Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

tomosjakarac napisal/-a:pozdravljeni,

rabim mojstra za turbo motorje

problemi z golfom GTI 1.8 turbo. iz okolice turbine in katalizatorja je slišat šumenje. vse toplotne zaščite smo pregledali, tako, da to ne bi smel bit problem. sumimo poškodbe izpušne strani turbine...

posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=Ef5zHOO6Y2o

hvala v naprej ;)

izkazalo se je, da je bil problem pri waste gate-u. baje je to pogost problem.
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a brejker »

Me meče sem in tja s projekti............ Kje bi lahko dobil pesek za litje aluminija?

Gre za litje manjših volumnov (za modelarske namene) iz aluminija po lost foam tehniki.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

se kdo spozna vsaj malo spozna na skuterje, da bi mi znal priporočiti? Kitajcev ne. Ce pa ima kdo skuter za prodat pa kar z ponudbo na dan.
lp
Two stroke only!!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

brejker napisal/-a:Me meče sem in tja s projekti............ Kje bi lahko dobil pesek za litje aluminija?

Gre za litje manjših volumnov (za modelarske namene) iz aluminija po lost foam tehniki.
Zlatarji za to uporabljajo gips, na You Tube imaš vse polno filmčkov z tako vsebino. Še celo nek način tlačnega oziroma centrifugalnega litja.
LP
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jernej1997 napisal/-a:se kdo spozna vsaj malo spozna na skuterje, da bi mi znal priporočiti? Kitajcev ne. Ce pa ima kdo skuter za prodat pa kar z ponudbo na dan.
lp
samo kitajcev ne pa si dober :) yamaha aerox (če nisi prevelik), gilera runner, piaggio nrg, aprilia sr take zadeve nimaš kaj zgrešit ... edino če je zjahano ... najboljše so tako čimbolj originalni, ker večina 15 letnikov tako ne ve kaj dala z motorji ... vodno hlajeni grejo brez blokad cca 70-80, kaj več pa danes na skuterju nebi ker so minal časi ko policaji niso mel pojma o prdulah ... lahko kar hitro dobiš izredni tehnični in podobno ...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

brejker napisal/-a:Me meče sem in tja s projekti............ Kje bi lahko dobil pesek za litje aluminija?

Gre za litje manjših volumnov (za modelarske namene) iz aluminija po lost foam tehniki.
http://www.samson-kamnik.si/sl/alu-invest
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

brejker napisal/-a:Me meče sem in tja s projekti............ Kje bi lahko dobil pesek za litje aluminija?

Gre za litje manjših volumnov (za modelarske namene) iz aluminija po lost foam tehniki.
Termit moravče proizvaja raznorazne livarske peske, mivke itd. ipd.. Poklič pa praši :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Pich »

zankrzan napisal/-a:
brejker napisal/-a:Me meče sem in tja s projekti............ Kje bi lahko dobil pesek za litje aluminija?

Gre za litje manjših volumnov (za modelarske namene) iz aluminija po lost foam tehniki.
Termit moravče proizvaja raznorazne livarske peske, mivke itd. ipd.. Poklič pa praši :)
Pesek ni primeren za lost foam litje.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a z@n »

Nisem vedu da tale forum še obstaja, nism biu gor že par let pomoje :D lepo videt da še vstrajate ;)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

z@n napisal/-a:Nisem vedu da tale forum še obstaja, nism biu gor že par let pomoje :D lepo videt da še vstrajate ;)
ma guramo počasi ... ni nas več tolk ko učasih ... smo pa zato tisti uredu :D
Odgovori