Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilindra

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilindra

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Zdravo,
Do sedaj sem več let predeloval skuterje z deli, ki jih lahko kupimo v trgovini, glede predelave cilindrov pa nimam pojma, razen tega, da sem sedaj 3ure po forumih poizvedoval o teh predelavah.
Zadeva je takšna, da se moram v kratkem času odločiti za projekt za maturo in sem razmišljal, da bi pobarval in malo porihtal apn.
Mašino imam, štel pa bom v kratkem dobil.
Rad bi iz apnke dobil končno hitrost okoli 80kmh, rad bi uporabil lipnika ali powerco in pa dellorto phbg 19mm fergazer -ker ga imam.
Rad bi, da mi je vse skupaj čimbolj cenovno ugodno, dodal bi 5. brzino, po potrebi bi menjal blajerco in predelal org. cilinder.
Zanima me glede nižanja glave/cilindra in podlaganja cilindra, nižal bi sam, kanale bi dal pilit (kakšne so približne cene piljenja, kdo to dela v Mariboru?)
Dostop do co2 aparata in stružnice imam, če bi bilo to potrebno.
Ima mogoče kdo kakšne podatke koliko pilit kanale, koliko podložit cilinder in nižat?
Hvala lepa za pomoč
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a A5f »

po moje je lažja in cenejša predelava lamo cilinder pa še pod pokrov prisilnega hlajenja ga dobiš z malo predelave.
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

A5f napisal/-a:po moje je lažja in cenejša predelava lamo cilinder pa še pod pokrov prisilnega hlajenja ga dobiš z malo predelave.
Aha, je kar nekaj časa minilo, ampak zdaj je pa že res skrajni čas, da začnem z projektom za maturo :mrgreen:
Sem razmišljal, da bi uporabil lamo cilinder...
Sem našel navodila za predelavo v temi:
https://mopedist.si/viewtopic.php?f=65&t=1299

2. post od "dolinar", predvidevam, da so navodila pravilna ne?

Cilinder podložim tako, da dam več tesnil ali naredim kako kopijo tesnila iz aluminija in dam tesnilo na vsaki strani...?
Potem se cilinder postruži da bat pride do konca... To gledam na robu bata, da sredina že ven gleda ali, da je sredina bata poravnana z cilindrom?

Kateri bat, ki se trenutno prodaja priporočate?

Hvala, lp
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a matijag »

Sredina bata naj gleda ven, vendar pazi, da ne udarja v glavo!!! Moja izkušnja s podlaganjem z več tesnili je negativna. Priporočam, da izrežeš iz Al ali Fe pločevine + dve tesnili.
Lahko daš tudi apn cilinder honat na 42 mm, vendar je tanjša stena in se pregreva. Se pa ni potrebno ukvarjati z izpuhom in bloki oz. vratom cilindra. Sem imel UMO cilinder (nič podložen, nič piljen), 15SLC izpuh, Dellorrto 18 in sem z lahkoto prehitel tovarniškega BT-ja... :mrgreen:
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

matijag napisal/-a:Sredina bata naj gleda ven, vendar pazi, da ne udarja v glavo!!! Moja izkušnja s podlaganjem z več tesnili je negativna. Priporočam, da izrežeš iz Al ali Fe pločevine + dve tesnili.
Lahko daš tudi apn cilinder honat na 42 mm, vendar je tanjša stena in se pregreva. Se pa ni potrebno ukvarjati z izpuhom in bloki oz. vratom cilindra. Sem imel UMO cilinder (nič podložen, nič piljen), 15SLC izpuh, Dellorrto 18 in sem z lahkoto prehitel tovarniškega BT-ja... :mrgreen:
Umo cilinder je isto kot lamo?

Ja sej razmišljam, da bom pustil org. cilinder pa ga nal honat na 40, pa kanale nekomu delat, al pa da jih sam samo malo povečam...
Izračun stroškov me je malo presenetil, ker še morem kupit apn štel + generalka mašine +5. brzina + izpuh + vžig + itd, itd... mam pa to samo za projekt za maturo hehe :D

Kakšna je pa meja predelave, kdaj bi moral dati 12 sorno glavno gred, do kje lahko pustim 10 sorno?
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a smrekca »

matijag napisal/-a:Sredina bata naj gleda ven, vendar pazi, da ne udarja v glavo!!! Moja izkušnja s podlaganjem z več tesnili je negativna. Priporočam, da izrežeš iz Al ali Fe pločevine + dve tesnili.
Lahko daš tudi apn cilinder honat na 42 mm, vendar je tanjša stena in se pregreva. Se pa ni potrebno ukvarjati z izpuhom in bloki oz. vratom cilindra. Sem imel UMO cilinder (nič podložen, nič piljen), 15SLC izpuh, Dellorrto 18 in sem z lahkoto prehitel tovarniškega BT-ja... :mrgreen:
Apn cilinder brušen na 42mm se NE pregreva, nevem kje dobite te ideje. Še BT cilinder brušen na 42mm deluje brez problema ;)
TOMOS
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Kake ideje glede predelave orginal cilindra? ga dam brusit, kaka lahka varjanta piljenja kanlov, da lahko sam naredim, imam biax, nisem pa še kanalov nikoli delal... imam dellorto phbg 17,5mm uplinjač, ki bi ga rad uporabil...
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

šaltomatiK napisal/-a:Kake ideje glede predelave orginal cilindra? ga dam brusit, kaka lahka varjanta piljenja kanlov, da lahko sam naredim, imam biax, nisem pa še kanalov nikoli delal... imam dellorto phbg 17,5mm uplinjač, ki bi ga rad uporabil...
Pokliči 041 211727 Miha Sluga
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

jkanoni napisal/-a:
šaltomatiK napisal/-a:Kake ideje glede predelave orginal cilindra? ga dam brusit, kaka lahka varjanta piljenja kanlov, da lahko sam naredim, imam biax, nisem pa še kanalov nikoli delal... imam dellorto phbg 17,5mm uplinjač, ki bi ga rad uporabil...
Pokliči 041 211727 Miha Sluga
hvala, kaj to za nasvet glede predelave al za brušenje?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Predelava apn 6 -začetnik glede modificiranja org. cilin

Odgovor Napisal/-a prlek »

šaltomatiK napisal/-a:
jkanoni napisal/-a:
šaltomatiK napisal/-a:Kake ideje glede predelave orginal cilindra? ga dam brusit, kaka lahka varjanta piljenja kanlov, da lahko sam naredim, imam biax, nisem pa še kanalov nikoli delal... imam dellorto phbg 17,5mm uplinjač, ki bi ga rad uporabil...
Pokliči 041 211727 Miha Sluga
hvala, kaj to za nasvet glede predelave al za brušenje?
Za brušenje. Za ostalo pa ga vprašaj
Odgovori