Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomosgas napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
tomosgas napisal/-a:Mene pa zanima ce se da bt cilinder napilt na senior kote in kanale fi cilindra je 39 na novo brusen. bi vini nova 12 blajerca to zdrzala ferg bo delorto21 avspuh pa bt master nov v masin bom premenu lezaje semeringe kajlo dal 5 prestavo glava bo pa bolj svoh od atx strom pa origal 12v od apn.vse dele ze mam sam cilinder se ni piljen Bi ble te predelave ok zelim si koncno okrog 100 in nore pospeske
Cilinder se brusi po piljenju (priporočljivo). Če imaš znan auspuh potem se cilinder pili po auspuhu. Menjava ležajev in semeringov kar tako je brez veze. Potrebno je podaljšati utor moznika pri tretji prestavi in vstaviti nov daljši moznik. Glavo pa je itak treba postružiti na željeno obliko in kompresijo, ali pa narediti vložek. 100 si pa kar izbi iz glave, mogoče 101.
LP
Kaj je to moznik a un stift pri piramidi na katerem so zataknjeni zobniki ?jst mislim menjat kajlo ki je v mehanizmu kr je skor okrogla lezaji, semeringi so pa se original in ta masina ma cca 30000km avspuh pa lah sam zašvasam sam sm mislu tega met sam za zacetek glavo bi pa dal na senior mere ce jih gdo ve nej napise sam najprej pridejo senior kanali ce so izvedlivi ce je gdo to ze pilu bi bil vesel ce bi napisal svoje iskušnje. Lp
boš mogu pa še malo forum prebrat pa kako knjigo o 2T tuningu ... da boš razumel predelave...
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

boš mogu pa še malo forum prebrat pa kako knjigo o 2T tuningu ... da boš razumel predelave...
Kaj razumel za besedo moznik prvic slišim verjetno tej stvari mi pravimo drugace sicer sem pa kr neki apn uštimu ampak bt cilindra pa še nism na senior mere pilu pa glave tut te teme na forumu ni kr se pa piljenja kanalov tice se pa pili vedno po brušenju da lahko napiliš na točne mere namreč z brusenjem se del kanala odstrani tudi pri 0,5mm
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosgas napisal/-a:
boš mogu pa še malo forum prebrat pa kako knjigo o 2T tuningu ... da boš razumel predelave...
Kaj razumel za besedo moznik prvic slišim verjetno tej stvari mi pravimo drugace sicer sem pa kr neki apn uštimu ampak bt cilindra pa še nism na senior mere pilu pa glave tut te teme na forumu ni kr se pa piljenja kanalov tice se pa pili vedno po brušenju da lahko napiliš na točne mere namreč z brusenjem se del kanala odstrani tudi pri 0,5mm
Kajla v strojništvu ne obstaja, vsaj pri tomosu ne. Če že kajla se ji reče zagozda, to kar pa ti misliš pa je zatič, pravzaprav sojemalni zatič. Glede na to da nimaš pojma o strojništvu, predvidevam, da tudi nimaš pojma kaj to pomeni točno, ali so to mm, 0,1mm, ali 0.01mm, pravzaprav če hočeš biti točen se kanali merijo v kotih in ne v mm.
LP
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

lojze-si napisal/-a:
tomosgas napisal/-a:
boš mogu pa še malo forum prebrat pa kako knjigo o 2T tuningu ... da boš razumel predelave...
Kaj razumel za besedo moznik prvic slišim verjetno tej stvari mi pravimo drugace sicer sem pa kr neki apn uštimu ampak bt cilindra pa še nism na senior mere pilu pa glave tut te teme na forumu ni kr se pa piljenja kanalov tice se pa pili vedno po brušenju da lahko napiliš na točne mere namreč z brusenjem se del kanala odstrani tudi pri 0,5mm
Kajla v strojništvu ne obstaja, vsaj pri tomosu ne. Če že kajla se ji reče zagozda, to kar pa ti misliš pa je zatič, pravzaprav sojemalni zatič. Glede na to da nimaš pojma o strojništvu, predvidevam, da tudi nimaš pojma kaj to pomeni točno, ali so to mm, 0,1mm, ali 0.01mm, pravzaprav če hočeš biti točen se kanali merijo v kotih in ne v mm.
LP
Glej star sem 14 let in strojnega faksa še nisem naredil zato pač ne poznam strokovnih izrazov in če napišem 0,5 mm je to 0,5mm in ne 0,005 ali kaj podobnega ni potrebe po tem da ste žaljivi sicer sem pa tudi jaz lahko ker ne vem od kod vam ideja o tem da se pili pred brušenjem sicer pa do zdaj še nisem dobil nobenega odgovora
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosgas napisal/-a: Glej star sem 14 let in strojnega faksa še nisem naredil zato pač ne poznam strokovnih izrazov in če napišem 0,5 mm je to 0,5mm in ne 0,005 ali kaj podobnega ni potrebe po tem da ste žaljivi sicer sem pa tudi jaz lahko ker ne vem od kod vam ideja o tem da se pili pred brušenjem sicer pa do zdaj še nisem dobil nobenega odgovora
Ti že veš saj si star že 14 let.
LP
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

