Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sanda3
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Avg 22, 2016 8:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sanda3 »

Pozdravljeni. Sem nova, pa še ženska po vrhu :oops: Upam, da to ne igra neke vloge ;)

V glavnem - hčerka si je kupila mini moto croser, 125. Zaenkrat je vozila samo v prvi, da se nauči, saj so ji prestave še nepoznane. Bo že..enkrat se mora naučiti. Za začetnico bolje samo prva, zaenkrat, kajti motorček potegne in leti kot nor, smo ga sprobali vsi :D
Sedaj pa vprašanje - ta motorček ima tako močno kompresijo, da ga še jaz komaj vžgem, pa tudi moški se morajo kar potruditi. A je to normalno??? Če nisi previden, te "kurbl" kar oreng vseka po nogi. Tako da punca (11 let) to nikakor ne more vžigat sama. (kar je pozitivno in negativno, seveda). Kaj je tukaj za narediti, če je kaj sploh možno?


In nato še večja težava - včeraj ga je prala. In nato ga nismo mogli več vžgat. Mož je pogledal - ne da iskre. Je to krivo od pranja? Če je prej vse bilo ok?? Kaj bi bilo za pogledati, narediti? Tisti, ki ga je imel prej, ni imel nikoli težav. Vsaj kolikor mi vemo, pa lastnika poznam.
Hvala, upam da se bo našel kdo, ki bo vedel kaj narediti (ne dvomim, da ne veste, upam samo, da ne bo problemov, ker sem ženska :lol: )

Lep pozdrav vsem
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

sanda3 napisal/-a:Pozdravljeni. Sem nova, pa še ženska po vrhu :oops: Upam, da to ne igra neke vloge ;)

V glavnem - hčerka si je kupila mini moto croser, 125. Zaenkrat je vozila samo v prvi, da se nauči, saj so ji prestave še nepoznane. Bo že..enkrat se mora naučiti. Za začetnico bolje samo prva, zaenkrat, kajti motorček potegne in leti kot nor, smo ga sprobali vsi :D
Sedaj pa vprašanje - ta motorček ima tako močno kompresijo, da ga še jaz komaj vžgem, pa tudi moški se morajo kar potruditi. A je to normalno??? Če nisi previden, te "kurbl" kar oreng vseka po nogi. Tako da punca (11 let) to nikakor ne more vžigat sama. (kar je pozitivno in negativno, seveda). Kaj je tukaj za narediti, če je kaj sploh možno?


In nato še večja težava - včeraj ga je prala. In nato ga nismo mogli več vžgat. Mož je pogledal - ne da iskre. Je to krivo od pranja? Če je prej vse bilo ok?? Kaj bi bilo za pogledati, narediti? Tisti, ki ga je imel prej, ni imel nikoli težav. Vsaj kolikor mi vemo, pa lastnika poznam.
Hvala, upam da se bo našel kdo, ki bo vedel kaj narediti (ne dvomim, da ne veste, upam samo, da ne bo problemov, ker sem ženska :lol: )

Lep pozdrav vsem
da, normalno da ga težko vžgeš.
možno je da je kje voda zraven prišla do svečke, kar sem že videl pri kitajčekih. problem pa je lahko drugje
pustite ga danes vžgat, če vžge, vam voda prihaja do svečke
lp
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
sanda3
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Avg 22, 2016 8:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sanda3 »

propero1 napisal/-a:
sanda3 napisal/-a:Pozdravljeni. Sem nova, pa še ženska po vrhu :oops: Upam, da to ne igra neke vloge ;)

V glavnem - hčerka si je kupila mini moto croser, 125. Zaenkrat je vozila samo v prvi, da se nauči, saj so ji prestave še nepoznane. Bo že..enkrat se mora naučiti. Za začetnico bolje samo prva, zaenkrat, kajti motorček potegne in leti kot nor, smo ga sprobali vsi :D
Sedaj pa vprašanje - ta motorček ima tako močno kompresijo, da ga še jaz komaj vžgem, pa tudi moški se morajo kar potruditi. A je to normalno??? Če nisi previden, te "kurbl" kar oreng vseka po nogi. Tako da punca (11 let) to nikakor ne more vžigat sama. (kar je pozitivno in negativno, seveda). Kaj je tukaj za narediti, če je kaj sploh možno?


In nato še večja težava - včeraj ga je prala. In nato ga nismo mogli več vžgat. Mož je pogledal - ne da iskre. Je to krivo od pranja? Če je prej vse bilo ok?? Kaj bi bilo za pogledati, narediti? Tisti, ki ga je imel prej, ni imel nikoli težav. Vsaj kolikor mi vemo, pa lastnika poznam.
Hvala, upam da se bo našel kdo, ki bo vedel kaj narediti (ne dvomim, da ne veste, upam samo, da ne bo problemov, ker sem ženska :lol: )

Lep pozdrav vsem
da, normalno da ga težko vžgeš.
možno je da je kje voda zraven prišla do svečke, kar sem že videl pri kitajčekih. problem pa je lahko drugje
pustite ga danes vžgat, če vžge, vam voda prihaja do svečke
lp

Ni prišla voda zraven, kolikor je rekel. Samo iskre ni od nikoder. Pa prejšnji lastnik ni imel takih težav - vozil po dreku, vodi....ni da ni. Se pa sedaj motor sonči, da se vse posuši - če je kakšna vlaga in mokrota, potem pa poskusim. A glede kompresije si lahko kaj olajšamo? :oops:
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

sanda3 napisal/-a:
propero1 napisal/-a:
sanda3 napisal/-a:Pozdravljeni. Sem nova, pa še ženska po vrhu :oops: Upam, da to ne igra neke vloge ;)

