APN 6/BT

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a Pich »

Najbolje, da ga daš sosedu zrihtat, če njemu gre tebi pa ne.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Pich napisal/-a:Najbolje, da ga daš sosedu zrihtat, če njemu gre tebi pa ne.
To je tudi plan, samo me je zanimalo še vaše mnenje
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

sosed bo rešil vse težave....
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Evo sosed malo naštelal vžig in se poigral z fergazerjem končna je 70km/h-75km/h.

Ampak, ker je meni to še vedno premalo, razmišljam o piljenju kanalov.
Kanale mi bo spilil sosed, zdaj nevem na kakšne mere.
V mislih sem imel neke bt/junior mere pa nek dellorto 19/21 fergazer gor dat. In če je možno kupit kak izpuh primeren tem meram, ker z mf power 3 sigurno nebo šlo, homemade pa se ne splača.
Pa če zna kdo kak je pol kaj v praksi z tem, perfomance mopeda?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Šubler
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:43 pm

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a Šubler »

Zakaj se homemade ne izplača?
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Šubler napisal/-a:Zakaj se homemade ne izplača?
Cena, pa nikogar nimam v blizini da bi to naredil
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a KVAS »

propero1 napisal/-a:
Šubler napisal/-a:Zakaj se homemade ne izplača?
Cena, pa nikogar nimam v blizini da bi to naredil
Homemade pomeni da ga doma narediš.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

KVAS napisal/-a:
propero1 napisal/-a:
Šubler napisal/-a:Zakaj se homemade ne izplača?
Cena, pa nikogar nimam v blizini da bi to naredil
Homemade pomeni da ga doma narediš.
Vem vem, in vem, da ga tudi ni tak preprosto naredit.
Zdaj me bol zanima koti in fergazer
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 730
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a Berty »

Z fi42 cilindram boš pridobil moč samo boš pa izgubil na končnih obratih, cca. 1k-2k manj obratov. To pa lahko povzroči probleme ker je izpuh Mf Power 3 narejen tako, da ima resonančno območje kjer doda največ moči v območju, kjer tvoji obrati nebodo dosegli končnega potenciala. :? Lahko da ti bo pa zaradi tega dobil več obratov ko bo ravno na meji proti koncu območja? :?: :!:
Še nasvet, ko poliraš kanale, spoliraj do sijaja le izpušni kanal, vsisni nesme bit (saj so že v 80ih japonci pr Yamahi ugotovili, da je boljši malo hrapav vsisni kanal, zato da bolj razplini mešanico bencina in zraka). Pretočni so lahko malo piljeni vendar ne do sijaja.

Jaz imam na APN4 letnik 83' mašini s 5. prestavo ter fi40 APN4 cilinder s piljenimi kanali na vsisni 14.2mm (ter piljen uplinjač bing12 na 14.2mm na obeh straneh) in izpušni 27.5mm, gor pa APN enodelni kromiran auspuh iz trgovine obnovi-si.si.
Za motor nimam mertiev moči z Dyno-tom, je pa bil merjen s strani prijatelja z Golf 6 pri 89km/h, ter s strani policijskega Passat-a, 2015 letnik opremljen za policijo z radarjem ter močnejšim motorjem & vsemi lučkami ipd... pri 95km/h :!: po njihovem radarju (zvedel potem, ko sta me ustavila in nato spustila saj AMZS ni več obratoval za preveritev na valjarjih v popoldanskih sobotnih urah).
Prisegam na fi40 cilindre :D , saj se jih da bolj po svoje napilit na kanalih ter imajo že brez piljenja boljše kote odpiranja in zapiranja za APN mašino ter original izpuh.
APN4M 83'
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Berty napisal/-a:Z fi42 cilindram boš pridobil moč samo boš pa izgubil na končnih obratih, cca. 1k-2k manj obratov. To pa lahko povzroči probleme ker je izpuh Mf Power 3 narejen tako, da ima resonančno območje kjer doda največ moči v območju, kjer tvoji obrati nebodo dosegli končnega potenciala. :? Lahko da ti bo pa zaradi tega dobil več obratov ko bo ravno na meji proti koncu območja? :?: :!:
Še nasvet, ko poliraš kanale, spoliraj do sijaja le izpušni kanal, vsisni nesme bit (saj so že v 80ih japonci pr Yamahi ugotovili, da je boljši malo hrapav vsisni kanal, zato da bolj razplini mešanico bencina in zraka). Pretočni so lahko malo piljeni vendar ne do sijaja.

Jaz imam na APN4 letnik 83' mašini s 5. prestavo ter fi40 APN4 cilinder s piljenimi kanali na vsisni 14.2mm (ter piljen uplinjač bing12 na 14.2mm na obeh straneh) in izpušni 27.5mm, gor pa APN enodelni kromiran auspuh iz trgovine obnovi-si.si.
Za motor nimam mertiev moči z Dyno-tom, je pa bil merjen s strani prijatelja z Golf 6 pri 89km/h, ter s strani policijskega Passat-a, 2015 letnik opremljen za policijo z radarjem ter močnejšim motorjem & vsemi lučkami ipd... pri 95km/h :!: po njihovem radarju (zvedel potem, ko sta me ustavila in nato spustila saj AMZS ni več obratoval za preveritev na valjarjih v popoldanskih sobotnih urah).
Prisegam na fi40 cilindre :D , saj se jih da bolj po svoje napilit na kanalih ter imajo že brez piljenja boljše kote odpiranja in zapiranja za APN mašino ter original izpuh.
A kar z navadnim izpuhom ti gre 95km/h? Pa to z policaji mi je tudi malo sumljivo
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Odgovori