Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

arkas napisal/-a:Imam oljno spredno zavoro. Zanima me kaj je vzrok da po določeni uporabi zavora še vedno drži. Sicer ne z polno močjo. Na ročki se zaradi tega ne čuti praznine. Zavora drugače solidno prime. Ročko sem že odprl vendar na oko ni vidnih težav oz. semeringa sta cela.
preveč olja?
tomos 4 life
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a arkas »

Mogoče, imam Grimeca ročko. Koliko olja mora bit v posodi nikjer ni označen min in max?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

apn ftw napisal/-a:Danes sem dobu e90 gred, najverjetneje srbska oz. kitajska. Nima pa narjene luknje za mazanje sornika. Je to varno sam doma povrtat, tako da bojo luknje pol ble in bo mazanje omogočeno, še boljše, je mogoče kje dobit kakšen ležaj da ga dam namesto puše noter?
zamenjaj ojnico.
lp
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

lojze-si napisal/-a:
apn ftw napisal/-a:Danes sem dobu e90 gred, najverjetneje srbska oz. kitajska. Nima pa narjene luknje za mazanje sornika. Je to varno sam doma povrtat, tako da bojo luknje pol ble in bo mazanje omogočeno, še boljše, je mogoče kje dobit kakšen ležaj da ga dam namesto puše noter?
zamenjaj ojnico.
lp
Bo najboljše ja, upam da bojo vsaj polovičke v redu
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Ojnnico je v eni od tem predstavil soforumaš @ojo. Je od Roosta in paše na e90/ctx brez predelav.
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

Lep pozdrav. Zanima me kako lahko preverim ali je cilinder originalen ali ponaredek gre se pa za SL cilinder, je nov in nikoli rabljen
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

janez.tatra napisal/-a:Lep pozdrav. Zanima me kako lahko preverim ali je cilinder originalen ali ponaredek gre se pa za SL cilinder, je nov in nikoli rabljen
Poznavalec ti pove že na uč (daj kakšne slike). Drugače pa na kopijah baje ne štimajo kanali. Nisem pa še imel srbske kopije v rokah.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

A5f napisal/-a:
janez.tatra napisal/-a:Lep pozdrav. Zanima me kako lahko preverim ali je cilinder originalen ali ponaredek gre se pa za SL cilinder, je nov in nikoli rabljen
Poznavalec ti pove že na uč (daj kakšne slike). Drugače pa na kopijah baje ne štimajo kanali. Nisem pa še imel srbske kopije v rokah.
Kolikor je meni znano se do zdaj še nihče ni lotil kopirati SL cilindra. Tako, da je po vsej verjetnosti original. Pa nikar ne kritizirajte Srbov, ker so prav vsi gus originali odliti v eni od srbskih livarn. SL cilinder je odlit v Kikindi.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Se opravičujem sem na hitro zamenjal z junior-jevim cilindrom sem slišal da so kopije slabe
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Imam za pobarvat triple clamps(trojne sponke) ali pač kako se rečo slovensko in boben zadnje zavore. Model mopeda je APN 6S Alpino, torej nov tip. Toda nisem prepričan katera barva je na vilicah, zgleda kot da bi bile rahlo bleščice gor, prav tako katere barve je boben, barva ista kot na platiščih. Bi bil zadovoljen če je tudi barva približna. Moram pobarvat ker se vse dol zluščilo.
Odgovori