V glavnem - hčerka si je kupila mini moto croser, 125. Zaenkrat je vozila samo v prvi, da se nauči, saj so ji prestave še nepoznane. Bo že..enkrat se mora naučiti. Za začetnico bolje samo prva, zaenkrat, kajti motorček potegne in leti kot nor, smo ga sprobali vsi :D
Sedaj pa vprašanje - ta motorček ima tako močno kompresijo, da ga še jaz komaj vžgem, pa tudi moški se morajo kar potruditi. A je to normalno??? Če nisi previden, te "kurbl" kar oreng vseka po nogi. Tako da punca (11 let) to nikakor ne more vžigat sama. (kar je pozitivno in negativno, seveda). Kaj je tukaj za narediti, če je kaj sploh možno?


In nato še večja težava - včeraj ga je prala. In nato ga nismo mogli več vžgat. Mož je pogledal - ne da iskre. Je to krivo od pranja? Če je prej vse bilo ok?? Kaj bi bilo za pogledati, narediti? Tisti, ki ga je imel prej, ni imel nikoli težav. Vsaj kolikor mi vemo, pa lastnika poznam.
Hvala, upam da se bo našel kdo, ki bo vedel kaj narediti (ne dvomim, da ne veste, upam samo, da ne bo problemov, ker sem ženska :lol: )

Lep pozdrav vsem
da, normalno da ga težko vžgeš.
možno je da je kje voda zraven prišla do svečke, kar sem že videl pri kitajčekih. problem pa je lahko drugje
pustite ga danes vžgat, če vžge, vam voda prihaja do svečke
lp

Ni prišla voda zraven, kolikor je rekel. Samo iskre ni od nikoder. Pa prejšnji lastnik ni imel takih težav - vozil po dreku, vodi....ni da ni. Se pa sedaj motor sonči, da se vse posuši - če je kakšna vlaga in mokrota, potem pa poskusim. A glede kompresije si lahko kaj olajšamo? :oops:
Kompresija je taka ko je ni kaj pomagat,iskre pa neda zato povsej verjetnosti ker je crknu CDI strošek cca 15e.se je meni ze naredlo isto enkrat ko sem ga prav.
tomos 4 life
sanda3
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Avg 22, 2016 8:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sanda3 »

Aha - kak pa človek ve če je ta CDI? In kje nabaviti to? Ah, če je samo to....potem preživimo, hahaha
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Nebi rad bil pameten ampak dejstvo je, da 125 ccm motor NI za enajstletno punčko, sploh pa če še nezna vozit. Nevem kako si ga je lahko sama kupla oziroma s katerim dovoljenjem. Raje bi se kupil kakšen tomos apn in se tam učila vozit, ker je veliko bolj prijazno in enostavno vozilo sploh za začetnike. S krosom se itak niti po cesti niti po stranpoti nesmeš vozit, kvečjemu še vas lahko nekdo prijavi kar je že običaj v sloveniji. Če pa že stremite h krosu pa so na voljo tudi manjši krosi za te otroke recimo yamaha pw 50 ali 80. Kot ste že ugotovili bo s kitajci sam strošek, hčerkica pa še bo imela se čas voziti z motorji, ne verjamem da se kam mudi.
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

A je apn 6 mašina težka za jo razdret? Dobil sem eno šestko, ki je par let stala u garaži, zdaj bi pa zamenjal vse ležaje in semeringe... Do sedaj sem samo avtomatika razdiral, ko sem menjal uprašaj feder in lamele sklopke...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

matej2212 napisal/-a:A je apn 6 mašina težka za jo razdret? Dobil sem eno šestko, ki je par let stala u garaži, zdaj bi pa zamenjal vse ležaje in semeringe... Do sedaj sem samo avtomatika razdiral, ko sem menjal uprašaj feder in lamele sklopke...
Ni lih nek space shutle :) Lepo počasi, pa z občutkom se jo loti pa bo šlo brez problemov. Navoj pri košari sklopke je LEV, zato pri odvijanju vrtiš v nasprotno smer kot pri ostalih vijakih. Pazi tudi pri podložkah v menjalniku, kam paše katera, oziroma pri sestavljanju preveri da so zračnosti posameznih gredi pravilno nastavljene, da ne bo metalo iz prestav. Mogoče si poišči kje na internetu (mogoče tut v tehničnem arhivu) servisno knjigo, kjer je vse lepo narisano kako grejo zadeves skupaj oz. narazen.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

matej2212 napisal/-a:A je apn 6 mašina težka za jo razdret? Dobil sem eno šestko, ki je par let stala u garaži, zdaj bi pa zamenjal vse ležaje in semeringe... Do sedaj sem samo avtomatika razdiral, ko sem menjal uprašaj feder in lamele sklopke...
Prvo kar je, zamenjaj samo tisto kar je potrebno, čeprav dvomim, da veš kaj je potrebno. Običajno z menavo naredite več škode kot koristi. Torej, če kaj crkne potem šele menjaj. Drugače pa kar veselo na delo, kar se Janezek nauči Janezek zna.
LP
sanda3
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Avg 22, 2016 8:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sanda3 »

Torej zadeva ne vžge, še vedno :evil: :evil: :evil: Poizkušali vsi, ne gre. Iskra pa je, smo ponovno preverili. Sosed je rekel, da se mu zdi, kot da ne dobi bencin....

Kaj še naj pogledamo, poskusimo?
Odgovori