Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
getriba
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Apr 23, 2019 9:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a getriba »

Spet eno vprašanje.

Če bi hotel odstraniti pogon za števec hitrosti s sprednjega kolesa, bi moral dati namesto tega podložke ali kaj podobnega?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

getriba napisal/-a: So Jun 08, 2019 11:13 pm Spet eno vprašanje.

Če bi hotel odstraniti pogon za števec hitrosti s sprednjega kolesa, bi moral dati namesto tega podložke ali kaj podobnega?
Ja, distančno pušo ali podložke.
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Na tomos alpino 6s novi model z alu cilindrom, so mi spustile vilice in sedaj nevem kaj točno menjati kolko olija doliti in kakšno olije? Je isto kot za starejše apnke? pa kje dobiti dele?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Glede količine olja nimam pojma, za semeringe pa vem da se dobijo na Motopoint Adriatic. Samo poglej katera dimenzija je napisana na semeringih pa vrži v google pa boš takoj našel. Pride ene 15 evrov komplet.
getriba
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Apr 23, 2019 9:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a getriba »

Bi lahko kdo objavil kako sliko, kako je reseno stikalo za stop luc na rocni zavori? Zanima me samo, kje tocno po balanci tece vodnik. Imam zmigavce, torej lahko 12V dobim od tistega stikala. Ne vem pa, kje gre tovarnisko zelena zica in kako je zakljuceno stikalo na konektorjih. Je kaksna termoskrcljiva izolacija preko? Grejo zice iz harnesa? Kam sta ti dve zici stlaceni, da ne zgleda cesko?

Vezava je meni popolnoma jasna, imam tudi Tomosov diagram za EU z zmigavci, tam stikalo dobi rumeno od zmigavcev in zeleno direktno od stop luci po karoseriji. Ampak na mojem mopedu je zelena zica prosta in pri menjalniku lepo zasukana ter pripeta z vezico na okvir. :D Peljem jo komot skozi harnes za zmigavce (se prej pod rezvoarjem), kako pa naprej? A sta kar dva kabelcka visela pri zavori?
Priponke
IMG_20190619_172715.jpg
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Zdravo, cez poletje bi rad malo predelal mojega avtomatika, sedaj imam a35 masino z a3 cilindrom, v vsakem primeru bi menjal na a35 cilinder, ampak me zdaj mika tudi airsal kit. Koncna me niti ne zanima, zdaj mi gre moped cca 55-60kmh, vec kot 65kmh nerabim, ker je moped registriran, raje mam navor. Ker imam ze lipnika, bi bolje pasal airsal 38, glede na to da je lipnik narejen za 50ccm, ali..? Potreboval bom torej se frgazer, ker bi rad ohranil original videz in pustil frgazer pod okvirjem, me zanima kaksna velikost je najvecja da se pase pod okvir. Bi dellorto 14/12 bil premajhen? Se rabim kaj poleg kolena in glave? Na frco moto, je vec razlicnih airsal kitov, takda niti nevem kateri je pravi in v cem se razlikujejo, pod nekaterimi le pise da je pripravljen za dodatne brusenje kanalov itd, pod drugimi pa da povecajo moc ...oba 50ccm.
Hvala za pomoč.
hakker
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: So Jun 22, 2019 8:57 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hakker »

pozdravljeni, jaz imam pa morda malo butasto vprasanje ampak sem nov v svetu motorjev in tomosov pa bi me zanimalo kako je kaj z nosilnostjo motorjev🤔... zelim namrec kupiti apn 6 ali pa 14 m in me zanima kako je s kilazo ki jo lahko dam na motor... pise namrec da ima motor (14 m) 60 kil ter da prenese najvec 160 kil. ali to pomeni da z motorjem skupaj torej sam nesmem gor in imeti vec kot 100 kil.... ali je to misljeno da lahko se se toliko (160 kil) da na njega in bo se normalno delal?... hvala lp.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

getriba napisal/-a: Sr Jun 19, 2019 5:18 pm Bi lahko kdo objavil kako sliko, kako je reseno stikalo za stop luc na rocni zavori? Zanima me samo, kje tocno po balanci tece vodnik. Imam zmigavce, torej lahko 12V dobim od tistega stikala. Ne vem pa, kje gre tovarnisko zelena zica in kako je zakljuceno stikalo na konektorjih. Je kaksna termoskrcljiva izolacija preko? Grejo zice iz harnesa? Kam sta ti dve zici stlaceni, da ne zgleda cesko?

