Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Metanol ima res več oktanov, ampak z isto šobo pride prerevna zmes. Za metanol je treba dosti večjo šobo, da razmerje ostane v mejah.
Zato ti je pa klenkalo. Če bi dal več predvžiga, bi bilo še slabše.
Rabiš manjšo kompresijo in samo nekaj nitrometana, pa bo letelo.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aaaa no potem pa tako.. Kako pa rešit problem ko se nitrometan samovžge zaradi previsoke temperature glave/cilindra?
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če je kompresija dovolj nizka, ne pride do samovžiga.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aha ok, bom upošteval naslednjič ko se bo delalo s tem :)
APN4M 83'
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Lp, kakšna imate mnenja o boost kanalih ali se splacajo ali ne, ali pridobis kaj z njimi, ali delujejo preko obeh usisov (batni,lamelni) ter ali se jih splaca imet na motorju za cestno uporabo? :?:
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a steem »

čendi123 napisal/-a:Lp, kakšna imate mnenja o boost kanalih ali se splacajo ali ne, ali pridobis kaj z njimi, ali delujejo preko obeh usisov (batni,lamelni) ter ali se jih splaca imet na motorju za cestno uporabo? :?:
Po vrsti:
Nimam mnenj
Sigurno se... nekje
Ja
Ne vem
Ja in ne... oz. ne vem ☺

Lp
apn
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Avg 29, 2011 10:30 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a apn »

Zdravo, zanima me ali bi bil ta izpuh dober oziroma kaj se splača spremenit in pa zasledil sem da ta program ne deje pravih mer za stinger pa me zanima kakšen fi bi bil bolj primeren?


Lp
Priponke
Posnetek zaslona (5).png
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

lp, imam eno vprašanje glede vžigov. Sedaj imam na apn 4 vžig od alpinota brezplatinski. Včeraj pa sem govoril z enim mehanikom kateri se je v preteklosti veliko ukvarjal tudi s tomosi in jih predeloval. In mi je svetoval da na svoj motor namestim vžig od electornika e90 (ducati) kateri ima težji rotor in stem bi pridobil nekaj na navoru, kar pa mi je zelo pomembno saj motor vozim vsak dan . Sedaj zanima me kakšno mnenje maste vi ali se splača ga kupit in ali se bo sploh kej poznala razlika?.
lp Martin
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

S težjim rotorjem nevem če bi kaj pridobil na navoru, bi pa pridobil na vztrajnosti obratov, se pravi ko bi spustil gas bi obrati počasneje padali. Jih pa tudi zaradi teže počasneje zvišuješ, zato je pospešek manjši...
APN4M 83'
nejc1999
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Avg 08, 2015 7:57 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a nejc1999 »

Zivjo, pred kratkim se kupil ktm duke 125. Prodajalec mi je rekel da je elektronsko zablokiran na 111 km/h. Zanima me ali je mozno odpraviti blokado. Na yt sem videl da nekateri duki 125 dosegajo 125 km/h. Zanima me se ali kdo pozna koga ki prodaja sportni izpuh za ktm duke 125 (najrajsi akrapovic in cena). Lp
Odgovori