Tomos BT95

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Tomos BT80

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Ce bo cas za vikend potem bom nalozil. Moped zares ni bil naprodaj je bila zgolj fora.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Tomos BT80

Odgovor Napisal/-a kumr »

cigan..jst pa dnar našparan pa si me zajebou :P
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Tomos BT80

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Drag day je za nami. Z moje strani glede organizacije nisem precej zadovoljen...pa še par slik aja pa mogoče se vidimo 22. na primorskem
bt95 drag race 2.jpg
13177961_993865860680416_501685940692817351_n.jpg
13178053_993870514013284_3811128024667365966_n.jpg
13181202_10206681994308768_1051918328_n.jpg
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=uiwjj9MkTSU

Ps: admin prosim popravi naslov teme Tomos BT95
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 732
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT80

Odgovor Napisal/-a Berty »

lojze-si napisal/-a:
PVL napisal/-a:Spremenjena je bila le geometrija glave, volumen obeh glav je enak. Motor dela malo nižje zaradi hitrejšega sproščanja toplote ob zgorevanju.

Lp
Cenim vaše delo, ne samo to tudi navdušen sem, da se kdo hoče ukvarjati še z prakso ne samo s teorijo, toda take vrednodtne sodbe: (Motor dela malo nižje zaradi hitrejšega sproščanja toplote ob zgorevanju) mi niso všeč. Tega ne morete vedeti niti dokazati. To so zgolj ugibanja, ki pri resnem delu nimajo kaj opraviti.
Kar se pa krivulje tiče, bi bilo potrebno glede na tako spremembo spremeniti tudi izpuh, ali pa je šele po tej spremembi izpuh bolj idealen, kar bi prej rekel.
lp
Pozdravljena oba, sem dokaj nov na forumu, spremljam pa že več let.
Sama teorija glede geometrije glave je taka kot je omenil lojze-si, spisana davnega 20. stoletja s strani A. Graham Bell-a, tistega, ki je izumil telefon. :D
URL do dokumenta tukaj, tema na str. 16 in slika tam: https://vk.com/doc6354763_339794493?has ... eb3deed2fd
če je vrh mesa glave postavljen nižje od vrha svečke (proti izpušnem kanalu) in so kanali usmerjeni proti tem vrhu je boljšega mešanja mešanice ki pride v vrh, ter se od tam začne eksplozija širiti bolj efektivno od vrha proti izpušnem kanalu cilindra,kar izboljša dihanje mašine, seveda pa mora biti narejen tudi squish pas da se mešanica vplini in tako explozija poteka konstantno in brez klenkanja ter po mehurčkih bencina, ki ni dovolj uplinjen. 8-)
Po sami teoriji, ter tudi slikami ki ji je objavil lojze-si se tudi jaz strinjam z njim ter možnostjo, da motor boljše dela v srednjih obratih in z zamaknjeno krivuljo. Pomojem so ti stavki sedaj po teoriji in zdaj izmerjeno po praksi podprti.

Lp, Berty
APN4M 83'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos BT80

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Berty napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
PVL napisal/-a:Spremenjena je bila le geometrija glave, volumen obeh glav je enak. Motor dela malo nižje zaradi hitrejšega sproščanja toplote ob zgorevanju.

Lp
Cenim vaše delo, ne samo to tudi navdušen sem, da se kdo hoče ukvarjati še z prakso ne samo s teorijo, toda take vrednodtne sodbe: (Motor dela malo nižje zaradi hitrejšega sproščanja toplote ob zgorevanju) mi niso všeč. Tega ne morete vedeti niti dokazati. To so zgolj ugibanja, ki pri resnem delu nimajo kaj opraviti.
Kar se pa krivulje tiče, bi bilo potrebno glede na tako spremembo spremeniti tudi izpuh, ali pa je šele po tej spremembi izpuh bolj idealen, kar bi prej rekel.
lp
Pozdravljena oba, sem dokaj nov na forumu, spremljam pa že več let.
Sama teorija glede geometrije glave je taka kot je omenil lojze-si, spisana davnega 20. stoletja s strani A. Graham Bell-a, tistega, ki je izumil telefon. :D
URL do dokumenta tukaj, tema na str. 16 in slika tam: https://vk.com/doc6354763_339794493?has ... eb3deed2fd
če je vrh mesa glave postavljen nižje od vrha svečke (proti izpušnem kanalu) in so kanali usmerjeni proti tem vrhu je boljšega mešanja mešanice ki pride v vrh, ter se od tam začne eksplozija širiti bolj efektivno od vrha proti izpušnem kanalu cilindra,kar izboljša dihanje mašine, seveda pa mora biti narejen tudi squish pas da se mešanica vplini in tako explozija poteka konstantno in brez klenkanja ter po mehurčkih bencina, ki ni dovolj uplinjen. 8-)
Po sami teoriji, ter tudi slikami ki ji je objavil lojze-si se tudi jaz strinjam z njim ter možnostjo, da motor boljše dela v srednjih obratih in z zamaknjeno krivuljo. Pomojem so ti stavki sedaj po teoriji in zdaj izmerjeno po praksi podprti.

Lp, Berty
Tisti Bell k je izumil telefon je umrl leta 1922, precej predn je bla izdana knjiga ki jo omenjaš.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 732
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a Berty »

Seveda je bil to sarkazem, ko pa je bila knjiga izdana nedavno 99' :lol:
Uglavnem, kako je z geometrijo, bi se dalo kakšen načrt dobiti, mogoče tudi mere?
APN4M 83'
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Nekaj ta "friškega" prototip stari tomos....
ctx 1.jpg
ctx 2.jpg
lp.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Po dolgem času se je spet maloo gibalo. Sprednje vilce znižane, narejena generalka in speskana glava.
IMG_20160825_181324.jpg
IMG_20160825_181823.jpg
lp.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a prlek »

Definitivno speskana glava bolj odvaja toploto pa še lepše zgleda, vsaj meni.
Lp!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT95

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Si pomeril kaj temperaturo zdaj, ko je glava speskana, da vidim, če se je splačalo it z nočne peskat ? :D

Lepo zgleda zdaj tole, bolj napadalno :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori