Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a kumr »

zanimajo me mere notranjih fijou na zadnjem zobniku pri E90 ter BT?..sta ista? paše E90 na BT felgo?
lavdi
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 26, 2016 7:48 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a lavdi »

Ok, ogromno vprašanj :)

Če bi dal na apn bloke bt cilinder, bi sploh dosegel optimalen performance zaradi elektrike ali bi moral menjati tudi to?

tale je butasta ampak vseeno bom vprašal.....Kaj dejansko uniči gred (blajerco) ?, ker nevem ali bi dal na motor lamota ali bt cilinder pa nisem prepričan ali bo gred zdržala.

ali ima mogoče kdo natančne mere za rezanje bloka, da bi nanj namestil lamelni ventil? to mislim predvsem mere kje se v blok zareže.

Se opravičujem vnaprej za moja butasta vprašanja, ampak raje vprašam pa izpadem butl.

Hvala.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Pich »

lavdi napisal/-a:Ok, ogromno vprašanj :)

Če bi dal na apn bloke bt cilinder, bi sploh dosegel optimalen performance zaradi elektrike ali bi moral menjati tudi to?

tale je butasta ampak vseeno bom vprašal.....Kaj dejansko uniči gred (blajerco) ?, ker nevem ali bi dal na motor lamota ali bt cilinder pa nisem prepričan ali bo gred zdržala.

ali ima mogoče kdo natančne mere za rezanje bloka, da bi nanj namestil lamelni ventil? to mislim predvsem mere kje se v blok zareže.

Se opravičujem vnaprej za moja butasta vprašanja, ampak raje vprašam pa izpadem butl.

Hvala.
Z apn elektriko in bt cilindrom dosežeš še malemkost boljši performens, kot z bt elektriko. Bt ima namreč več watov, kar pomeni nekoliko večji upor. Za gred se ti ni potrebno bati. V originalu imata in bt in lamo 12 sorno gred, razlika z apn gredjo je samo v zgornjem ležaju, ki pa ni tako problematičen, kot spodnji. Sicer je lamo cilinder malenkost močnejši, ob predpostavki, da imata oba enako kompresijsko razmerje in da oba uporabljata enake komponente ( izpuh, uplinjač ). Pa tudi nekaj več uporabne moči je pri lamotu. Je pa res, da se bt cilinder bolj zavrti, kar lamo z lahkoto dohaja z nekoliko spremenjenim verižnim razmerjem.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lavdi
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 26, 2016 7:48 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a lavdi »

Sedaj razumem ja. Iskrena hvala :)
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Zivjo, kateri izpuh izmed "sportnih" za a3,a35a5 je najbolj tih torej najbolsi priblizek originalnemu zvoku in da ma najbolsi performance. Torej da ni preglasen vendar da ima kolko tolko dober performance. Npr techno crul, lipnik ....
Lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

čendi123 napisal/-a:Zivjo, kateri izpuh izmed "sportnih" za a3,a35a5 je najbolj tih torej najbolsi priblizek originalnemu zvoku in da ma najbolsi performance. Torej da ni preglasen vendar da ima kolko tolko dober performance. Npr techno crul, lipnik ....
Lp

techno sport (chrome) ma zlo lep zvok pa dobro se obnese na original

https://www.youtube.com/watch?v=VK8pSas5XF0
https://www.youtube.com/watch?v=heoZeE15xE4
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Živjo, zanima me če lahko registriram moped ki v originalu ni imel ogledala brez njega ali ga moram namestiti posebej?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc »

Lahko. Ti pa priporočam, da ga zaradi lastne varnosti montiraš.
lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Kolikor jaz vem je ogledalo obvezo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Je obvezno, predn so mi odobrili teh. preged sem moral v sosednji copex po ogledalo za 15€ :x
APN4M 83'
Odgovori