17,5mm fergazer na orginal apn kanale?, prenos zobnikov -navor-pospešek?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

17,5mm fergazer na orginal apn kanale?, prenos zobnikov -navor-pospešek?

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Zdravo,
kupil sem apn 6 z L42 batom, orginal kanali, orginal bing 12 in lipnikom, prenosi so 11-32, 5 brzina.
Moped po bregu zelo lepo vleče, takoj pride na obrate, tudi po zelo strmem bregu se peljem komot vsaj v tretji, po ravnem pa nima nekega pospeška. Zdaj me pa zanima, če bom z zamenjavo zobnikov dobil kaj na pospešku ali bo še slabše, ali je problem v tem, da je bat pretežki?
Imam pa doma Dellorto PHBG 17,5mm fergazer in bi ga rad namontiral, nebi pa brusil kanalov, da nebi izgubil moči na nizkih obratih. Torej se sploh splača montirat večji fergazer na orginal kanale? Če se, potem naredim koleno na konus ali kako?

Hvala lepa za pomoč :D
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: 17,5mm fergazer na orginal apn kanale?, prenos zobnikov -navor-pospešek?

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Za na original kanale ne vidim potenciala devat vecji uplinjac kot je 15 ker itak ne bo poziral tega raje nabavi recimo dellorto 15/15 ali pa biax v roke pa gas posirit sesalni kanal
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: 17,5mm fergazer na orginal apn kanale?, prenos zobnikov -navor-pospešek?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Cerosmokker napisal/-a: So Apr 14, 2018 3:05 am Za na original kanale ne vidim potenciala devat vecji uplinjac kot je 15 ker itak ne bo poziral tega raje nabavi recimo dellorto 15/15 ali pa biax v roke pa gas posirit sesalni kanal
Se strinjam
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: 17,5mm fergazer na orginal apn kanale?, prenos zobnikov -navor-pospešek?

Odgovor Napisal/-a Berty »

Prvo kot prvo, če misliš na pospešek na ravnem dejanski pospešek, potem moraš s prenosi 11-32 imeti kar dobrega. Če misliš najvišjo hitrost ki jo razvije 5. brzina po ravnem, potem daj spredaj večji zobnik (12, 13, ..) in boš videl da boš imel višjo, seveda pa bo moči manj.
Glede fergazarja se strinjam z zdajšnimi odgovori.
APN4M 83'
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: 17,5mm fergazer na orginal apn kanale?, prenos zobnikov -navor-pospešek?

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Ok, kaj če kanale poširim (celoten krog na strani uplinjača, samo v širino na strani bata +izpušni kanal na enak način) bom izgubil moči na nizkih obratih ali ne?

Glede pospeška mislim prav na pospešek ja, ne na končno hitrost. Nevem niti kaj lahko pričakujem od take apnke... sem bolj navajen na aprilijo rs,... se mi zdi da se tam bolj pozna kaka predelava, samo gre tudi bolj v obrate (15k orginal cilinder, bat )
Odgovori