Slike & Video

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

ro-bi napisal/-a:Poglejte, koliko ogledov imajo tile filmčki!?
Fantje služijo ogromne denarce, da to objavljajo, zato se pa tako trudijo.
To pa je perpetum mobile. Služijo na budalah. :lol:
LP
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

https://m.youtube.com/watch?v=wCGqJdBV-iU
Amaterski posnetek, zelo verjetno "zmontiran", oziroma izumitelj Leonardo da Vinci je bil najbrž budala, ker se je ukvarjal s takimi stvarmi.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Da Vinchi je bil genij svojega časa! Prav tako so obstajali geniji v času, ko je bila zemlja še ploščata.
Pri tem filmu pa manjka kakšen fen, ki piha v lopatice ali nekaj v tem stilu.
Pich- hočeš prisilit, da perpetuum mobile in fgree energy generatorji res delajo.
Dal sem že eno ponudbo za magnetni stroj- tukaj imaš še drugo- napravi "mlin" iz posnetka. Če se bo vrtel sam od sebe vsaj pol ure, ti dam naslednjih 1000 eurov.
Pa res mi ni jasno, kaj je z mladino, da ste tolk naivni? A niste hodili v šolo?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ne samo, da je bil Da vinci največji genij svojega časa. Bil je največji genij v zgodovini človeštva in hkrati tudi največji izumitelj vseh časov. In ja tudi on se je ukvarjal z perpetuumom mobile, kar njegove intiligence ne zmanjšuje prav nič, ravno nasprotno. Razmišljanje o teh stvareh je zelo dobra možganska telovadba, ki hkrati omogoča človeku, da izstopi iz uveljavljenih okvirjev dolgočasnega razmišljanja. Tudi jaz imam svoj načrt za perpetuum mobile, saj zelo verjetno praktični model ne bi deloval, ampak sem vsaj razmišljal o tem, in ko sem prišel do ovire sem poiskal podatke o stvareh, ki jih do tedaj nisem vedel. Lahko rečete temu utopija ali kakorkoli že, ampak dejstvo je, da človek že s tem , ko razmišlja o tem več pridobi, kot izgubi. Vajen sem ljudi, ki poizkušajo zaustaviti drugače misleče še iz mladosti, ko sem imel načrt za lamelno sesanje, ki ga takrat še ni bilo. Lahko vi trdite kar hočete, kot je takrat večina mojstrov trdila, da lamelno sesanje ni mogoče, če pa že, bi Japonci to že zdavnaj naredili
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Skačeš iz ene skrajnosti v drugo.
Prvo si dal link do perpetuum mobila, ki deluje in za referenco zraven omenil Davincija.
Sedaj si se malo omehčal in trenutno trdiš, da je razmišljanje o perpetuum mobilu dobra telovadba in podobno.
Jaz se s tem, kar si napisal v zadnjem postu, v celoti strinjam! Tudi podpiram razmišljanje v tej smeri, ker domišljeno izdelani modeli lahko direkt kažejo na inteligenco avtorja (s tem ne mislim na kompliciranost izvedbe, ampak za idejo).
Nikakor pa nisem za fanatično rinjenje v razne free energy generatorje in to z tehnologijo, na katero to ne dela. Treba bo dodat nekaj nam zaenkrat še nepoznanega, da bodo taki stroji delovali.
Kreddy
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Apr 06, 2012 6:29 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a Kreddy »

Pich napisal/-a:https://m.youtube.com/watch?v=wCGqJdBV-iU
Amaterski posnetek, zelo verjetno "zmontiran", oziroma izumitelj Leonardo da Vinci je bil najbrž budala, ker se je ukvarjal s takimi stvarmi.
Dobro poglej od začetka preden se začne vrtet, zelo lepo se vidi kako 'trzajo' tiste lopatice. Več kot očitno je, da z leve strani nekaj piha.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

ro-bi napisal/-a:Da Vinchi je bil genij svojega časa! Prav tako so obstajali geniji v času, ko je bila zemlja še ploščata.
Pri tem filmu pa manjka kakšen fen, ki piha v lopatice ali nekaj v tem stilu.
Pich- hočeš prisilit, da perpetuum mobile in fgree energy generatorji res delajo.
Dal sem že eno ponudbo za magnetni stroj- tukaj imaš še drugo- napravi "mlin" iz posnetka. Če se bo vrtel sam od sebe vsaj pol ure, ti dam naslednjih 1000 eurov.
Pa res mi ni jasno, kaj je z mladino, da ste tolk naivni? A niste hodili v šolo?
Tukaj mladost nima nič zraven. Tako kot je bilo v Davinčijevem času malo intelektualcev, jih danes ni nič več. Če uporabimo preprosto logiko, morda se motim, naj me kdo popravi, ampak nisem zasledil nobene potrjene evolucijske spremembe na človeku že več tisoč let, ne na telesnem in ne na mentalnem področju, torej ljudje v povprečju nismo nič pametnejši kot takrat. Res je, da imamo veliko , ne samo veliko ampak ogromno več znanja, ampak to ne gre enačiti z inteligenco, s to se človek rodi in je ne pridobi.
lp.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Po moje bo to držalo- velikost in aktivnost možganov je že dolgo na istem nivoju.
Se pa menda da do 5-6 leta kar precej vplivat na razvoj sinaps.
Če otrok v tistem času dosti "rešuje" probleme, zna bit tudi kasneje inteligentnejši. Pa ne, da rešuje matematične naloge, ampak, ko je dojenček, da se sam okrog plazi in rešuje zagate, v katere zaide in podobno.Ko je starejši, da se znajde v situaciji, ki jo mora sproti razrešit, npr. med igro, sestavljanjem kock,... Samo direktno učenje recimo branja in matematike, naj na razvoj ne bi imelo toliko vpliva, kot dejanske, življenjske situacije.
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a steem »

Vsi tisti ki ste strojniki sigurno to poznate. Mene zanima kje so se te ideje izgubile :(

https://www.youtube.com/watch?v=jjSOvbsE460

lp, Jernej
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Slike & Video

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Niso se kje izgubile! Spoznali so, da so neučinkovite.
Odgovori