Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo, že en lep čas me mika, da bi spravil na motor (apn agregat) kakšen kit (dmp, airsal itd...) In sem opazil, da je na puchshopu "akcija", za določene kite pa me zanima, katerega bi mi vi priporočali? Gledal sem DMP 70ccm 6p cilinder, ki me je nekako najbolj pritegnil, slišal sem tudi, da je na airsalu zelo slab nikasil, kako je s tem nevem.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

apn4m napisal/-a: Sr Nov 27, 2019 9:57 am Zdravo, že en lep čas me mika, da bi spravil na motor (apn agregat) kakšen kit (dmp, airsal itd...) In sem opazil, da je na puchshopu "akcija", za določene kite pa me zanima, katerega bi mi vi priporočali? Gledal sem DMP 70ccm 6p cilinder, ki me je nekako najbolj pritegnil, slišal sem tudi, da je na airsalu zelo slab nikasil, kako je s tem nevem.
Kolikor se jaz spomnim so nekdaj govorili za dmp, da ima slab nikasil. Kako je danes nevem. Od airsala dvomim, da je boljši. Kakšen kit kupit je popolnoma odvisno kaj želiš. Če hočeš motor predelat do konca ali pa imeti nekaj vmes, da boš se še vedno lahko vsak dan vozil z njim. Jaz bi ti priporočal tega na spodnjem linku, ker ima kubikaže več kot dovolj za karkoli in je še najbolj primerno sorazmerje med premerom in gibom bata. Toplo priporočam, da si tu izdelaš glavo na vložek z squishem kateri bo narejen po merah cilindra, vplinjač od 17.5 do 19mm original dellorto in vsaj nek izpuh kateri bo imel stinger tam 16mm, kar je precej primerno za to kubikažo (techno bullet...). Če daš recimo kakšega laserja gor kateri ima 13 mm stinger se lahko začne cilinder pregrevat. Potem še obnovi gred z ckr ojnico s spodnjim in zgornjim srebrnim ležajem in je to to. S takim setupom, če bo primerno nastavljen boš se lahko komot vsak dan vozil, motor pa bo tudi precej šel da ti bo veselje.
https://www.tomoshop.nl/tomos-engine-pa ... -65cc.html
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

prlek napisal/-a: Sr Nov 27, 2019 12:30 pm
apn4m napisal/-a: Sr Nov 27, 2019 9:57 am Zdravo, že en lep čas me mika, da bi spravil na motor (apn agregat) kakšen kit (dmp, airsal itd...) In sem opazil, da je na puchshopu "akcija", za določene kite pa me zanima, katerega bi mi vi priporočali? Gledal sem DMP 70ccm 6p cilinder, ki me je nekako najbolj pritegnil, slišal sem tudi, da je na airsalu zelo slab nikasil, kako je s tem nevem.
Kolikor se jaz spomnim so nekdaj govorili za dmp, da ima slab nikasil. Kako je danes nevem. Od airsala dvomim, da je boljši. Kakšen kit kupit je popolnoma odvisno kaj želiš. Če hočeš motor predelat do konca ali pa imeti nekaj vmes, da boš se še vedno lahko vsak dan vozil z njim. Jaz bi ti priporočal tega na spodnjem linku, ker ima kubikaže več kot dovolj za karkoli in je še najbolj primerno sorazmerje med premerom in gibom bata. Toplo priporočam, da si tu izdelaš glavo na vložek z squishem kateri bo narejen po merah cilindra, vplinjač od 17.5 do 19mm original dellorto in vsaj nek izpuh kateri bo imel stinger tam 16mm, kar je precej primerno za to kubikažo (techno bullet...). Če daš recimo kakšega laserja gor kateri ima 13 mm stinger se lahko začne cilinder pregrevat. Potem še obnovi gred z ckr ojnico s spodnjim in zgornjim srebrnim ležajem in je to to. S takim setupom, če bo primerno nastavljen boš se lahko komot vsak dan vozil, motor pa bo tudi precej šel da ti bo veselje.
https://www.tomoshop.nl/tomos-engine-pa ... -65cc.html
Najlepša hvala, izpuha mi ni ravno tak problem naredit, mogoče s homoetom p6 bi moralo solidno delat, hvala za odgovor!
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

A3ms nihalka

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

Pozdrav! Samo zanima me kako bi zamenjal puse na zadnji nihalki, leva manjsa pusa se lahko premika sem ter tja medtem ko je desna cisto fiksna... Sem razmisljal da bi kupil kar cel komplet obeh pus in tisto cev ki gre v pusi, razen ce se da kako drugace popraviti?

Hvala! Lp Stas
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Obe puše moraš zamenjati! Tista ki ne gre ven jo moraš izbiti z nečem, ki ima podoben premer kot puša.
cme
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Jul 29, 2019 2:40 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cme »

Prosim za informacijo kje in za koliko se kupi menjalnik z 6 brzinami. Lp samo
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

cme napisal/-a: Sr Dec 04, 2019 12:56 pm Prosim za informacijo kje in za koliko se kupi menjalnik z 6 brzinami. Lp samo
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=53&t=21522
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Mene pa zanima, če plastičen rezervoar od APN6S normalno paše na Tomos Alpino, ki je original imel kovinski rezervoar. :?:
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Bavec87 napisal/-a: To Dec 10, 2019 8:00 pm Mene pa zanima, če plastičen rezervoar od APN6S normalno paše na Tomos Alpino, ki je original imel kovinski rezervoar. :?:
Mislim, da ne ker ima okvir drugačne nosilce.
Paše pa rezervar od Colibri A5 (ker je enak) :D
matpre31
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 7:42 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matpre31 »

Pozdravljeni.
Zanima me kdo gravira identifikacijske tablice?
Pa koda barve če kdo ve, za APN-7 opečnato zlata.
Vem da so bile sedemke v štirih barvah, rdeča, modra, črna ter opečnato zlata.
Za slednjo bi potreboval kodo barve.
Pa števec Teleoptik komplet,zajlo in prednje pesto z polžom kupim.
Hvala za pomoč. l.p.
Odgovori