APN 6 sklopka - problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
BMW_Rider
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Apr 11, 2012 2:39 pm

APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a BMW_Rider »

Pozdravljeni,

sem pregledal vse teme ampak odgovora na mojo težavo nisem našel.

Pri mojem APN 6, l.1985 je težava v tem, da mi sklopka drži (kot da bi imel ročko vseskozi malo stisnjeno). Težavo sem poizkušal rešiti s tem da sem popustil tisto matico pri sklopki, vendar to ni rešilo problema. Sem probal tudi popolnoma brez matice, vendar težava ostaja.

Nato sem kupil še novo sklopko, probal vse možne nastavitve s tisto matico, vendar je problem še vedno tu.


PS. sklopka je 3 lamelna, če ima to kaj veze...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Torej, kot razumem ti slopka drži ves čas, tudi ko stisneš ročko.
Če je to problem, je mogoce strgan kabel ročke, kabel ni dovolj nategnjen ali je mehanizem pomika sklopke unicen.

LP M

PS: Sklopka drži (prenaša moč na menjalnik) kadar je ročka spuščena, ko je ročka stisnjena pa sklopka drsi, torej ne prenaša moči na menjalnik.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
BMW_Rider
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Apr 11, 2012 2:39 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a BMW_Rider »

Kamion napisal/-a:Torej, kot razumem ti slopka drži ves čas, tudi ko stisneš ročko.
Če je to problem, je mogoce strgan kabel ročke, kabel ni dovolj nategnjen ali je mehanizem pomika sklopke unicen.

LP M

PS: Sklopka drži (prenaša moč na menjalnik) kadar je ročka spuščena, ko je ročka stisnjena pa sklopka drsi, torej ne prenaša moči na menjalnik.

Tako je, sklopka mi ves čas drsi. Zajla ni strgana, ker sem jo popolnoma odklopil ter ven pobral tiste vzvode, ki jih zajla stiska.
Vendar se mi še vedno ko se grem peljat (brez priklopjene sklopke) na višjih obratih motor samo navija v obrate, na nižjih vrtlajih pa malo vleče.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Kot ti pišeš, ti sklopka drsi, ne pa drži!!
To je pomembna razlika, ce ti sklopka drsi moraš odviti (odvijes ga toliko da sklopka začne držati) tisti vijak, ko pride iz sklopke.
Kako pa voziš če imaš odklopljeno sklopko?

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
BMW_Rider
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Apr 11, 2012 2:39 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a BMW_Rider »

Kamion napisal/-a:Kot ti pišeš, ti sklopka drsi, ne pa drži!!
To je pomembna razlika, ce ti sklopka drsi moraš odviti (odvijes ga toliko da sklopka začne držati) tisti vijak, ko pride iz sklopke.
Kako pa voziš če imaš odklopljeno sklopko?

LP M

Sem se malenkost narobe izrazil :mrgreen: ... sklopka drsi


kot sem napisal sem probal z postopnim odvijanjem matice (po polovico obrata) vendar sklopka ni nikoli nehala drseti. Nato sem probal še brez matice, vendar je težava še vedno tu.

PS... kako se vozim?
vžgem ga po klancu navzdol, menjati se pa da tudi brez sklopke, ko spustiš gas. Vem, da ni najbol pametno, vendar sem moral zadevo nekako probati.

LP
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Torej ti drsi tudi z novo sklopko?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
BMW_Rider
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Apr 11, 2012 2:39 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a BMW_Rider »

Tako je, in ravno to se mi zdi zelo čudno....
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a franc »

Narobe si sestavil.
Verjetno si kakšno od "plošč" narobe obrnil.
lp
Uporabniški avatar
deni_
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 5:49 pm

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a deni_ »

Zivjo, zanima me če se da dobiti posebej za kupit vzmet ki pride na koncu zajle pri sklopki, vzmet ki odvaja tiste dva vzvoda...
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: APN 6 sklopka - problem

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

deni_ napisal/-a:Zivjo, zanima me če se da dobiti posebej za kupit vzmet ki pride na koncu zajle pri sklopki, vzmet ki odvaja tiste dva vzvoda...
Maš na http://www.trgovina.obnovi-si.si
malo poglej
Odgovori