TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Vse kar se tiče mopedov
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a štirka style »

No jaz pa sem kupil rabljenega flexerja l. 2007.
No nevem sam ko sem meril zunanji ror pri prednjih vilicah sem ugotovil da je ene za 1 mm večja od druge zato sem moral tudi puše sam narediti saj une iz velota ne bi pasal.
Izpostavil bi le ta problem drugi so že ali pa nepomembni.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a Starie »

Jaz sem kupil novega Racing TT, začetek poletja 2013, predzadnjega ki je bil v trgovini. S prosijačenjem za popust so mi priznali 5 % na gotovino, skupaj 1330 €.
Sedaj ima prevoženih 2300 km, leto in 2 meseca.
Splošen vtis o kvaliteti novega mopeda: mešanica slovenskega, indijskega in kitajskega sr@nja.

Slika Slika


Pri prvem vžigu sem ugotovil da ne deluje dolga luč. Iz Tomosa so mi sporočili, da sploh nimajo vgrajenih kablov in ostalega potrebnega, torej so novi mopedi brez nezasenčene luči, le navadna kratka!


Pri registraciji novega vozila sem imel majhno težavo, ker je prodajalka v Tomosu napačno zapisala moj priimek na račun. Čez 2 dni poslali nov račun.


Po cca 50 prevoženih kilometrih me je prvič pustil na cesti. V tovarni so delavci verjetno pozabili očistiti rezervoar po varjenju in brušenju. Posledično se je zamašil vplinjač, kljub temu da ima že original vgrajen filter bencina.
Sem pisal takrat na Tomos kaj si mislijo... :roll:
Nisem zahteval novega mopeda za zamenjavo, niti uveljavljanja garancije, vplinjač pa ja znam očistit.

Slika Slika Slika


Po cca 400 prevoženih km me je na cesti pustil drugič. Crknila svečka Bosna super F75. Sedaj z NGK deluje že skoraj 2000 km. Nisem uveljavljal garancije, spet.


Pri cca 700 prevoženih km je začel ropotati (praskati) ležaj zadnjega kolesa. Nisem ga še zamenjal, on še kar naprej praska krrrrrrggggrr.... :|


Pri cca 1200 km je začela slabo vračati hidravlična ročica prednje zavore (originalna je kitajska, vsi napisi na njej so v kitajščini). Pri cca 1500 km sploh ni več spustila. Ko mi je bilo zadosti, sem ročico razdrl. Počen batek v zavornem cilindru ročice. Hotel uveljavljati garancijo - niso priznali, ker sem sam razstavljal. Kupil novo ročko na Tomosu... Na srečo so imeli malo boljšo - AJP.

Slika Slika


Sicer pa laufa lepo, glede mašine nimam pripomb. Moram zamenjati olje v menjalniku (prva menjava, na 2000 km), da vidim koliko delcev zobnikov je v njem... Poročam.


Še ena pomembna stvar: rezervnih delov praktično skoraj nimajo, kar bi pomenilo, da se požvižgajo na predpis, ki obvezuje proizvajalca o razpolaganju z rezervnimi deli še 7 let po koncu proizvodnje.


Priporočilo: Kupite si raje Targo ali Sprinta iz cca 1996 - 2000. Tudi vse kar je starejšega je dosti kvalitetnejše...
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mi smo pa doma kupili tomos quadrota(sicer narejen v holandiji)letnik 2002 in moram reči da so mašine na teh mopedih navajene vsega hudega ,ko smo ga kupili rabljenega sem najprej naredil generalko in šele takrat ugotovil v kako slabem stanju je bila mašina, na zobnikih je manjkala polovica zob, batni obročki so bili zalepljeni v utore v batu, ležaji skorajda zanič vendar je motorček kljub temu delal brez problema vžgal v prvo edini problem ,ki ga ima moped je rja kot je bilo že prej omenjeno zelo rad rjavi tudi prebarvan je bol "švoh" res pa je ,da ga je lastnik v holandiji uporabljal celo leto v snegu,dežju...skratka uredu motorček samo rja ga zajebava mašine pa so kar se mene tiče odlične.
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a Starie »

Starie napisal/-a:Moram zamenjati olje v menjalniku (prva menjava, na 2000 km), da vidim koliko delcev zobnikov je v njem... Poročam.

Olje je priteklo brez kovinskih delcev, nalili pa so ga le 1 dcl. Noter ga je šlo 2,5 dcl.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8672111
so se končno spomlni da bi lahko dali spredej disk tudi na "osebne" alpinote ne samo dostavne :D
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a tomosak »

automatic_7 napisal/-a:http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8672111
so se končno spomlni da bi lahko dali spredej disk tudi na "osebne" alpinote ne samo dostavne :D
ja to mam js en cajt že v načrtu nrdit, dobr zgleda pa še bul bremza.. :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Ko sem jaz lupil flekserja 2007 se mi je u zacetku zdel uredu.
kasneje pa so se zacel problemi. Prednje vilice niso imele nobene puse imele so veluk luft(verjetno ni kriv tomos) a ko sem hotel kupit nove sem ugozovil da je en rur za 2 mm vecji kot drugi in tako nisem mpgel kupiti pus ampak sem jih postruzil po meri.
enkrat kasneje sem pa se sprednje vilice zlomil. Tam kjer preide iz amortizerja v del ki drzi akso.
vozil sem se cisto normalno po makedamu nisem sel prehitro da bi mi zelo nabiva in imam le 60 kg tako da to ni krivo.
tako da nisem zadovoljen z novimi tomosi.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Theadversary
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Okt 12, 2015 12:28 am

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a Theadversary »

Kupil sem tanovega 2015 Tomos Alpinota z sprednjimi diski lep motor :D
Moj prvi Motorček xD
imel sem ga v lasti 2 uri in so mi crknili žmigovci -_-
nato mi je puščalo olje iz menjalnika
mašina je bil spodaj veš čas mastna nevem zakaj, ali zaradi tega ker so nalili preveč olja ali je pa tesnilo se strgalo nevem.
Drugače motor lepo laufa menja med prstavami
pa tudi pregreva se ne
največ stopinj k sm zmeru na cilindru je bilo 90C
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

se mi zdi zanimiva objava za v to temo
https://www.facebook.com/tomahawk.moped ... =3&theater

pribl. 35000km in še vedno prva sklopka
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a Berty »

To sem pa videl ja, sem kar malo pozijal... :shock:
APN4M 83'
Odgovori