lojze-si napisal/-a:
tomosgas napisal/-a: Glej star sem 14 let in strojnega faksa še nisem naredil zato pač ne poznam strokovnih izrazov in če napišem 0,5 mm je to 0,5mm in ne 0,005 ali kaj podobnega ni potrebe po tem da ste žaljivi sicer sem pa tudi jaz lahko ker ne vem od kod vam ideja o tem da se pili pred brušenjem sicer pa do zdaj še nisem dobil nobenega odgovora
Ti že veš saj si star že 14 let.
LP
Lepo bi bilo da dobim kakšen odgovor in ne nekoga za kreganje
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Tvoj drugi komentar je bil že na temo "jst vse vem in vse znam" Človek (ga poznam, sigurno ima več iskušenj s taki zadevami kot ti) ti pove da je pač bolje če najprej piliš cilinder, nato pa ga daš brusit (v primeru da ga imaš namen brusit), saj v primeru ko piliš cilinder in ti frezarček slučajno uide na površino vrtine in naredi razo se potem z brušenjem odstrani. Mogoče so po brušenju potrebne kakšne korekcije kanalov, ampak zgolj minimalne.

Zdaj pa še bistvo, se da napiliti. Tudi ojnica bo sigurno zdržala (podobno zadevo sem imel na CKR ojnici, brez problema 3 sezone, potem sem jo preventivno menjal) Frgazar daš lahko tut večji, bo pa za začetek čisto ok. 100kmh je za tomos moped kar lepa številka. Ne vem pa, kakšne pospeške imaš v mislih s tem "nori", morš vedt da je le moped, in glede na to da bo naštiman za 100 kmh, bodo pospeški precej manjši kot če bi bil naštiman za 70kmh.

Upam da sem ti kaj pomagal, preberi si še kakšno temo na forumu, večino tvojih problemov je obravnavanih na dolgo in široko, samo poiskati je treba 8-)
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

zankrzan napisal/-a:Tvoj drugi komentar je bil že na temo "jst vse vem in vse znam" Človek (ga poznam, sigurno ima več iskušenj s taki zadevami kot ti) ti pove da je pač bolje če najprej piliš cilinder, nato pa ga daš brusit (v primeru da ga imaš namen brusit), saj v primeru ko piliš cilinder in ti frezarček slučajno uide na površino vrtine in naredi razo se potem z brušenjem odstrani. Mogoče so po brušenju potrebne kakšne korekcije kanalov, ampak zgolj minimalne.

Zdaj pa še bistvo, se da napiliti. Tudi ojnica bo sigurno zdržala (podobno zadevo sem imel na CKR ojnici, brez problema 3 sezone, potem sem jo preventivno menjal) Frgazar daš lahko tut večji, bo pa za začetek čisto ok. 100kmh je za tomos moped kar lepa številka. Ne vem pa, kakšne pospeške imaš v mislih s tem "nori", morš vedt da je le moped, in glede na to da bo naštiman za 100 kmh, bodo pospeški precej manjši kot če bi bil naštiman za 70kmh.

Upam da sem ti kaj pomagal, preberi si še kakšno temo na forumu, večino tvojih problemov je obravnavanih na dolgo in široko, samo poiskati je treba 8-)
Kok bi bil pa max frgazr
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

Ker frgazr je bil na seniorju originalno , a drzi da ma original senior 10km
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

A ni imel senior preširoko izpušno okno in zato ni držal dolgo?
Odgovori