Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

aljo69 napisal/-a:
Pata napisal/-a:hvala za odgovore... Bloki so sicer verjetno a5 ker imajo na strani pri magnetu puščeno luknjo za zaganjač in pokrov magneta je imel v originalu pokrovček za oljno pumpo. Ma jaz bi raj a3 drobovje nevem no od nekdaj se vozim z a3 in mi je super medtem ko nad a35 in pa novejšmi a55 menjalniki so me same pripombe.
z kitom ti bo prav prišla dolga druga :) lahko spremeniš zunanje prenose ... daš 24 zadaj :)
To ti dam pa prav... kej nižje od 22 ne moreš it zadaj. Je mogoče res bolje da je daljša druga za po cesti da ne tuli. Če že pa večji zobnik zadaj.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Pata napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
Pata napisal/-a:hvala za odgovore... Bloki so sicer verjetno a5 ker imajo na strani pri magnetu puščeno luknjo za zaganjač in pokrov magneta je imel v originalu pokrovček za oljno pumpo. Ma jaz bi raj a3 drobovje nevem no od nekdaj se vozim z a3 in mi je super medtem ko nad a35 in pa novejšmi a55 menjalniki so me same pripombe.
z kitom ti bo prav prišla dolga druga :) lahko spremeniš zunanje prenose ... daš 24 zadaj :)
To ti dam pa prav... kej nižje od 22 ne moreš it zadaj. Je mogoče res bolje da je daljša druga za po cesti da ne tuli. Če že pa večji zobnik zadaj.
ma ja pusti bloke skupaj pa samo kit obesi gor :) zakaj se odločaš za DMP batno sesanje ? ker je cenejši? ne pozabit potem da izpuh ne paše, koleno za ferg, z a35 kapo bo zgledala kot gobica (frizura iz 90)... edino če misliš kupit kit z glavo že ...

daj nek link kter cilidner sploh gledaš ...
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

aljo69 napisal/-a: ma ja pusti bloke skupaj pa samo kit obesi gor :) zakaj se odločaš za DMP batno sesanje ? ker je cenejši? ne pozabit potem da izpuh ne paše, koleno za ferg, z a35 kapo bo zgledala kot gobica (frizura iz 90)... edino če misliš kupit kit z glavo že ...

daj nek link kter cilidner sploh gledaš ...
Je cenej ja to je ena in lamelno sesanje dmp mi je zelo grdo narejen cilinder. Nesimetrična rebra itd... Verjamem da je boljši ampak bo tudi ta dober. Drugi problem pri membrani je da pobere še več placa. Izpuh bo ročno izdelan rosfraj ravno tako koleno za ferg. Glava bo alpino z vložkom.

http://www.frcomoto.si/si/cilinder-kiti ... tomos.html
http://www.frcomoto.si/si/cilinder-kiti ... tomos.html
http://www.frcomoto.si/si/cilinder-kiti ... 30345.html

med temi se odločam dmp in psr glede na slike bi morala biti identična...
Nisem pa še izklučil airsala... ampak se mi zdi škoda da če že kupujem za isti denar naj ima pa še pretoke deljene namreč airsal jih nima.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
fiki18
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Avg 21, 2016 3:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a fiki18 »

Pozdravljeni.
Sem nov na tem forumu in vidim da fantje obvladate. Tudi sam imam problem... namrec moja "stirka" ob polnem gasu zacne trokirati (poka in zmanjka moci) ampak samo ob polnem gasu ce se peljem z polovicnim gasom pa stvar deluje normalno,tudi ce je moped v nevtralnem polozaju (ler) ko gas navijem do konca moped normalno dela nic ne poka in ne izgublja moci... ve kdo zakaj bi to delalo? Moped ima nekaj predelav...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

fiki18 napisal/-a:Pozdravljeni.
Sem nov na tem forumu in vidim da fantje obvladate. Tudi sam imam problem... namrec moja "stirka" ob polnem gasu zacne trokirati (poka in zmanjka moci) ampak samo ob polnem gasu ce se peljem z polovicnim gasom pa stvar deluje normalno,tudi ce je moped v nevtralnem polozaju (ler) ko gas navijem do konca moped normalno dela nic ne poka in ne izgublja moci... ve kdo zakaj bi to delalo? Moped ima nekaj predelav...
nastavitev fergazerja, vžiga itd. slikaj svečko pa ti bomo povedal če je prave barve :)
motorist999
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Avg 18, 2016 8:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a motorist999 »

Zdravo.
1.Zanima me ali je razlika v kondenzatorju za 6 in 12v elektriko?
Lahko kdo razloži prosim?
2.Odločam se za nakup 12v brezplatiske elektrike.
Morda kakšen nasvet za kaj ugodnega?
Lp
fiki18
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Avg 21, 2016 3:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a fiki18 »

Svecka je kavne barve bom slikal jutri... ali je mozno da je diza prevelika?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

fiki18 napisal/-a:Svecka je kavne barve bom slikal jutri... ali je mozno da je diza prevelika?
lahko je prevelika/ premala diza lahko je vžig .. odvisno kaj vzameš za trokiranje ... največju pokazatelj je svečka če je tista prava se išče dalje vžig itd
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

fiki18 napisal/-a:Svecka je kavne barve bom slikal jutri... ali je mozno da je diza prevelika?
prevelika diza ali vžig 99%. napisal si da je moped predelan je kdaj po predelavi deloval pravilno?
fiki18
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Avg 21, 2016 3:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a fiki18 »

Kupu sem ze takega... za pocen denar... pa se pac igram malo pa spraufam... in mi ne gre v glavo zakaj to dela... ker druga dela normalno... sam to ko dam do konca gas ga zalije in poka dobesnedno plamen vcasih vrze cez izpuh..
Odgovori