Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kateri izpuh iz trgovin se dobro obnese na originalnemu a3 avtomatiku? Ali pa vsaj takšen, da resonanca dela.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

prlek napisal/-a:Kateri izpuh iz trgovin se dobro obnese na originalnemu a3 avtomatiku? Ali pa vsaj takšen, da resonanca dela.
Lipnik, Tecno sport (chrome) ... razne master in laser pozabi
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a prlek »

aljo69 napisal/-a:
prlek napisal/-a:Kateri izpuh iz trgovin se dobro obnese na originalnemu a3 avtomatiku? Ali pa vsaj takšen, da resonanca dela.
Lipnik, Tecno sport (chrome) ... razne master in laser pozabi
Bi bil tale vredu?
http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... 9e4c688230
Sicer dvomim, da ga bo prodajalec izdobavil zato, če bo kdo naročal kaj iz tomoshopa me naj prosim kontaktira.
Lp!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 732
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Izdelujem squish pas na APN glavi, katera bo na fi40 cilindru kjer je bat 0,9mm pod zgornjim robom cilindra. Naredil bom vložek in ta bo od naležne površine kjer stisne podložko direktno pod kotom na fi40 da se bo prilegal. Če gledamo razdaljo od bata do squisha bo to tako 0,9mm kolikor nižje pride bat od cilindra + še 1mm podložka. Ali bo prevelika razdalja od bata do squisha, se pravi 1,9mm razdalje? (Glede na to da je okvirno določena minimalna zračnost nekje 0,8mm zaradi nepravilnosti?)

Širina bo 5,9mm (50%) če je to pravilen izračun. Primerjal sem z večjimi in manjšimi premeri ter njihovimi 50% squish-i ter razmerji. Volumen glave + podložke bo 5,25ccm, kompresijsko razmerje pa tako 10,5:1.

Pomoje sem vse prav izračunal :oops: , večji problem bo to spravit v prakso ker kolikor sem meril ima APN glava bore malo mesa za izstruževanje oz bo vložek zelo tanek. Kakšni napotki ali popravki velikodušno zaželjeni :D :lol:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

prlek napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
prlek napisal/-a:Kateri izpuh iz trgovin se dobro obnese na originalnemu a3 avtomatiku? Ali pa vsaj takšen, da resonanca dela.
Lipnik, Tecno sport (chrome) ... razne master in laser pozabi
Bi bil tale vredu?
http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... 9e4c688230
Sicer dvomim, da ga bo prodajalec izdobavil zato, če bo kdo naročal kaj iz tomoshopa me naj prosim kontaktira.
Lp!
tega sem jaz men na avtomatiku a3 dokler je še biu original :) zlo lep zvok, kvalitetna izvedba(se ne lušči krom, rjavi itd.) pa tudi šou je dobro ... je pa res da sm kupil ta izpuh davnega 2007 ampak mislim da niso spreminjal kvalitete ... edino kar je bilo treba je vsakih par let menjat volno v dušilcu (nete povrtaš menjaš pa nazaj zanetaš) ker je bila vsa mastna in je malo teklo olje z dušilca ... je pa edini izmed resonanc za a3/a35 meu res globok zvok in ne penk penk penk

https://www.youtube.com/watch?v=lghN7UYp9DU
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Malo prebitram po forumu in pac sem že večkrat zasledil da si morajo biti površine kanalov v nekem sorazmerju. A bi lahko kdo to vec opisal?
Hvala lp :)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 732
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Oglej si temo Portmap v Tuning, nato uporabljaj literaturo in poskušaj, praksa naredi mojstra. :) Glede sorazmerij površin nebi toliko rekel, morajo biti poglihani površina vplinjača in površina izpušne cevi z izpušnim kanalom, bolj pomemben je kot (oz. koliko časa) je kanal "odprt" oz. ga stena bata ne zakriva.
APN4M 83'
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Berty napisal/-a:Oglej si temo Portmap v Tuning, nato uporabljaj literaturo in poskušaj, praksa naredi mojstra. :) Glede sorazmerij površin nebi toliko rekel, morajo biti poglihani površina vplinjača in površina izpušne cevi z izpušnim kanalom, bolj pomemben je kot (oz. koliko časa) je kanal "odprt" oz. ga stena bata ne zakriva.
Spet samo mlatenje slame in nobenega koristnega odgovora :roll:
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

čendi123 napisal/-a:Malo prebitram po forumu in pac sem že večkrat zasledil da si morajo biti površine kanalov v nekem sorazmerju. A bi lahko kdo to vec opisal?
Hvala lp :)
Formula bi se glasila 0.78:1:1.14 .se pravi pretok:vsis:izpuh
v računu je to 126°pretočni kanali.162°vsis.184°izpušni.upam da sem ti pomagal.
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

tomosatx50s napisal/-a:
čendi123 napisal/-a:Malo prebitram po forumu in pac sem že večkrat zasledil da si morajo biti površine kanalov v nekem sorazmerju. A bi lahko kdo to vec opisal?
Hvala lp :)
Formula bi se glasila 0.78:1:1.14 .se pravi pretok:vsis:izpuh
v računu je to 126°pretočni kanali.162°vsis.184°izpušni.upam da sem ti pomagal.
U hvala nekaj natanko takega sem potreboval hvala :)
Odgovori