APN 6/BT

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a prlek »

Nisem rekel, da moreš menjat dizo prostega teka. Če praviš, da si že mašino dal v obrate potem je itak že bolj ali manj utečeno. Ni potrebe po močnejši mešanci, raje nastavi vplinjač kot treba. Ampak vidim, da o samem vplinjaču in njegovih delih nimaš pojma ti priporočam, da malo strica googla povprašaš in si kaj prebereš. Tudi v tehničnem arhivu maš dve navodili, ki sem ju sam prilepil.
Lp!
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

prlek napisal/-a:Nisem rekel, da moreš menjat dizo prostega teka. Če praviš, da si že mašino dal v obrate potem je itak že bolj ali manj utečeno. Ni potrebe po močnejši mešanci, raje nastavi vplinjač kot treba. Ampak vidim, da o samem vplinjaču in njegovih delih nimaš pojma ti priporočam, da malo strica googla povprašaš in si kaj prebereš. Tudi v tehničnem arhivu maš dve navodili, ki sem ju sam prilepil.
Lp!
po mojem mnenju te ona zajebava, ker tisto kot sem omenil nespremeni ničsto nič ko sem menjaval. tako kot si povedal, ta dellorto mi je čist tuj
lahko daš linke o tem kaj si postal, nikjer ne najdem
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Sem odstrnail šalčko pa obrnil fergazer pa dal nazaj gor. Plovca nisem nič upogibal, ker nevem kaj bi naj upognil. Pa kolko vidim je samo ena diza možna menjave. Torej nima dize prostega teka.
Pa še slika svečke, ki je pač mokra... Torej dobi preveč bencina? Kako pa čem to popravit? Upogni plovec, kje točno?
Priponke
20160824_112135.jpg
20160824_111921.jpg
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a prlek »

Od leve proti desni se nahaja glavna diza, diza prostega teka in čok diza. Vse se dajo menjat ampak ti bodi osredotočen na glavno dizo. Namesto, da bi si kaj prebral govoriš tu bedarije. Če bi bil kje blizu tebe doma bi ti sigurno pomagal, tu gor pa ti ne morem za vsak vijak servirat. Koliko maš % mešanico? Kakšen maš predvžig? Pelji se par sto metrov s polnim gasom in pokaži svečko ter povej kako se motor pri polnem gasu obnaša, če trokira ali ne. Prvo nastavi polni gas, potem pa se loti prostega tega.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

nemorem se peljat, ker sploh ne vžge KOT ŽE CELI ČAS PIŠEM, mešanica je 4%, da se malo še uteče
in kje dobiš dize za prosti tek? na cilinder.si sem pogledal pa ni, v velotu pa verjetno tudi ne?
negovorim bedarij, na ostalih dveh dizah ni nobenih številk gor, tako da nevem kak bi naj menjal

kaj sem že na začetku pozabil omenit. ko smo ga pač prvič vžgali, še motor ni tekel 2 minuti mi ga je že mehanik nabil v polne obrate, resda ni niti malo zatrokiral na poti do njih in to je bilo to za tisti dan. Pol ko pa sem ga hotel drugi dan vžgat, probam obrnit kurbl, kurbl trd, se malo bol coj spravim ga obrnem in samo zacvili. Seveda takoj panika, vzmamem glavo dol, pogledam cilinder not, znotraj neki sledovi, potegnem z nohtom ni nič oz. čist malo ni omembe vredno. In če bi mi bat zaribal, ga verjetno nebi šlo premaknit. Takrat sem tudi gor meu stranski pokrov, pa se je mogoče po njem potegnila kurvela. Vglavnem zaradi tistega zvoka nimam nič dobrega občutka. Sem mislil da bom zadevo sam uredil, pa bo zgleda da bo trebalo spet mehanika klicat.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a prlek »

Haha zdaj pa si me nasmejal. Nekega tuninga se greš potem pa ti mora mehanik mašino kurblati. Če ga je že na samem začetku nabil v obrate in ti ribnil potem ti zdaj močna mešanca itak ne koristi več. Itak da ti zaliva ali masti če maš 4 %. Na vseh dizah so številke samo ti si tako len, da ne moreš odvit pa dobro pogledat kaj šele, da bi pobrskal po netu v kateri trgovini jih prodajajo (frčomoto mimogrede). Jih pa itak ne potrebuješ pa tudi nevem kaj bi z njimi delal, če neveš nastavljat vplinjača. Vprašanje tudi kakšna je bila toleranca med cilindrom in batom. Daj noter novo svečko in 2% mešanco pa poskusi še enkrat. Glavno dizo daj noter 80, ker se mi zdi za bt cilinder 72 diza premajhna. Še vedno me zanima kakšen maš predvžig. Malo logike, nekaj osnovnih stvari prebrat, malo truda in bo vse šlo.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Glej z razlogom nisem šel za avtomehanika.
No "ribnil, potem se bat sploh nebi smel premikat, al kako je z tem?
In praviš da mi zaliva z 4% procentno mešanico? Bomo dali 2%
Dize sem seveda odvil pa spihal vse ven, in kje bi naj ble številke gor vdarjene če ne na glavi? In če praviš da jih ne potrebujem, bom pustil tisti dve na miru.
Kaj kakšna bi naj bila toleranca? Kaj bi naj to sploh bilo?
Vžig pa je isti kot je bil, saj je hod isti.
Še večjo dizo? Sem danes dal nazaj 75, bom dal pač 80.
Mal logike praviš. Ampak ni res, če je delau, zakaj zdaj ne dela, čeprav se ni spremenilo čisto nič
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Evo, kot sem razmislau cel dan, iz fergazarja nepride bencin. Sem ga vlil spredaj not pa vzge. Prlek pomagaj
Priponke
20160824_192334.jpg
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Zacuda zdaj vlece bencin in vzge :?: :?: :?:
Svecko mam champion l78c
Dize še je vedno 75 pa v prostem še vedno malo trokira, ko pa peljem še v prvi gre nekak, v drugi pa ga totalno zatrokira in bencin mi ven meče iz fergazerja. Sepravi še manjša diza.
Še nekaj, takoj ko moped dam v prestavo mi obrati občutno padejo in se moped skoraj da premakne, je to povezano z dizo prostega teka? Ker v brez gasa dela vredu.
https://youtu.be/6fd66ka1jCI

Ampak da nepozabimo ju3 ne nov dan, tako da nevem kaj lahko pričakujem.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a cerar »

propero1 napisal/-a:Zacuda zdaj vlece bencin in vzge :?: :?: :?:
Svecko mam champion l78c
Dize še je vedno 75 pa v prostem še vedno malo trokira, ko pa peljem še v prvi gre nekak, v drugi pa ga totalno zatrokira in bencin mi ven meče iz fergazerja. Sepravi še manjša diza.
Še nekaj, takoj ko moped dam v prestavo mi obrati občutno padejo in se moped skoraj da premakne, je to povezano z dizo prostega teka? Ker v brez gasa dela vredu.
https://youtu.be/6fd66ka1jCI
Ni nujno da je diza kriva. Poskušaj še s prestavljanje igle višje/nižje; če praviš da ti meče benz ven, bi jaz iglo spustil. Na katerih obratih ti pa potrokira sploh?

Če se motor skoraj da premakne, poglej malo okoli sklopke, lahko da ti ne odvaja dobro.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori