Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kolikor sem razumel iz tvoje objave pri tebi ni iskre med jezičkoma ampak med svečko in tam kamor si jo prislonil(npr. na cilinder) Taka svečka je za v smeti.
Kaj svečka ko privijaš se vrti v prazno je ne moreš do konca privit? Najverjetneje bo res treba tudi glavo zamenjat
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Aja bom najprej zamenjal svečko... samo preden novo namontiram gor... naj zamenjam prej glavo motorja da nebom navoja na novi svečki uniču al useeno probam (da ne za brezveze denar mečem za glavo če je mogoče ta še uredu)?
Privijem jo do konca kolikor gre in se ne vrti v prazno... probal sem večkrat ampak niti enkrat ni tesnilo tako kot mora... če nebo šlo drugače bom moral najberš res zamenjat še glavo...
Pa katero svečko priporočaš (toplotno vrednost)?... motor je APN 6.
Zdj sm meu svečko Super Bosna samo te niso ravno po kvaliteti znane... katero priporočaš?
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Menjaj najprej svečko, znabit da že sama svečka ti ne tesni.
Lahko daš NGK B6HS al B7HS.
Miha Langus
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Jul 01, 2018 12:36 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Miha Langus »

Na mojem 14M mi na sredini odprtega vplinjača nihajo obrati, oziroma se motor zaganja. Na nizkih in na visokih obratih pa dela super. Torej če dam samo malo gasa ali pa če dam gas do konca dela super vmes pa ne. Aja, pa vse je original, nič predelano.
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Na svojem alpinotu sem naletel na težavo in sicer pri portu izpuha kjer se izpuh privije, mi plujva skoz olje iz cilindra, mi je pa čudno, ker ko sem menjal izpuh sem dal novo tesnilo, vendar takrat nisem kaj dosti posvečal pozornosti na to, toda že takrat sem opazil madeže olja na izpuhu vendar sem sprva mislil, da barva dol poka, vendar, sedaj sem komaj opazil, da je olje. Ne vem če sem z mopedom naredil komaj 50km od takrat ko sem menjal izpuh, zato mi je čudno zakaj gre olje skoz? Je možno, da bi bilo slabo tesnilo? bi bilo smiselno, da sedaj ko zamenjam dam dve tesnili za vsak slučaj, pa še me zanima s čim bi najlažje dol počistil zapečeno olje z izpuha, da nebi poškodoval barvo spodaj?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

[
Miha Langus napisal/-a: Če Jul 12, 2018 1:07 am Na mojem 14M mi na sredini odprtega vplinjača nihajo obrati, oziroma se motor zaganja. Na nizkih in na visokih obratih pa dela super. Torej če dam samo malo gasa ali pa če dam gas do konca dela super vmes pa ne. Aja, pa vse je original, nič predelano.
Nastavitev igle?
Tomosakija napisal/-a: Če Jul 12, 2018 2:12 pm Na svojem alpinotu sem naletel na težavo in sicer pri portu izpuha kjer se izpuh privije, mi plujva skoz olje iz cilindra, mi je pa čudno, ker ko sem menjal izpuh sem dal novo tesnilo, vendar takrat nisem kaj dosti posvečal pozornosti na to, toda že takrat sem opazil madeže olja na izpuhu vendar sem sprva mislil, da barva dol poka, vendar, sedaj sem komaj opazil, da je olje. Ne vem če sem z mopedom naredil komaj 50km od takrat ko sem menjal izpuh, zato mi je čudno zakaj gre olje skoz? Je možno, da bi bilo slabo tesnilo? bi bilo smiselno, da sedaj ko zamenjam dam dve tesnili za vsak slučaj, pa še me zanima s čim bi najlažje dol počistil zapečeno olje z izpuha, da nebi poškodoval barvo spodaj?
kateri pa je nov avspuh mogoče se ne lepo prilagaja cilindru
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

izpuh je Lipnik, bi bilo smiselno če dam 2 tesnili? ali bi z tem naredil več škode kot dobrega?
aljaž
kriva felna
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 10:33 pm
Kraj: Maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljaž »

Pozdravljeni

Zanima me ali paše zadnji verižnik od BT-ja na klasično APN pesto?
Burn rubber, not your soul!
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Zamenjal sem svecko zdj motor dela... mam pa en drug problem in to je ta da ko ga vzgem dodam gas in ce gas drzim da ma mal vecje obrate motor dela ko pa spustim par sekund dela in nato ugasne tist vijak za stant gas sm privil ze do konca... kaj bi lohk blo krivo da mi ugasne?
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Tomosakija napisal/-a: Če Jul 12, 2018 2:12 pm Na svojem alpinotu sem naletel na težavo in sicer pri portu izpuha kjer se izpuh privije, mi plujva skoz olje iz cilindra, mi je pa čudno, ker ko sem menjal izpuh sem dal novo tesnilo, vendar takrat nisem kaj dosti posvečal pozornosti na to, toda že takrat sem opazil madeže olja na izpuhu vendar sem sprva mislil, da barva dol poka, vendar, sedaj sem komaj opazil, da je olje. Ne vem če sem z mopedom naredil komaj 50km od takrat ko sem menjal izpuh, zato mi je čudno zakaj gre olje skoz? Je možno, da bi bilo slabo tesnilo? bi bilo smiselno, da sedaj ko zamenjam dam dve tesnili za vsak slučaj, pa še me zanima s čim bi najlažje dol počistil zapečeno olje z izpuha, da nebi poškodoval barvo spodaj?

Najprej povej kater auspuh si dau gor?
Pa staro olje prizgi pa bo zgorelo... ce pa nebo htelo pa malo polij z benciom pa pol prizgi ;)
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Odgovori