z večjo dizo, glava je bila od 15sl, blokade vse odstranjene, zadaj zobnik 22z, izpuh master a3 (izgled original) in to je to. Sam sem sprobal veliko izpuhov in na kitu in na običnih motorjih in morm rečt, da se tale "original" a3 master izpuh bolje obnese kot športni master. Malce tišji je in motor na obratih res navija, za razliko od športnega, ko oglušiš in se komaj premikaš. Tko da luknje v batu so nek plus, ampak ne nujen. Vedi da za luknje rabiš vzet cilinder dol in bat, kar pomeni da rabič mašino dol vzet, ker ne dobiš cilindra mimo geštela dol. Poglej tud v kakšnem stanju je izpušni kanal, ker orig. izpuh ga rad zabije.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a prlek »

road king napisal/-a: Če Maj 21, 2020 1:40 pm Luknje niso ravno potrebne, več pridobiš z glavo. Vem zdej me bojo vsi grdo gledal, ko bom tole napisal. Flexer je bil moj prvi motor in sem enako malo eksperimentiral na njem. Največ je letel okoli 70km/h, setup je bil pa sledeč. Original cilinder+bet brez lukenj, ferg dell 14/9 z večjo dizo, glava je bila od 15sl, blokade vse odstranjene, zadaj zobnik 22z, izpuh master a3 (izgled original) in to je to. Sam sem sprobal veliko izpuhov in na kitu in na običnih motorjih in morm rečt, da se tale "original" a3 master izpuh bolje obnese kot športni master. Malce tišji je in motor na obratih res navija, za razliko od športnega, ko oglušiš in se komaj premikaš. Tko da luknje v batu so nek plus, ampak ne nujen. Vedi da za luknje rabiš vzet cilinder dol in bat, kar pomeni da rabič mašino dol vzet, ker ne dobiš cilindra mimo geštela dol. Poglej tud v kakšnem stanju je izpušni kanal, ker orig. izpuh ga rad zabije.
Ne gledam te grdo, ampak pišeš nebuloze ti pa ostali podobni, ko malo zbrusijo glavo, zadi manjši zobnik, kakšno številko večji bat pa že moped leti 70+...Nikoli!! Mogoče po števcu kateri lažejo 10 kmh+, pa še to ne. Poglej si mojega a3 in predelave pa mi gre komaj čez 60. Z 22 zadnjim zobnikom bi mogoče šel 70, mogoče 75 z novejšimi daljšimi notranjimi avtomatik prenosi. Pa se motor zavrti do 10.000rpm pa še kdaj čez... Nevem od kod vam te magične številke. Zgleda da nimam pojma, al pa bom mogo flexerja nabavit.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

apn6s
l42 znizana glava, 14/14 frgazer, 5ta in 14 sprednji prenos in slc izpuh pa gre 70-75, odvisno kaksne volje je. Ampak to dejanskih, ker je stevec umerjen z gps. Prenosi mi dejansko ne igrajo vloge, ker je tolk sel ze v 4ti in 13 prenosom.

Pred temi predelavami sem mel vse stock, razn laser, in 14/14, pa je letel 65-67, pravtako umerjeno z gps.

Za A3 pa tezk recem, ker ga mam se v procesu obnove. Verjetno je pa res ze zarad samga cilindra tezko stisnat iste konje/hitrost kot iz apnja, vsaj brez vecjih predelav.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a road king »

@prlek ravno zato je prvi stavek, poleg tega nisem nic brusil glave, ker to delajo amaterji. @hojnik, primerjava A3 in A35 motorja je tako, kot če bi primerjal Lauro in A3.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

OK uglavnem, glava bo kmal prispela, pa še en set diz sem zraven naroču. Bom sporoču kok bo letel pol k bo vse naštelan. Zaenkrat mi gre po gpsu merjeno 53km/h s tem da mam original cilinder in glavo, menjal sem samo zadnji zobnik na 22 in dal gor laser izpuh, ki načeloma ni znan po nevem kakšnem performancu. Glavo sem naroču da bi dobu mal več odzivnosti, nism vedu da se pridobi tud končna??? @road king kok bi to slo potvoje??? Narocu sem neko DMP glavo, link mas na prejsni strani...

P.S všeč mi je da se je tale tema mal prebudila :lol:

LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

A kdo kako je kej z menjavo tuljave na 45 verizjo? A se mi splača al ne?

Lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ne ker ni prou jasno al je druga tuljava al ne.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: So Maj 23, 2020 5:26 pm Ne ker ni prou jasno al je druga tuljava al ne.
Ok hvala. Bom mal razmislu pa pogledu kako je s tem
TomosPower
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a road king »

Breznik Jr. napisal/-a: So Maj 23, 2020 4:05 pm @road king kok bi to slo potvoje??? Narocu sem neko DMP glavo, link mas na prejsni strani...

P.S všeč mi je da se je tale tema mal prebudila :lol:

LP Klemen
Končno je razmeroma težko napovedat, me pa zanima katero glavo dmp si vzel. Upam da za 50ccm, ker drugače si naredil več škode kot koristi z nakupom glave.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Tomos Flexer 2012

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

road king napisal/-a: Po Maj 25, 2020 3:37 pm Končno je razmeroma težko napovedat, me pa zanima katero glavo dmp si vzel. Upam da za 50ccm, ker drugače si naredil več škode kot koristi z nakupom glave.
Ja sevede sem uzel 50cc glavo, 38mm. Tale je: https://www.cilinder.si/cilindri/6115-g ... -38mm.html :mrgreen:

Drgač pa razmišlam da bi dal filter kar lepo dol, pa da bi eno najlonko čez ferg napel, sam tok da smeti ne bojo letele notr. Dize itak ta teden dobim od 50 pa do 72 tkoda se bom lahko mal igrou. Dobu sm informacijo da gre to najboljš, brez filtra oz. samo z neko mrežico :)

Objavim kej ko roba pride.
Lp klemen
TomosPower
Odgovori