Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Če si delal kakršno koli predelavo, boš moral najbrž ponovno nastavit vplinjač.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

macula napisal/-a:Če si delal kakršno koli predelavo, boš moral najbrž ponovno nastavit vplinjač.
Se mi je kar zdelo, da se problem skriva v vplinjaču. Trenutno imam na motorju original Bing vplinjač, katerega mi je posodil kolega in mu nebi rad spreminjal nastavitev. Drugače imam itak namen, namontirat večji vplinjač, če bodo v prihodnosti sledile še kakšne predelave. Sedaj pa me zanima kako naj naredim stransko koleno za vplinjač. Nekje sem prebral, da je fajn,da je dolžina kolena čim krajša, medtem ko nekateri pravijo, da dolžina kolena ni tako pomembna ampak, le da je v nekih normalnih dimenzijah. Poleg tega me tudi zanima kakšen naj bo naklon kolena, ker v nekem prospektu od Dellortota sem zasledil, da vplinjač ne sme nagnjen več kot 45°.
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

tuning napisal/-a:
macula napisal/-a:Če si delal kakršno koli predelavo, boš moral najbrž ponovno nastavit vplinjač.
Se mi je kar zdelo, da se problem skriva v vplinjaču. Trenutno imam na motorju original Bing vplinjač, katerega mi je posodil kolega in mu nebi rad spreminjal nastavitev. Drugače imam itak namen, namontirat večji vplinjač, če bodo v prihodnosti sledile še kakšne predelave. Sedaj pa me zanima kako naj naredim stransko koleno za vplinjač. Nekje sem prebral, da je fajn,da je dolžina kolena čim krajša, medtem ko nekateri pravijo, da dolžina kolena ni tako pomembna ampak, le da je v nekih normalnih dimenzijah. Poleg tega me tudi zanima kakšen naj bo naklon kolena, ker v nekem prospektu od Dellortota sem zasledil, da vplinjač ne sme nagnjen več kot 45°.

Tako je ,vplinjač mora bit čim bolj položno montiran,pa priporočljiva je čim krajša krivina
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

Zdravo, je normalno, da sklopka pri tomos apn6 takole cingla/pleše? - Sicer pa deluje/prime tako kot mora, nič ne drsi
Video:
https://vimeo.com/209763812

LP
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

ja
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Popolnoma normalno
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

A bi bil kdo tuk dobr pa bi prosim pomeril original ATX prednji blatnik kakšna je dolžina.
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Pozdravljeni. Zanima me ali so vijaki A6.3x13 pločevinski (ščitnik verige ), iste dimenzije tudi na tej strani ,pač ,vem ,da me bo marsikateri imel za osla. Ampak me bega predvsem tisti A(tako je zapisano v katalogu) .Vijaki na tejle strani pa tega A-ja nimajo .HVALA

Link:https://shop.haberkorn.si/sl/izbor/vija ... vino/17109

Aja, pa če bi še kdo vedu kje bi jih količinsko dobu manj
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Zna kdo povedat koliko imajo a3 avtomatiki z dellorti številko glavne dize? Zdaj, ko sem dal gor nek resonančni izpuh se malo bolj zavrti pa mislim, da bi mu pasalo malo več goriva.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

original diza je ponavadi 49 ali 51
Odgovori