APN 6/BT

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pa kaj ste se spravili nanj, fant se je spravil delat, ne pa fantazirat in lovit pokemone.
Noben ni učen na svet padel, razen Berty mogoče.
LP
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a Berty »

lojze-si napisal/-a: razen Berty mogoče.
LP
:lol: :roll:
APN4M 83'
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Takrat sem imel prvič švas aparat v roki in glede na to kaj mi je ratalo sem ponosen. Saj se da z elektrodami tudi lepe vare delat ampak to so pol ze izkusnje
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a brejker »

Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo :)
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a Pich »

brejker napisal/-a:Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo :)
Če jo dela prepogosto, pa pride do naveličanja :D .
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a dolinar »

brejker napisal/-a:Če ne potegneš popolnega švasa...takega za pohvalit se z njemu.....ga raje ne objavljaj.

To je enako če bi zašutiral test v šoli in objavil njegovo sliko na facebook.
Načeloma ni s tem nič narobe (tudi sam sem zabil kakšnega) a vseeno se ne bi s tem hvalil.

Nekje je treba začeti. Izogibaj se rjastih materialov in se loti zadev iz lepih koncev železa.
Z lepim materialom se je lažje učit. Glavno je da znaš od vara prebrati kaj in kje si ga polomil, da se izogneš slabem varjenju v naprej.

In ja. Če var ni nekaj na kar bi bil ponosen ga je treba zbrusit. Že zaradi tega da se v luknjah ne nabira umazanija + žlindro spraviš ven + lepše se pobarva če je enakomerno zarobljeno.
Vidm, da je na forumu vse po starem :lol:
Janim8 počivaj v miru.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Mi lahko kdo malo opise moj fergazer. Namrec gas zajlo in tam kjer pride bencin not sem ze ugorovil. Nevem pa kje bi naj diza not prisla.
In ce rabim cok, na org. fergazerju sem malo napumpal bencin in je motor vedno vzgal, nevem pa na kaksen nacin ima to narejeno dellorto

Ce neveste gre za dellorto 19 black edition
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a koroman »

propero1 napisal/-a:Mi lahko kdo malo opise moj fergazer. Namrec gas zajlo in tam kjer pride bencin not sem ze ugorovil. Nevem pa kje bi naj diza not prisla.
In ce rabim cok, na org. fergazerju sem malo napumpal bencin in je motor vedno vzgal, nevem pa na kaksen nacin ima to narejeno dellorto

Ce neveste gre za dellorto 19 black edition
Diza je spodaj v šalčki, pri black editionu je dostopna zelo enostavno, samo odviješ velik vijak na šalčki in boš videl dizo. pri tem pazi, da boš imel kakšen lonček ali kaj podobnega ker bo iz vplinjača odtekel bencin, približno 0,3dl.

čok se dobi v dveh variantah, kot izvlečni čep ali kot ročka z bovednom, ki jo običajno namestiš na krmilo (lahko pa seveda tudi bilokam drugam). v obeh variantah gre za majhen batek, ki se privije na levi strani vplinjača v za to namenjeno odprtino z navojem.

Pa še ena o velikosti dize: okvirni izračun za velikost je 5x premer vplinjača. če imaš bolj zaprt filter in izpuh pa to deli z 0,9.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

koroman napisal/-a:
propero1 napisal/-a:Mi lahko kdo malo opise moj fergazer. Namrec gas zajlo in tam kjer pride bencin not sem ze ugorovil. Nevem pa kje bi naj diza not prisla.
In ce rabim cok, na org. fergazerju sem malo napumpal bencin in je motor vedno vzgal, nevem pa na kaksen nacin ima to narejeno dellorto

Ce neveste gre za dellorto 19 black edition
Diza je spodaj v šalčki, pri black editionu je dostopna zelo enostavno, samo odviješ velik vijak na šalčki in boš videl dizo. pri tem pazi, da boš imel kakšen lonček ali kaj podobnega ker bo iz vplinjača odtekel bencin, približno 0,3dl.

čok se dobi v dveh variantah, kot izvlečni čep ali kot ročka z bovednom, ki jo običajno namestiš na krmilo (lahko pa seveda tudi bilokam drugam). v obeh variantah gre za majhen batek, ki se privije na levi strani vplinjača v za to namenjeno odprtino z navojem.

Pa še ena o velikosti dize: okvirni izračun za velikost je 5x premer vplinjača. če imaš bolj zaprt filter in izpuh pa to deli z 0,9.
Toraj je samo ena liuknja za dizo? Kaj pa je potem tista luknja pri cevi kjer gre bencin v motor.
Fergazer bi naj imel cok in ce je varjanta kot izvlecni cep je to to, ker ga gre gor potegnit in se cuti da je fedra not.
Kolikokrat pa se to gor potegne?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

propero1 napisal/-a:
koroman napisal/-a:
propero1 napisal/-a:Mi lahko kdo malo opise moj fergazer. Namrec gas zajlo in tam kjer pride bencin not sem ze ugorovil. Nevem pa kje bi naj diza not prisla.
In ce rabim cok, na org. fergazerju sem malo napumpal bencin in je motor vedno vzgal, nevem pa na kaksen nacin ima to narejeno dellorto

Ce neveste gre za dellorto 19 black edition
Diza je spodaj v šalčki, pri black editionu je dostopna zelo enostavno, samo odviješ velik vijak na šalčki in boš videl dizo. pri tem pazi, da boš imel kakšen lonček ali kaj podobnega ker bo iz vplinjača odtekel bencin, približno 0,3dl.

čok se dobi v dveh variantah, kot izvlečni čep ali kot ročka z bovednom, ki jo običajno namestiš na krmilo (lahko pa seveda tudi bilokam drugam). v obeh variantah gre za majhen batek, ki se privije na levi strani vplinjača v za to namenjeno odprtino z navojem.

Pa še ena o velikosti dize: okvirni izračun za velikost je 5x premer vplinjača. če imaš bolj zaprt filter in izpuh pa to deli z 0,9.
Toraj je samo ena liuknja za dizo? Kaj pa je potem tista luknja pri cevi kjer gre bencin v motor.
Fergazer bi naj imel cok in ce je varjanta kot izvlecni cep je to to, ker ga gre gor potegnit in se cuti da je fedra not.
Kolikokrat pa se to gor potegne?
Mal poglej po internetu al pa v kakšnji knjigi kaj je funkcija čoka. Ni to ročna pumpica za bencin. Pol boš pa razumel....
Odgovori