Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

actech napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:
actech napisal/-a:Še bolje bi bilo če bi zdaj ko si amortizerje obrnil na glavo, da bi rezervoar plina gledal naprej. Potem bi bil pa res čisto kontra od normalne postavitve :lol: :lol: :shock: :shock:
ka zaj hočeš z tem povedat eni pravjo da sem imel prej narobe ubrjene. nevem ne men so v vsakem primeru bli vredu.
Videl sem pa pri sogorumašu danilotu, da jih ima tak obrjene
Sprednje vilice bi z malo truda prav tako lahko obrnil narobe in bi tudi delovale. :?
Če je konstrukcija motorja takšna da to zahteva, ali drugače ni mogoče, še razumem. Da pa nek del obrneš na glavo zato ker ti mogoče bolje izgleda pa ne razumem.Ker v kritični situaciji, preobremenitvi ta del ne bo opravil svoje naloge, kot je bil narejen, ker je vgrajen narobe. Razen če proizvajalec naredi tak izdelek ki omogoča obe postavitve.
Dobro saj razume :) No da bombice ubrnem nazaj, teko kot si ti mislil jih nemorem, ker bi porem mogo plastiko rezat. Verjetno jih bom tak postavil nazaj kot so prej ble, ker sem jih lahko dal potem na zadnjo luknjo, in je bil motor nižji
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Imam en problem. Ko se z motorjem pelam mi, pri srednjem gasu motor se odziva tak kot bi pritisnil tipko za vgasnit potem pa motor spet gre v obrate, ko pa prestavim v višjo prestavo pa isto naredi. Je možno da uplinjač zajebava al je lahko elektrika. Npr da svečka ni prava.

Hvala za pomoč.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

rokozimic napisal/-a:Imam en problem. Ko se z motorjem pelam mi, pri srednjem gasu motor se odziva tak kot bi pritisnil tipko za vgasnit potem pa motor spet gre v obrate, ko pa prestavim v višjo prestavo pa isto naredi. Je možno da uplinjač zajebava al je lahko elektrika. Npr da svečka ni prava.

Hvala za pomoč.
Sigurno vplinjač. V tistem območju maš pač premalo brencina. Torej iglo dvignit, če to ne bo pomagalo jo moraš pa zamenjati s tanjšo oziroma s tako, da bo motor dobil več bencina.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

KVAS napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:Imam en problem. Ko se z motorjem pelam mi, pri srednjem gasu motor se odziva tak kot bi pritisnil tipko za vgasnit potem pa motor spet gre v obrate, ko pa prestavim v višjo prestavo pa isto naredi. Je možno da uplinjač zajebava al je lahko elektrika. Npr da svečka ni prava.

Hvala za pomoč.
Sigurno vplinjač. V tistem območju maš pač premalo brencina. Torej iglo dvignit, če to ne bo pomagalo jo moraš pa zamenjati s tanjšo oziroma s tako, da bo motor dobil več bencina.
hvala bom poskusil iglo dvignit. pa bom vido kako bo
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Dve novi stvari, ki sta prišli čez teden in čakata, da se namontirata :)
Priponke
DSC_0056.JPG
DSC_0055.JPG
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Danes sem malo varil novi izpuh. Seveda še ni po lastnih izračunih je še izračunan preko kalkulatorja, ampak namen je, da se malo bolje naučim varit na tig, potem bom pa tudi sam poskusil izračunat izpuh. Prosil bi mi lahko kdo dal kakšne napotke, če je boljše da bi varil z frekvenco, kakšno emparažo? Zdaj sem varil z 40A. Hvala
Priponke
DSC_0069.JPG
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Za lep zvar se mora pločevina prilegati brez špranje in spikana mora biti dovolj pogosto, da se ti med varjenjem ne odpira. Priprava zahteva več truda kot pa na koncu samo varjenje.
lp
multiatik
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 21, 2015 8:28 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a multiatik »

lojze-si napisal/-a:Za lep zvar se mora pločevina prilegati brez špranje in spikana mora biti dovolj pogosto, da se ti med varjenjem ne odpira. Priprava zahteva več truda kot pa na koncu samo varjenje.
lp
Brez tega ti sigurno lepega izdeleka ne bo ratalo nardit. Zarisano in zrezano mora biti cimbolj točno. Stične površine lahko poravnaš z brusnim trakom, krogom, po domače tudi z flešom z rezalno ploščo...Lahko med pikanjem, po pikanju malo poklepaš in pol variš. Pol spet poklepas. Brez konusov bo tudi šlo bol tako. Za pločevino 0,8mm priporočam tok 18-25A, in dodajni materjal kakšen inox fi 0,8mm(lahko od miga) ali 1mm. Dodajni iz Fe rad kuha... Lahko bi tudi odznotraj zaščitu z plinom, ampak če je vse lepo kot mora bit, ti odznotraj spolh ne zakuha.
Vaja dela mojstra ;) , upam kaj pomagal, lp
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

multiatik napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:Za lep zvar se mora pločevina prilegati brez špranje in spikana mora biti dovolj pogosto, da se ti med varjenjem ne odpira. Priprava zahteva več truda kot pa na koncu samo varjenje.
lp
Brez tega ti sigurno lepega izdeleka ne bo ratalo nardit. Zarisano in zrezano mora biti cimbolj točno. Stične površine lahko poravnaš z brusnim trakom, krogom, po domače tudi z flešom z rezalno ploščo...Lahko med pikanjem, po pikanju malo poklepaš in pol variš. Pol spet poklepas. Brez konusov bo tudi šlo bol tako. Za pločevino 0,8mm priporočam tok 18-25A, in dodajni materjal kakšen inox fi 0,8mm(lahko od miga) ali 1mm. Dodajni iz Fe rad kuha... Lahko bi tudi odznotraj zaščitu z plinom, ampak če je vse lepo kot mora bit, ti odznotraj spolh ne zakuha.
Vaja dela mojstra ;) , upam kaj pomagal, lp
Se strinjam z večino povedanega, za inox žico in kuhanjem si pa faliu da bolj nebi mogu. Za varjenje takega jekla se inox žica ne uporablja (saj ta od MIGA ne) ker zvar nima ustrezne strukture in je sigurno šibki člen. Zvar ti pa pri dodajanju z jelkeno žico zakuha zaradi tega, ker imaš preslabo pločevino ali uporabljaš material za MAG varjenje. Ti materiali vsebujejo silicij in mangan, ki sta pri varjenu s CO2 in mešanico ugodna, saj nase včečeta ''svinjarijo'' iz zvara. Pri varjenju s TIGom pa zadeve poslabšata, saj vdor oksidov iz ozračja v zvar preprečuje že sam plin, ki je praviloma argon ali helij. Podpihovanja se pa pri varjenju nerjavnih jekel ne izvaja saj ni potrebno.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

rokozimic napisal/-a:Danes sem malo varil novi izpuh. Seveda še ni po lastnih izračunih je še izračunan preko kalkulatorja, ampak namen je, da se malo bolje naučim varit na tig, potem bom pa tudi sam poskusil izračunat izpuh. Prosil bi mi lahko kdo dal kakšne napotke, če je boljše da bi varil z frekvenco, kakšno emparažo? Zdaj sem varil z 40A. Hvala
40A je za varjenje 0,8 mm debele pločevine sigurno preveč. Dokler še nisem varil pulzno sem uporabljal maksimalno 30A. Se pa na sliki vidi da si skos varil z dodajanjem, posledično si potreboval večjo amperažo. Kot so ti že povedal, umetnost je v pripravi materiala, samo varjenje je še najmanjši problem.
Odgovori