Tomos Colibri AOS 71' Obnova...

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Tomos Colibri AOS 71' Obnova...

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Pozdravljeni!

Ker na forumu, nisem opazil nobene bolj "frišne" obnove, teh "trobrzincev", sva se s prijateljem/soforumašem @Mopedist.sem odločila, da jo tle predstaviva. Obnova je še v teku. Moped sem dobil pri enem gospodu, za male pare. Sam sem si že lep čas želel enega trobrzinca, da se malo odpočijem od tevih "štirk". Kar lep čas je stal pod streho, ampak na vlagi, pripeljal sem ga domou, nameraval očistiti vplinjač/rezervar, ampak je bil oče tako navdušen, da se bo po dolgem času lahko peljal z motorjem njegovega otroštva, da ni bilo časa hehe. Nalilo se je bencin in napumpalo gume, motor je kar hitro vžgal in že smo naredili en krog.

Slika ko sem ga dobil.
Slika ko sem ga dobil.

Motor je trenutno v fazi razstavljanja, ima pa vse dele. Mašino sva že razdrla, da se zamenjajo tesnila, ker jih v bistvu ni (so se razgradili), ter semeringi. Gred je v redu in brez lufta, bat ter cilinder tudi (fi 42, priložen portmap). Ima pa zelo hudo kompresijo, ker sem si kmalu nogo zlomu. In res je, to so neuničljivi motorji in zelo lepo narejeni!
IMAG0141.jpg
IMAG0143.jpg
IMAG0144.jpg
Portmap, na hitro narejen.
Portmap, na hitro narejen.
IMAG0145.jpg
IMAG0155.jpg
Trenutno stanje brezbrzinca, zbivanje zarijanega konusa (priteznega klina) iz okvirja, da lahko snamem vilce.

Lp!
Odgovori