Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

macula napisal/-a:En simpl nasvet, taprva osnova.. imeti moraš kompresijo, iskro in mešanico goriva in zraka in mora motor z neko približno nastavitvijo vžgat.
8bar-ov kompresije po analognem manometru na testerju, iskra 1.5mm BTDC in pač mešanica goriva in zraka ki je jasna na posnetku :lol: Tako da ta teorija je ovržena kot kaže :D
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Pata napisal/-a:
macula napisal/-a:En simpl nasvet, taprva osnova.. imeti moraš kompresijo, iskro in mešanico goriva in zraka in mora motor z neko približno nastavitvijo vžgat.
8bar-ov kompresije po analognem manometru na testerju, iskra 1.5mm BTDC in pač mešanica goriva in zraka ki je jasna na posnetku :lol: Tako da ta teorija je ovržena kot kaže :D
Sem se zafrkaval nekoč z enim jangsterjem tako, pol sem pa izpuh dol pobral in ugotovil da je bil tako zabasan da ni šlo skoraj da nič skozi, v bistvu ni šlo nič haha. Mogoče je to razlog tudi pri tebi?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Pata ma si probu ti iz drugega rezervarja bencin v ferg ? oz odklopi cevko in nekako natoči mešanico direkt iz kantice v ferg pa probaj če užge
sem imel enkrat podoben primer in me je samo to rešlo :D
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 450
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo!

A kdo ve kakšni so originalni timingi za nič predelan lamo cilinder?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Auspuha nimam gori ker sem tudi sam tole sumil (@apnftw). Mark vsa bencin iz rezervarja sem zlil ven pa nalil notri 3 litre čistega novega bencina z novim oljem. Tako da dvomim da je kaj na temu.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Pata napisal/-a:Auspuha nimam gori ker sem tudi sam tole sumil (@apnftw). Mark vsa bencin iz rezervarja sem zlil ven pa nalil notri 3 litre čistega novega bencina z novim oljem. Tako da dvomim da je kaj na temu.
probaj, ker jst sm imel neko sluz po stenah rezervarja, sm ga mogu kar dobro spucat
čene si probu tisto kar pride iz avspuha če daš na neko palčko al neki in zakuriš zagori ?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Probaj sledeče:
-prvo ga malo verglaj, da naoljiš ležaje, potem vzemi svečko ven in daj notri suho. Potem daj poln plin, zavrti z bormašino in v vplinjač rahlo vpihni start sprej. Takoj mora zalavfat za trenutek. Ampak vpihni res minimalno, ker če boš preveč, lahko pošlješ motor v večna lovišča.
In ko ti tako pokaže znake vžiga, si izločil vse, razen vplinjača in bencina. Tisto pa potem že najdeš vzrok. Če ti niti malo ne vžge, potem je kriva elektrika.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Mark ja sem probal gori. Tudi svečko če segrejem z frcajgom kar gori in gori... :)

@ro-bi : okej bom probal to pa bom naredil posnetek.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pata napisal/-a:Tudi svečko če segrejem z frcajgom kar gori in gori... :)
Svečke z faracajgom ne boš nikoli posušil.
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 450
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Živjo!

Nekaj sem naročil na obnovi-si ampak paketa še zdaj ni čakam ga že 1 mesec pa še zmer nič pa sporočilo sem jim poslal..
A se da kako prekinit naročilo?

Lp
Odgovori