Flexer 2010, blokade

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
vilck
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Jun 19, 2016 11:03 am

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a vilck »

Sem bral to temo in zasledil to o A55 bloku z A35 cilindrom in ugotovil da imam tudi jaz tako kombinacijo na moji mašini. Zanima me če ima to kakšen vpliv na moč motorja glede na to, da ima A55 cilinder nekoliko drugačne kanale?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

vilck napisal/-a:Sem bral to temo in zasledil to o A55 bloku z A35 cilindrom in ugotovil da imam tudi jaz tako kombinacijo na moji mašini. Zanima me če ima to kakšen vpliv na moč motorja glede na to, da ima A55 cilinder nekoliko drugačne kanale?
nekakšen vpliv že ma samo je ta minimalen ... je prednost večja saj se lahko natakne gor a55 cilinder in je zadeva dosti bolj poskočna :) slabost je da rabljeni cilindri z kapami in bati so cca 100e za 120e pa že dobiš kit od airsala 65cc in NOV ne rabljen ... ubistvu nam je tomos poenostavil tuning, saj ni več potrebe po brušenju in prirejanju blokov za večje pretočne kanale
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a strmec »

Tud airsal kit se ne prilega lepo na pretočne od a55, ma mal manše pretočne airsal kit
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Cilinder je gor, bat z luknjami, puso sem vzel iz kolena.
Evo video, je neki zvok cudn ko je vzgan, pa noce laufat, vgasne se ce nedam gasa... Sem vseeno malo probal po dvoriscu pa moped potegne bol ko prej..
https://youtu.be/XWgyKzI6IDc
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

AsdAsd napisal/-a:Cilinder je gor, bat z luknjami, puso sem vzel iz kolena.
Evo video, je neki zvok cudn ko je vzgan, pa noce laufat, vgasne se ce nedam gasa... Sem vseeno malo probal po dvoriscu pa moped potegne bol ko prej..
https://youtu.be/XWgyKzI6IDc
nov bat? če imaš nov bat se more zadeva ulaufat (obročki se prilagodit cilindru) ... kot vedno poglej svečko ter nastavi štandgas ... glej da ne bo na suho laufal (barva svečke boljše da je temnejša kot svetelejša)... za kaj si se odločil ? brušenje in nov bat ali si vzel kaj drugega ?
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Bat ni glih bil nov, mogoce so bli obrocki? Svecka je zdaj crna takda morem najt majnse dize(nevem kam sem jih dal)
Edit: sem reskiral in vzel tisto iz bolhe za 30e...sicer moped potegne zdaj zelo bolj takda upam da je krivo to da se more ulaufat.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

AsdAsd napisal/-a:Bat ni glih bil nov, mogoce so bli obrocki? Svecka je zdaj crna takda morem najt majnse dize(nevem kam sem jih dal)
malo vozi kot je, da se ma svečka čas obarvat v svojo barvo ... torej si vzel tisti piljen komplet z bolhe ? dvigni mu malo štandgas (vijak z fedrco na strani uplinjača) samo ne preveč in naj malo laufa na mestu potem pa malo vozi z manjšim gasom in čedalje večji ... smiselno bi bilo zdaj menjat še vplinjač na 12 če imaš še 9 :) lahko kupiš samo ohišje 14/12 rabljeno in prestaviš dele iz tega na onga :) bat si zdaj pravilno obrnil da se ti ne stika obroček na kanalih ?
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

aljo69 napisal/-a:
AsdAsd napisal/-a:Bat ni glih bil nov, mogoce so bli obrocki? Svecka je zdaj crna takda morem najt majnse dize(nevem kam sem jih dal)
malo vozi kot je, da se ma svečka čas obarvat v svojo barvo ... torej si vzel tisti piljen komplet z bolhe ? dvigni mu malo štandgas (vijak z fedrco na strani uplinjača) samo ne preveč in naj malo laufa na mestu potem pa malo vozi z manjšim gasom in čedalje večji ... smiselno bi bilo zdaj menjat še vplinjač na 12 če imaš še 9 :) lahko kupiš samo ohišje 14/12 rabljeno in prestaviš dele iz tega na onga :) bat si zdaj pravilno obrnil da se ti ne stika obroček na kanalih ?
Ja tistega piljenega ja, stantgas je zaj ok, bat je pa pravilno obrjen pa obrocki so tut tam ko je oznaceno ja, bom se vozo se okoli pa upam da zgine ta zvok :)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če je piljen in robovi n iso pobrani, je lahko to vzrok za cingljanje.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Po cca 20km voznje (pol gasa) cingla sevedno, samo moped pa vseeno vlece zelo bol glede na kak je prej..
Ce pa dam vec gasa pa potem spustim gas dokonca pa bol zacingla..
Odgovori