Slike & Video

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a steem »

Stiskanje zraka je res čuden proces :(, še posebej v tako visoke bare.

Koliko so kaj izkoristki tega? Se je kdo od vas spravil v te račune? Torej če s kompresorjem pokuriš 1kWh za vložek v tlak, koliko dobiš ven s povratnim procesom. Če kdo ve pribljižno... čisto informativno seveda :)

Meni znani procesi so pri prečrpovalnih hidro elektrarnah. Ampak tam se operira z nestisljivo vodo in potencialno energijo (so nekje 75%).

lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Batni ima okrog 60%, vijačni pa, začuda, slabše in sicer okrog 54%.
Oba podatka sem prepisal iz ene diplomske naloge, ki sem jo našel na netu.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

ro-bi napisal/-a:Niso se kje izgubile! Spoznali so, da so neučinkovite.
Če pogledamo učinkovitost prvih motorjev z notranjim izgorevanjem ugotovimo, da so bili precej slabši, kot motor z linka, vsaj kar se učinkovitosti tiče. Ampak v več kot sto letih razvoja motorjev z notranjim izgorevanjem in ob dejstvu, da je svoje znanje v te motorje na tak ali drugačen način prispevalo preko milion ljudi, potem niti ne čudi, zakaj je danes motor z notranjim izgorevanjem učinkovitejši od tega z linka. Zdaj se pa vprašajmo, koliko ljudi razvija ta motor? Dva, morda trije. Menim, da nad takimi idejami ni za obupati kar na prvo žogo. Kot sem že dejal, če bi ta motor razvijali toliko časa in če bi bilo v razvoj le tega vloženo toliko denarja in znanja tolikih ljudi, kot v razvoj motorja z notranjim izgorevanjem, potem je vprašanje,kaj bi na koncu izpadlo bolje.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pri motorju z notranjim zgorevanjem imaš ogromno spremenljivk, ki vplivajo na izkoristek. Mislim, da je en motor na stisnjen zrak mnooogo enostavnejši in tam nimaš ravno ogromno maneverskega prostora, kar se razvoja tiče. Nekaj ziher je, a definitivno manj, kot pri klasičnem motorju na gorivo.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Niso se kje izgubile! Spoznali so, da so neučinkovite.
Če pogledamo učinkovitost prvih motorjev z notranjim izgorevanjem ugotovimo, da so bili precej slabši, kot motor z linka, vsaj kar se učinkovitosti tiče. Ampak v več kot sto letih razvoja motorjev z notranjim izgorevanjem in ob dejstvu, da je svoje znanje v te motorje na tak ali drugačen način prispevalo preko milion ljudi, potem niti ne čudi, zakaj je danes motor z notranjim izgorevanjem učinkovitejši od tega z linka. Zdaj se pa vprašajmo, koliko ljudi razvija ta motor? Dva, morda trije. Menim, da nad takimi idejami ni za obupati kar na prvo žogo. Kot sem že dejal, če bi ta motor razvijali toliko časa in če bi bilo v razvoj le tega vloženo toliko denarja in znanja tolikih ljudi, kot v razvoj motorja z notranjim izgorevanjem, potem je vprašanje,kaj bi na koncu izpadlo bolje.
Jaz bi prej rekel: Vse še bo samo nas ne bo več takrat. Drugače bi pa jaz stavil na zlitje jedr v prihodnosti, do takrat bo pa kar nafta, če je prej ne zmanjka, ampak vse kaže da je še zlepa ne bo . Veste jaz sem že malo starejši in povem vam, da se ta zgodba z nafto vleče že dolgo in to kaže samo na to kako slabi smo ljudje v predvidevanih in v računanju. Pred vsemi prednjačijo okoljevarsveniki, ti so nas sposobni uničiti v svoji vnemi.
LP
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ja, nafta bo še kar nekaj časa, in ko bo potrebno poiskati alternativo, se bo že našlo nekaj, kar se da pošteno obdavčiti. Nekaj mi pravi, da bo to alkohol. Okoljevarstveniki se nekaj prdačijo okrog vetrnih elektrarn. Jaz bi takim ljudem izključil elektriko.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pich napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Niso se kje izgubile! Spoznali so, da so neučinkovite.
Če pogledamo učinkovitost prvih motorjev z notranjim izgorevanjem ugotovimo, da so bili precej slabši, kot motor z linka, vsaj kar se učinkovitosti tiče. Ampak v več kot sto letih razvoja motorjev z notranjim izgorevanjem in ob dejstvu, da je svoje znanje v te motorje na tak ali drugačen način prispevalo preko milion ljudi, potem niti ne čudi, zakaj je danes motor z notranjim izgorevanjem učinkovitejši od tega z linka. Zdaj se pa vprašajmo, koliko ljudi razvija ta motor? Dva, morda trije. Menim, da nad takimi idejami ni za obupati kar na prvo žogo. Kot sem že dejal, če bi ta motor razvijali toliko časa in če bi bilo v razvoj le tega vloženo toliko denarja in znanja tolikih ljudi, kot v razvoj motorja z notranjim izgorevanjem, potem je vprašanje,kaj bi na koncu izpadlo bolje.
V zadnih sto letih kar je razvoja motorja je izkoristek zrastel iz nekaj procentov na okrog 30 procentov. (zavisi od velikosti postrojenj)
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a steem »

Pich napisal/-a:Okoljevarstveniki se nekaj prdačijo okrog vetrnih elektrarn. Jaz bi takim ljudem izključil elektriko.
Roflmao!!! ☺ se strinjam.
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Starie »

steem napisal/-a:
Pich napisal/-a:Okoljevarstveniki se nekaj prdačijo okrog vetrnih elektrarn. Jaz bi takim ljudem izključil elektriko.
Roflmao!!! ☺ se strinjam.
Nekaj so se en čas bunili da klati ptiče dol... Na Razdrtem je vetrnica, pa še nobenga ptiča nisem videl na tleh. Pa tudi vrti se tako počasi, da mora bit tudi ptič pod dozo, da se zaleti vanjo. :lol:
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Starie napisal/-a:
steem napisal/-a:
Pich napisal/-a:Okoljevarstveniki se nekaj prdačijo okrog vetrnih elektrarn. Jaz bi takim ljudem izključil elektriko.
Roflmao!!! ☺ se strinjam.
Nekaj so se en čas bunili da klati ptiče dol... Na Razdrtem je vetrnica, pa še nobenga ptiča nisem videl na tleh. Pa tudi vrti se tako počasi, da mora bit tudi ptič pod dozo, da se zaleti vanjo. :lol:
Sej na Volovjem rebru je tudi,smo bli še na ogledu z sš par let nazaj..Pa sosedje ki so zraven ,se bunijo da ustvarja hrup.Vedno se dobi nekdo da nasprotuje.Tako je.
Odgovori