Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Probaj užgat brez avspuha
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a matijag »

Nekateri so imeli sito v vijaku, s katerim je prišraufana cevka za gorivo. Na sliki vijak 2 cm levo spodaj od označenega dela. Zapreš bencin, odšraufaš vijak, pazi na tesnilne podložke in čisto na koncu v notranjosti vijaka se (mogoče ?) skriva sito. Del št 17 na spodnji skici.
http://www.myronsmopeds.com/category/ca ... r/encarwi/
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Aha možno ja, na to pa niti nisem pomislil. Vedno sem pucal vse razen tega, pa še probleme sem imel z rjavico, tako da je lahko zamašeno in ne dobiva dovolj bencina ja...

Probam in sporočim.
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Katero velikost dize pa ima encarwi?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

janlavric napisal/-a: To Mar 24, 2020 4:30 pm Katero velikost dize pa ima encarwi?
mislim da 46
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

najprej dobro kesl prepucaj, da nebo rje pa smeti notr, potem pa naprej...
sicer pa svecko opazovat, ni striktno nujno, da je problem z gorivom... V koncni fazi lahko tut vzig kaj nagaja, ce se ni bil nikol menjan/rihtan...
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a janlavric »

Svečka je čisto nova, cinšpulo in kondenzator pa sem menjal dve leti nazaj... in vžig je bil tudi zrihtan u nulo. Je pa res, da je se zadnje leto ni dosti vozilo z njim, če to kaj vpliva na elektriko.

Čeprav imam najbolj na sumu ravno tisto sito, čez katerega priteče bencin v fergazer in ga nisem spucal že vsaj dve leti, ker sem čisto pozabil na njega. Za zdaj imam na sumu sito, pipico, cevko, dizo in auspuh. Vse to probam, če ne bo nič od tega pa do električarja da ponovno zmeri napetost.

Pa tudi kolikor imam v spominu, vsake dva mesca sem se šel zapeljat z njim in vsakič ga je malo bolj morilo s polnim gasom, zdaj pa s polnim gasom crkne.

Samo ravno ta teden, ko sem ga zrihtal pri nas pada sneg na polno in ne morem nič probavat... ;)
janlavric
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 22, 2015 9:44 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a janlavric »

No evo, sneg je skopnel tako, da sem danes malo probaval. Delno je bila kriva preveč prepognjena cevka, delno pa malenkost zabita glavna šoba, sita na vijaku kjer priteče bencin pa ni.

Zadeva spet deluje kot mora in s polnim gasom vleče kot treba. Hvala vam.
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

pozdravljeni, bom kr pod tole temo uprasu, mam automatika 82 letnik use orig. razn strom je not 12v, vendra ima dobr izgorevanje, in zadeva je taka, ce pipco za bencin odprem morem ene parkrat zakurblat in k zalaufa se kr zagajna in ce dodam gas ga zamori. ce pa pustim pipco za bencin mal odprto pol pa ucasih uredu uzge ucasih pa tut ne, in pa ko je vec kt 1litr bencina moped kr gre, k ga je pa mal mnj gre oa u klanc svohnej, k ga mam pa na rezervi alpa da je pipca normalno odprta pa da je bencina cis mal, se pa oelem po klancu dol brez gasa, pridem na ravnino dam gas in ga mori, morem zbremzat da salta u prvo pol pa spet naprej potegne,
to velja ko je moped mrzu, to mi je pa zacel delat lansko leto ko sem bencin nalil do vrh tanka, pa sem ze dvakrat pucu tank in meu pipco uzuni
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A3 s polnim gasom crkuje

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

najprej očisti dizo uplinjača
Odgovori