Vezava je meni popolnoma jasna, imam tudi Tomosov diagram za EU z zmigavci, tam stikalo dobi rumeno od zmigavcev in zeleno direktno od stop luci po karoseriji. Ampak na mojem mopedu je zelena zica prosta in pri menjalniku lepo zasukana ter pripeta z vezico na okvir. :D Peljem jo komot skozi harnes za zmigavce (se prej pod rezvoarjem), kako pa naprej? A sta kar dva kabelcka visela pri zavori?
12V vzemi pri troblji, saj ima troblja stalni + in ga razdeli na obe stop stikali (če imaš prednje in zadnje) izhode iz stikal pa spojiš skupaj in pelješ na zadnjo luč na zgornjo žarnico. če boš vzel 12V od žmigovcev na stikalu moraš pazit ker večina izvedb pripelje že utripajoč signal do stikala.
Original shema od sprinta malo za pomoč: (tisto stikalo ki ima napajanje iz troblje je na balanci, drugo je pa na nogi.) Link: https://mopedist.si/viewtopic.php?f=63&t=16267

Žici do stikala sta skupaj oviti (v svoj harnes) in sta posebej od harnesa glavne napeljave, oz. se pridružita glavni napeljavi nekje pod balaco zadej za lučjo. Na stikalu pride še čez gumica, da skrije konektorja.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a: Pe Jun 21, 2019 6:06 pm Zdravo, cez poletje bi rad malo predelal mojega avtomatika, sedaj imam a35 masino z a3 cilindrom, v vsakem primeru bi menjal na a35 cilinder, ampak me zdaj mika tudi airsal kit. Koncna me niti ne zanima, zdaj mi gre moped cca 55-60kmh, vec kot 65kmh nerabim, ker je moped registriran, raje mam navor. Ker imam ze lipnika, bi bolje pasal airsal 38, glede na to da je lipnik narejen za 50ccm, ali..? Potreboval bom torej se frgazer, ker bi rad ohranil original videz in pustil frgazer pod okvirjem, me zanima kaksna velikost je najvecja da se pase pod okvir. Bi dellorto 14/12 bil premajhen? Se rabim kaj poleg kolena in glave? Na frco moto, je vec razlicnih airsal kitov, takda niti nevem kateri je pravi in v cem se razlikujejo, pod nekaterimi le pise da je pripravljen za dodatne brusenje kanalov itd, pod drugimi pa da povecajo moc ...oba 50ccm.
Hvala za pomoč.
Lahko imaš lipnika, se obnese tudi s kitom 65.
fergazer pod okvir pašejo vsi iz družine SHA, mislim da je največji sha 16/16. Moraš pa koleno malo povrtat da je notranji premer enak premeru fergaterja.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hakker napisal/-a: So Jun 22, 2019 9:11 am pozdravljeni, jaz imam pa morda malo butasto vprasanje ampak sem nov v svetu motorjev in tomosov pa bi me zanimalo kako je kaj z nosilnostjo motorjev🤔... zelim namrec kupiti apn 6 ali pa 14 m in me zanima kako je s kilazo ki jo lahko dam na motor... pise namrec da ima motor (14 m) 60 kil ter da prenese najvec 160 kil. ali to pomeni da z motorjem skupaj torej sam nesmem gor in imeti vec kot 100 kil.... ali je to misljeno da lahko se se toliko (160 kil) da na njega in bo se normalno delal?... hvala lp.
160kg daš lahko na motor. (npr dve osebi po 80kg)
Odgovori