Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Cerosmokker napisal/-a:
Tomos apn 6 napisal/-a:
Cerosmokker napisal/-a:Zdravo mene pa zanima kako se kaj obnese CKR gred oz kakšno ima vzdržljivost saj glede na ceno je nekakšen budget tako da bi prosil za resno mnenje koliko boljša je od navadne gredi :?: :?: :?: :D
Ce dobis original staro ckr gred, skoraj ni boljse, te ki se zdaj prodajajo so pa zelo nekvalitetne( znacilno za tajvanska jajca), tako da bolje da pustis noter v motorju kar imas ker poznam primer ko se je ta gred odlomila. Lp.
Že samo jst imam problem ker je moja praktično fuč in se mi zdi da tudi če dam preprešat nebom naredu neke razlike v življenski dobi k pomojm se ne da scentrirat u nulo je pa problem nastau saj je gonilna gred bla ze dost stara in se je motorček začeu vrtet mal bol k orginal ;) je to dobilo lufta in sm zdj v zadregi al novo gonilno gred al preprešat neki bolšega nwm recimo MEC italy
Jaz bi na tvojem mestu noter dal gred ki jo dajejo v nove alpinke, stane 40e in moj lamo je ni še čisto nič zlufatal v dveh letih je pa zadeva vožena praktično vsak dan.
Lp.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

za 55€ nekje dobiš gred znamke MEC italy z ckr ojnico in srebrnim ležajem in ti drži brez težav.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

DaNiLo napisal/-a:za 55€ nekje dobiš gred znamke MEC italy z ckr ojnico in srebrnim ležajem in ti drži brez težav.

A mogoče veš kje ker bi res nujno rabil :? :? :D :D :D
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Cerosmokker napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:za 55€ nekje dobiš gred znamke MEC italy z ckr ojnico in srebrnim ležajem in ti drži brez težav.

A mogoče veš kje ker bi res nujno rabil :? :? :D :D :D
Jaz sem jo nazadnje kupil iz velota v kopru, sem jih poklical, dal podatke in drug dan sem jo imel doma.

VELOCENTER, Koper
Ljubljanska 3, 6000 Koper - Capodistria, tel. 05/620 24 60
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Zanime me ali je to tapravo navitje luči za 6v17w ,sedaj imam gor neko drugo navitje(podobno je temu le da ima po vrhu enakomerno navito še eno plast žice pod 75°,v razmaku enih 5 mm) in gorijo 12v in6v žarnice lih tko k da bi en fajercajg držau odspredi
Zanime me ali je to tapravo navitje luči za 6v17w ,sedaj imam gor neko drugo navitje(podobno je temu le da ima po vrhu enakomerno navito še eno plast žice pod 75°,v razmaku enih 5 mm) in gorijo 12v in6v žarnice lih tko k da bi en fajercajg držau odspredi
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Mr.slc napisal/-a:
20170206_163914.jpg
Oprostite zaradi par napak ampak upam da ste dojeli bostvo vprašanja
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Mr.slc napisal/-a:
20170206_163914.jpg

tole zgleda ko navitje za cinšpulo pri 12v elektriki
tomos 4 life
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

20170206_170304.jpg
Zanime me kko bi preveru ,kakovost navitij ,iskrinih in teh ,ter kko bi ugotovu ali je to taspodnje še dobro
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Kakšna je minimalna priporočljiva debelina stene puše v ojnici (Small end)?
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

A mogoče kdo ve kaj pomeni mera na batu namreč na batu je napisana mera 38.955. A to pomeni dejansko širino bata ali mero na katero mora biti cilinder pohonan? Gre se pa za Vertex bat. Kolikšna mera more biti med cilindrom in batom, 6stot semizdi? Cilinder pa je iz gusa.
Odgovori