Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Si mislu piljeni kanali?
Kanali in izpuh bi ti zlo zboljšali. Bi priporoču po merah nardit izpuh
Krajšanje bata, spodi še malo zaoblji
Z lajšanim vztrajnikom neboš zelo pridobil.
A gred boš tudi kaj menjal?
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a alenson »

kanale nisem mislil pilit, le pobrat tiste napake v odlitku gusa. pa spolirat. gred je zaenkrat ckr, ko nova, eno pa mam pripravljeno v rezervi:)
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nej »

Fantje, zdravo. Dejte mi povedat js mam doma tomosa yangsterja in mam gor airsal kit 65..zj morm neki zrihtat in me zanima k bom mogu zamenat dihtungo na cilindru lahko dam 1mm? vem da se podlozi cilinder in ucasih sem vedel kaj s tem pridobim/izgubim. Pa se malo pozabil in ce bi bili tako prijazni da bi mi povedali
Hvala LP.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nej napisal/-a:Fantje, zdravo. Dejte mi povedat js mam doma tomosa yangsterja in mam gor airsal kit 65..zj morm neki zrihtat in me zanima k bom mogu zamenat dihtungo na cilindru lahko dam 1mm? vem da se podlozi cilinder in ucasih sem vedel kaj s tem pridobim/izgubim. Pa se malo pozabil in ce bi bili tako prijazni da bi mi povedali
Hvala LP.
dihtungo misliš vrjetno med blokom in cilindrom? če tam podlagaš dvigneš kote pretoka in izpuha in prestaviš moč višje v obrate ... če boš dau dihtungo med cilinder in glavo boš zgubu/zmanjšal kompresijo ..podlaga se ponavadi z aluminijem saj dihtungo stisne in ni potem nič
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nej »

Aha hvala. Podlagal bom med blokom in cilindrom. Od prijatelja bom dobil to dihtungo, negre se mi ravno da bi kaj pridobil ampak, da ne bo slabše ker ima samo to 1mm dihtungo.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nej napisal/-a:Aha hvala. Podlagal bom med blokom in cilindrom. Od prijatelja bom dobil to dihtungo, negre se mi ravno da bi kaj pridobil ampak, da ne bo slabše ker ima samo to 1mm dihtungo.
Kolikor podložiš toliko moraš na vrhu postružit cilinder ali pa znižat glavo
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

automatic_7 napisal/-a:
nej napisal/-a:Aha hvala. Podlagal bom med blokom in cilindrom. Od prijatelja bom dobil to dihtungo, negre se mi ravno da bi kaj pridobil ampak, da ne bo slabše ker ima samo to 1mm dihtungo.
Kolikor podložiš toliko moraš na vrhu postružit cilinder ali pa znižat glavo
res je sem pozabil ... najboljše da se naredi da glava vsede v cilinder za podloženo. tako ohraniš cilinder ne spremenjen
flexer65
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 06, 2017 8:17 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a flexer65 »

Pozdravljeni!
Imam Tomos flexer, cilinder kit airsal 65ccm, uplinjač dellorto 21 in tecnigas next izpuh.
Problem pa je, da motor skoz gre tudi ko ne daš gasa. Sedaj pa me zanima če bi lahko bila to sklopka da je prešvoh za takšno kubikažo in jo skoz prijema? Sklopka še je original od flexera z eno fedro. Ali bi lahko bil prevelik uplinjač???
Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

flexer65 napisal/-a:Pozdravljeni!
Imam Tomos flexer, cilinder kit airsal 65ccm, uplinjač dellorto 21 in tecnigas next izpuh.
Problem pa je, da motor skoz gre tudi ko ne daš gasa. Sedaj pa me zanima če bi lahko bila to sklopka da je prešvoh za takšno kubikažo in jo skoz prijema? Sklopka še je original od flexera z eno fedro. Ali bi lahko bil prevelik uplinjač???
Hvala za odgovore.
prej kak štandgas ni nastavljen ... pa tudi vplinjač bi biu SHA 16/16 dovolj za original ... drugo je če je tuning v extrem ...
flexer65
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 06, 2017 8:17 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a flexer65 »

pa če je 21 gor bi tudi moralo it al ne?
Odgovori