Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Šmarčana napisal/-a: Sr Maj 23, 2018 7:54 am Pozdravljeni, zanima me kaj vse bi bilo potrebno zamenjati če bi zamenjal elektriko z 12V. Poleg tega da bi moral menjati komplet plato z vžigom zraven. Kaj če dam od E90 elektriko gor? Kaj se bo spremenilo? Kaj pa platinski štrom?
Povej kaj ti je cilj imeti brezplatinsko ali bi rad da luči bolše svetijo?

Za iz 6V na 12V potrebuješ magnet, plato z navitji, vžigalno tuljavo in regulator napetosti.
E90 elektrika je 6V, ampak brezplatinska in ima več navitji in izhodov (za dve luči na apnju predraga in premalo izkoriščena).
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Živjo!
Mam eno elektro vprašanje.
Bi se dalo, da ti 12v 50w na ATX polne eno baterijo npr. od skuterja in, da ti to pol goni takšen obratomer https://www.google.si/amp/s/m.aliexpres ... rce=images
Hvala za odgovore :)
Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Mr.slc napisal/-a: Če Maj 24, 2018 9:52 am Živjo!
Mam eno elektro vprašanje.
Bi se dalo, da ti 12v 50w na ATX polne eno baterijo npr. od skuterja in, da ti to pol goni takšen obratomer https://www.google.si/amp/s/m.aliexpres ... rce=images
Hvala za odgovore :)
Lp
Dalo bi se (sem tudi imel tako narejeno par let nazaj na ATX),
ampak ne vem na kakšen način ta obratomer šteje vrtljaje, ker iz DC napetosti sigurno ne, ta služi verjetno samo za napajanje.
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a arkas »

Imam eno težavo namreč imam HPI elektriko z rotorjem za luči, ampak žal nimam iskre. Ker nimam izkušenj s temi CDI enotami me zanima kako lahko preverim, da CDI enota deluje pravilno in ali je problem v tuljavi?
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

automatic_7 napisal/-a: Če Maj 24, 2018 5:27 pm
Mr.slc napisal/-a: Če Maj 24, 2018 9:52 am Živjo!
Mam eno elektro vprašanje.
Bi se dalo, da ti 12v 50w na ATX polne eno baterijo npr. od skuterja in, da ti to pol goni takšen obratomer https://www.google.si/amp/s/m.aliexpres ... rce=images
Hvala za odgovore :)
Lp
Dalo bi se (sem tudi imel tako narejeno par let nazaj na ATX),
ampak ne vem na kakšen način ta obratomer šteje vrtljaje, ker iz DC napetosti sigurno ne, ta služi verjetno samo za napajanje.
Kako to misliš, samo za napajanje?
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

automatic_7 napisal/-a: Sr Maj 23, 2018 4:00 pm
Šmarčana napisal/-a: Sr Maj 23, 2018 7:54 am Pozdravljeni, zanima me kaj vse bi bilo potrebno zamenjati če bi zamenjal elektriko z 12V. Poleg tega da bi moral menjati komplet plato z vžigom zraven. Kaj če dam od E90 elektriko gor? Kaj se bo spremenilo? Kaj pa platinski štrom?
Povej kaj ti je cilj imeti brezplatinsko ali bi rad da luči bolše svetijo?

Za iz 6V na 12V potrebuješ magnet, plato z navitji, vžigalno tuljavo in regulator napetosti.
E90 elektrika je 6V, ampak brezplatinska in ima več navitji in izhodov (za dve luči na apnju predraga in premalo izkoriščena).
Kaj bi pridobil z brezplatinsko elektriko 6V?
Drugače me pa precej moti, ker na tej 6V to samo pod obrati dobro sveti. Pa je elektrika cela nova. Varnostno pa tudi ni.
Važn da gre!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Šmarčana napisal/-a: So Maj 26, 2018 8:10 am
automatic_7 napisal/-a: Sr Maj 23, 2018 4:00 pm
Šmarčana napisal/-a: Sr Maj 23, 2018 7:54 am Pozdravljeni, zanima me kaj vse bi bilo potrebno zamenjati če bi zamenjal elektriko z 12V. Poleg tega da bi moral menjati komplet plato z vžigom zraven. Kaj če dam od E90 elektriko gor? Kaj se bo spremenilo? Kaj pa platinski štrom?
Povej kaj ti je cilj imeti brezplatinsko ali bi rad da luči bolše svetijo?

Za iz 6V na 12V potrebuješ magnet, plato z navitji, vžigalno tuljavo in regulator napetosti.
E90 elektrika je 6V, ampak brezplatinska in ima več navitji in izhodov (za dve luči na apnju predraga in premalo izkoriščena).
Kaj bi pridobil z brezplatinsko elektriko 6V?
Drugače me pa precej moti, ker na tej 6V to samo pod obrati dobro sveti. Pa je elektrika cela nova. Varnostno pa tudi ni.
pridobil bi to, da se nima kaj obrabljat in ni treba vsakotoliko pregledat nastavitve.
da luči boljše svetijo moraš dati 12V elektriko
matej82
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 10:38 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matej82 »

Pozdravljeni

Na Avtomatiku imam problem, ker noče speljati. Najprej sem posumil na sklopko in sem jo zamenjal z rabljeno pa ni nič drugače/bolje. Kurbel ne skače gor prek vzmeti zato sem ga malo premikal in glej ga hudiča motor je "prestavil" in tudi šel normalno. Ko sem se pa ustavil sem zopet premikal uno os kjer je kurbel fiksiran malo not in malo ven (cca 1mm) in je parkrat "prestavil". Olja sem nalil not ene 2,5dcl

Ali mi lahko prosim kdo pomaga rešit zadevo?

Hvala vnaprej.
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

imam vprasanje glede prvega kolesa 14m. V pesto na vsako stran prideta lezaja, kaj pa potem pride kaksen semering se ker je na eni strani luft ali pride kaksna pusa? oz kako je pravilno sestavljeno kolo? hvala
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

Med lezaje pride puša. Drugega pa ni.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori