Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

sanda3 napisal/-a:Ja, ja - ventila. Pa saj logično ne more imeti dveh cilindrov hahaha. No, še dobro da se spoznate in veste za kaj se gre :D :D

Očitno ga bo moral nekdo pogledat, vsi pravijo da mora bit nekaj malega, mašinca je predla super, ko je delala. In to sedaj je res ....bedasto, ampak - nekaj ga muči. In sranje je, ker enostavno ni nikogar, ki bi to vsaj pogledal, pa da potem dorečemo kaj in kako. Prišel en pogledat, ampak - se zadeve niti ni lotil, samo od daleč pokomentiral, da kitajskega sranja pa res ne. To je bedarija in...OK, razumem, ampak....vsi pač ne kupujejo za 800€+ motorja za malo vožnje po travniku.

Upam, da najdemo nekoga, ki bo pogledal in vidimo kaj sploh je na stvari. Na servis bi se morali naročit in...žal, kako naj vem, če me en privatnik ne bo samo hotel obrati? Saj ne rečem da so takšni, ampak...že samo ura da pogleda je 40e, kaj šele, da gre kaj delat :o
najverjetneje ostane vsisni ventil odprt in zato se zablokjra in pihne vn skoz vplinjač
olje v mašini ste kaj kontrolirali? meni je enkrat ena stara kosilnica (ki nevem kdaj je imela olje zamenjano) tako nardila in ko sem zamenjal olje v mašini je začela delovat normalno
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pač kitajc. Edino in osnovno napako ma, ko že pride is tovarne je to, da je kitajc :D In to se ne da popravit na noben način...
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

zankrzan napisal/-a:Pač kitajc. Edino in osnovno napako ma, ko že pride is tovarne je to, da je kitajc :D In to se ne da popravit na noben način...
+1 ko logične stvari postanejo nelogične :)
dizel sploh ne! :)
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

No če že imamo kitajce v delu.
To se je zgodilo mojemu prijatelju ko se je peljal po cesti.
Priponke
20160827_165256.jpg
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Imam še eno vprašanje.... Kmalu bom naredil izpit za avto. Ker pa imam 16 let bom moral voziti s spremlievalcem. Kaj pa moped? Ali ga lahko vozim brez spremljevalca ali ne?
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

matej2212 napisal/-a:Imam še eno vprašanje.... Kmalu bom naredil izpit za avto. Ker pa imam 16 let bom moral voziti s spremlievalcem. Kaj pa moped? Ali ga lahko vozim brez spremljevalca ali ne?
Ne ker to z spremljevalcem ni ''izpit''. Mopeda niti z spremljevalcem nemores vozit.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

AsdAsd napisal/-a:
matej2212 napisal/-a:Imam še eno vprašanje.... Kmalu bom naredil izpit za avto. Ker pa imam 16 let bom moral voziti s spremlievalcem. Kaj pa moped? Ali ga lahko vozim brez spremljevalca ali ne?
Ne ker to z spremljevalcem ni ''izpit''. Mopeda niti z spremljevalcem nemores vozit.
Seveda ga lahko vozi. Za moped moraš imeti opravljene CPP.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Pich napisal/-a:
AsdAsd napisal/-a:
matej2212 napisal/-a:Imam še eno vprašanje.... Kmalu bom naredil izpit za avto. Ker pa imam 16 let bom moral voziti s spremlievalcem. Kaj pa moped? Ali ga lahko vozim brez spremljevalca ali ne?
Ne ker to z spremljevalcem ni ''izpit''. Mopeda niti z spremljevalcem nemores vozit.
Seveda ga lahko vozi. Za moped moraš imeti opravljene CPP.
Sam imam opravljeno to za spremljevalca, in nesmem vozit mopeda. To ne delas izpitne voznje, opravis 20 ur oz. kolko jih moras, ti dajo tako knjizico kjer pisejo ure in kdo lahko vozi s tabo. To pa je to, sem jih na AMZS vprasal in so mi rekli da nesmem.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Ne mora ker še ni 18 in to zato ker ni delal izpita za moped posebaj. Ampak je naredil delal samo za avto, zato bo za moped dobil takrat ko bo dobil tudi za avto.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pich napisal/-a:
AsdAsd napisal/-a:
matej2212 napisal/-a:Imam še eno vprašanje.... Kmalu bom naredil izpit za avto. Ker pa imam 16 let bom moral voziti s spremlievalcem. Kaj pa moped? Ali ga lahko vozim brez spremljevalca ali ne?
Ne ker to z spremljevalcem ni ''izpit''. Mopeda niti z spremljevalcem nemores vozit.
Seveda ga lahko vozi. Za moped moraš imeti opravljene CPP.
To je že zdavnaj mimo, tko je bilo takrat, ko si ti vozil moped. Dandanes morš za moped bit star 15 let, opravit moraš CPP ispit, odvoziti 21 ur in opraviti glavno vožnjo. Šele potem dobiš ispit za kategorijo AM.
Odgovori