Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
SoXcast
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jul 14, 2017 3:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a SoXcast »

Pozdravljeni,

Imam apn6, 42mm bat.. Drugace sam motor teče zelo lepo, me pa zanima, zakaj mi po daljsi voznji, ko ga ugasnem.. Ne vžge več, moram počakat, da se ohladi?

Lp
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

alenson napisal/-a: Če Avg 23, 2018 11:07 pm
stasgoubar napisal/-a: Sr Avg 22, 2018 12:41 pm Kupil sem avtomatika a3 ms, in so mi rekli da je bi cilinder "zakaljen" ali "razkalejn" ker je po 15 min vožnje zgubil vso moč. Nato sem kupil cisto nov cilinder navaden 39 ter sem ga dal gor. Pomagalo je, samo motor nima tiste polne moči ki bi jo moral imeti in še kar zgubi MALO pospeška po kratkem času vožnje. Pozabil sem še povedati da sem dal nove batne obročke gor. Fergazer ali uplinjač je čisti, se ga dal namakati v bencin čez noč in je spravilo vso omazanijo ven. Olje je čisto druga pa nimam več za povedati.

Hvala za pomoč! Lp Staš
jaz temu rečem da je “pregret”. cilinder deluje na preveliki obremenitvi, naprimer v klancu kjer je hitrost majhna in veter ne hladi reber cilindra. obstaja velika verjetnost da 39mm colinder doleti enaka usoda in to še prej, ker ima tanjšo steno kot 38mm in se bo hitreje zagrel.
Kompresija je vredu pa zgleda da sem se zmotil, nimam 39 cilinder ampak zgleda da 38 ker je se originalni bat.
Res nevem kaj bi lahko bilo narobe, samo hočem da ima to originalno moč zdle se že vozim en teden z novim cilindro in batnimi obročki, da bi se prilagodili. A je mogoče da nia prave moči zaradi kakšnega semeringa?
Dihta vse vredu, svečka je nova, po domače povedan kuplunga še super dela. Edino enkrat sem ga držal postrani pa laufal z gasu in je nekaj zaropotalo in je delal v prazno, čez par sekund je pa spet nekaj poknalo in je spet delal normalno. Nevem če bi bilo lahko to povezano z močjo.

Hvala L.p. Staš
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

ropotanje in zaganjanje v prazno je stvar menjalnika. tebi najbrz nagaja fergazer, kuft, al pa res semering na glavni gredi katere lahko zamenjas brez vecjega napora. ko boš snel elektriko jo še ponovno nastavi, v primeru da mas platinski vzig
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

alenson napisal/-a: So Avg 25, 2018 8:19 pm ropotanje in zaganjanje v prazno je stvar menjalnika. tebi najbrz nagaja fergazer, kuft, al pa res semering na glavni gredi katere lahko zamenjas brez vecjega napora. ko boš snel elektriko jo še ponovno nastavi, v primeru da mas platinski vzig
Frgazer mam cist spucan vse vredu pr njim, kako pa ponastavim elektriko kr vem da ce narobe nastavim lahko res poskodujem. Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

še vsak A3, ki sm ga vozil je šel boljše mrzu kot pa potem ko se segreje oz. se pozna malenkost manj moči

navodila za nastavljanje elektrike:
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=63&t=681
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Tomosakija napisal/-a: Pe Avg 24, 2018 3:00 pm Fantje zgleda da je spet šla svečka na mojem Alpinotu, zgleda da že tretja niti še pošteno rezervarja nisem spraznil od tistega časa ko sem jo menjal. Sem pa tu pa tam malo opazoval iskro in me zgleda zelo šibka, nekako razpršena, ko sem pa pri kolegu pa na njegovi apnki gledal je bila dosti močnejša pa ni jo razpšrilo.
Nekaj sem razmišljal če bi bila tuljava kriva,pa pozna se na končni, lansko leto mi je šel gladko čez 60, zdaj se že tam pri 50 muči, pa mam Lipnika gor, tudi glas motorja mi deluje nekam votel. Včeraj sem naredil eno daljšo turo tam nekje 1 uro vožnje, pa ko sem se ustavil pa sem ga pustil na štangasu je zelo težko laufal, pol pa če sem hotel malo gasa dati ga je kar malce zadavilo ampak je potem spet dobil obrate. Danes mi je pa tik preden sem prišel domov končno crknil, polj je malce vžgal nazaj pa je težko prišel na obrate, ampak ko je je spet crknil. Zdaj sem dal spet novo svečko, pa normalno vžge samo je iskra še vedno slaba.

Posnetek iskre:
https://www.dropbox.com/s/3d8bjeksjnenz ... 1.mp4?dl=0
A kdo ve kaj bi to lahko bilo? Lepo prosim ker bi rad čimprej porihtal.
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Katero svečko in toplotno vrednost si mel notri?
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

tim2003 napisal/-a: Po Avg 27, 2018 3:27 pm Katero svečko in toplotno vrednost si mel notri?
Bosna F80R, sedaj se je stanje poslabšalo polj je šel še nekaj časa, sedaj pa mi več sploh noče laufat brez čoka, na čoku laufa en cajt polj pa tudi crkne, sem probal počistit frgazer, dizno pa zgleda da nič ne pomaga.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

preglej konektorje da so dobro skupaj, da nima kabel kje lufta
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Zdravo, zanima me kje lahko dobim sprednjo zarnico 6V 12W za avtomatika? Povsod po internetu so samo 12V 12W...
Odgovori