Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a franc »

Poglej na gumo, piše maksimalna "obremenitev" (še dovoljeni pritisk) . Do toliko se lahko polni, več jaz raje nebi (verjetno pa 3 bare ni preveč, če je normalno 2,1) .
lp
po katalogu je 3 malo preveč odvisno od dimenzije ampak nekako do 2,8 gre (proti koncu so specifikacije)
https://issuu.com/danieluebrick/docs/mi ... 013_en_low
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Se mogoče kdo tukaj spozna na rotax 122 motorje oz. ima aprilio rs 125,sx,mx.....
Problem je ker ima motor kovinski zvok kot bi nekaj nekam tolklo (motor ima obnovljeno gred,ležaje in nov bat)

Posnetek:
https://www.youtube.com/watch?v=aZr-zHV ... e=youtu.be
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a brrm »

Pich napisal/-a:
smrekca napisal/-a:
brrm napisal/-a:A lahko zadnjo gumo na tomosu a3 nafilam na 3bare? ker ko se vsedem se guma posede in se mi zdi da gre zaradi tega tudi počasneje. Če ne bom pa shujšal :lol: :D
Če bo zračnica vzdržala, zakaj pa ne?
Zračnica ni noben problem, bolj problematičen je plašč. A mislim, da bo bp. zdržal 3 bare. Tisti ki kolesarijo vedo, da se pri kolesu polni gume na okoli 6 barov.
Pnevmatike sem menjal 5let nazaj naredil sem mogoče 200-300km z njimi je pa res da postanejo stare :)
franc napisal/-a:Poglej na gumo, piše maksimalna "obremenitev" (še dovoljeni pritisk) . Do toliko se lahko polni, več jaz raje nebi (verjetno pa 3 bare ni preveč, če je normalno 2,1) .
lp
po katalogu je 3 malo preveč odvisno od dimenzije ampak nekako do 2,8 gre (proti koncu so specifikacije)
https://issuu.com/danieluebrick/docs/mi ... 013_en_low
Bom preveril. hvala za odgovor in povezavo :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Fantje imam namen kupit kotni biax z ebaya, pa me zanima kaj je boljše push button ali "wrench" način vpenjanja in zakaj, če ima kdo izkušnje bi prosu če lahko kej pove

Lp in hvala za odgovore
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

vzemi wrench type.....ti imajo klasičen način vpenjanja s stročnico... ;)
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

tomosjakarac napisal/-a:vzemi wrench type.....ti imajo klasičen način vpenjanja s stročnico... ;)
Hvala za nasvet. Pol bi se dalo tudi steblo navadnega "rezkarčka" postružit na 1,6mm pa noter vpet ne?
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

tomosjakarac napisal/-a:vzemi wrench type.....ti imajo klasičen način vpenjanja s stročnico... ;)

Pa bi blo precej slabše če bi vzel na push button?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

apn ftw napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:vzemi wrench type.....ti imajo klasičen način vpenjanja s stročnico... ;)
Hvala za nasvet. Pol bi se dalo tudi steblo navadnega "rezkarčka" postružit na 1,6mm pa noter vpet ne?
enkrat sem nekaj preizkušal ampak brez uspeha. je preveč opletal. se pa dobi na ebayu tudi rezkarčke fi 1.6....moreš pa vedet da so ti biaxsi šibki in ne bodo gonili velikih rezkarčkov... ;)
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a strmec »

jz več ležaju zamenam k nastavku res pa d ga teram 3-4 bare skos
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

strmec napisal/-a:jz več ležaju zamenam k nastavku res pa d ga teram 3-4 bare skos
nevem kaj delaš z njim, ampak moj biax ima že krepko čez 30 delovnih ur na 5bar in zaenkrat deluje kot nov.
Odgovori