Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
nejc12344
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc12344 »

A tole bi delal na tomos BT platiščih ?
Priponke
stevec-cev-facomsa-120kmh-tomos.jpg
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Delal bi, vendar bi moral dobit podatek, za kakšno velikost kolesa je predviden ta polž, drugače ne bo kazal pravilno. Pa smer vrtenja je pomembna, polža ne moreš montirat pri disku.
Kozarec
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Sep 02, 2018 1:56 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kozarec »

Pozdravljeni,
imam avtomatika a3, popolnoma v originalnem stanju, zanima me ali sta res bat in cilinder "spustila duso", da mi moped ko se segreje slabo vlece in bi moral dat brusit na 38.5 ? Moped je stal v garazi 25-30 let...
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Menjaj batne obročke (če so zelo obrabljeni) , tesnila pod cilindrom in pri uplinjaču, pa semeringi na motorni gredi verjetno ne držijo več. Pa izpuh preglej, da se ni zamašil. Po tem posegu bi moral it bolje...
Kozarec
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Sep 02, 2018 1:56 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kozarec »

matijag napisal/-a: Ne Sep 02, 2018 2:26 pm Menjaj batne obročke (če so zelo obrabljeni) , tesnila pod cilindrom in pri uplinjaču, pa semeringi na motorni gredi verjetno ne držijo več. Pa izpuh preglej, da se ni zamašil. Po tem posegu bi moral it bolje...
Batni obrocki so bli sicer enkrat v zivljenski dobi mopeda menjani, kak se pa ugotovi ce so obrabljeni? Izpuh je cist, tesnila so vsa vredu, semering za magnetom je menjan, edino semering pri menjalniku je lahko problem, za to je pa treba razstavit menjalnik?
nejc12344
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc12344 »

matijag napisal/-a: So Sep 01, 2018 8:53 pm Delal bi, vendar bi moral dobit podatek, za kakšno velikost kolesa je predviden ta polž, drugače ne bo kazal pravilno. Pa smer vrtenja je pomembna, polža ne moreš montirat pri disku.
Sem pisal na frčomoto če znajo, kaj več povedat.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Kozarec napisal/-a: Ne Sep 02, 2018 2:47 pm
matijag napisal/-a: Ne Sep 02, 2018 2:26 pm Menjaj batne obročke (če so zelo obrabljeni) , tesnila pod cilindrom in pri uplinjaču, pa semeringi na motorni gredi verjetno ne držijo več. Pa izpuh preglej, da se ni zamašil. Po tem posegu bi moral it bolje...
Batni obrocki so bli sicer enkrat v zivljenski dobi mopeda menjani, kak se pa ugotovi ce so obrabljeni? Izpuh je cist, tesnila so vsa vredu, semering za magnetom je menjan, edino semering pri menjalniku je lahko problem, za to je pa treba razstavit menjalnik?
Na vrhu cilindra se naredi rob (ga čutiš s prstom) na mestu do kjer pride zgornji obroček. Za zamenjat semering odpreš desni pokrov menjalnika (pazi na podložke na gredeh!!!), odviješ matico in odstraniš kompletno sklopko in takoj zadaj je semering. Če si v menjalniku že menjal olje,samo nagneš moped v levo (45-50 stopinj),ga podložiš da se ne podre in ne rabiš spuščat in nalivat olje v menjalnik. Tesnilo pa le menjaj. Srečno.
Ghost333
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 06, 2017 9:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Ghost333 »

Zdravo!

Imam vprašanje glede zadnje luči in elektrike. Ne deluje mi zadnja luč. Na sliki sem priklopil luč spredaj pri motorju in isto ne deluje, ko pa zravn dodam tisti kabel, ko naj bi bila masa pa deluje luč. Sedaj me zanima, kako naj zvežem kable, da mi bo delovalo? Čeprav mi ni jasno, zakaj zaradi mase potem deluje luč. Spodaj prilagam slike (kable od zadaj in kako sem priklopil spredaj pri motorju).

Slika
Slika
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5233
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

kaj samo zelen in bel kabel prideta do zadnje luči ??
Ghost333
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 06, 2017 9:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Ghost333 »

Ja samo zelen in bel kabel prideta do zadnje luči.
Odgovori