Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

lazo123 napisal/-a:Apn 6, 12V elektrika.. dva kabla prideta vn iz stroma, rumeni pa crn. Ker kabl je za luci, pa ker kabel more it na stikalo za izklop in potem na zunanjo vzigalno tuljavo?
Rumen je za luči. Za črnega pa nevem natančno, ampak mislim da gre v vžigalno tuljavo.
TOMOS
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

smrekca napisal/-a:
lazo123 napisal/-a:Apn 6, 12V elektrika.. dva kabla prideta vn iz stroma, rumeni pa crn. Ker kabl je za luci, pa ker kabel more it na stikalo za izklop in potem na zunanjo vzigalno tuljavo?
Rumen je za luči. Za črnega pa nevem natančno, ampak mislim da gre v vžigalno tuljavo.
Hvala
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

lazo123 napisal/-a:
smrekca napisal/-a:
lazo123 napisal/-a:Apn 6, 12V elektrika.. dva kabla prideta vn iz stroma, rumeni pa crn. Ker kabl je za luci, pa ker kabel more it na stikalo za izklop in potem na zunanjo vzigalno tuljavo?
Rumen je za luči. Za črnega pa nevem natančno, ampak mislim da gre v vžigalno tuljavo.
Hvala
Na crnega vezi stikalo in potem naprej do tuljave
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Lp! Lotil sem se obnove novejše APNke 6S Alpino. Vendar je geštel čisto hin, zadnji blatnik je ves rjast in se je začel lomit. Sedaj sem pa razmišljal da bi kupil drugi geštel, toda nisem siguren kako z paprji ker moped ima vse papirje. Je možno na novo vgravirat številko karoserije na drugi geštel?
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Tomosakija napisal/-a:Lp! Lotil sem se obnove novejše APNke 6S Alpino. Vendar je geštel čisto hin, zadnji blatnik je ves rjast in se je začel lomit. Sedaj sem pa razmišljal da bi kupil drugi geštel, toda nisem siguren kako z paprji ker moped ima vse papirje. Je možno na novo vgravirat številko karoserije na drugi geštel?
možno je, ni pa zakonito, pa ploščico moraš pol tudi prestavit
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Tomosakija napisal/-a:Lp! Lotil sem se obnove novejše APNke 6S Alpino. Vendar je geštel čisto hin, zadnji blatnik je ves rjast in se je začel lomit. Sedaj sem pa razmišljal da bi kupil drugi geštel, toda nisem siguren kako z paprji ker moped ima vse papirje. Je možno na novo vgravirat številko karoserije na drugi geštel?
Si siguren, da se ne bi dalo povarit in speskat? Prilepi kaksno sliko. Ponarejanje identifikacije na drugem okvirju pa z zakonom ni dovoljeno. Ce imas novejsega tomosa alpinoja in ne prejsnjega tomosa apn6s alpinoja imas potem vgravirano stevilko sasije spredaj pri belanci zato niti o tem ne razmisljaj
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Živjo , našel se je čas in izpuh sem končno finaliziral imam pa eno vprašanje kje bi lahko dobil čepe za dušilec.V tej izvedbi sem jih izdelal sam ampak je tole varjenje roba malo nepraktično....
IMG_20160302_183235.jpg
Priponke
IMG_20160302_174531.jpg
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

prlek napisal/-a: Si siguren, da se ne bi dalo povarit in speskat? Prilepi kaksno sliko. Ponarejanje identifikacije na drugem okvirju pa z zakonom ni dovoljeno. Ce imas novejsega tomosa alpinoja in ne prejsnjega tomosa apn6s alpinoja imas potem vgravirano stevilko sasije spredaj pri belanci zato niti o tem ne razmisljaj
Vglavnen pol geštela je zarjavelega zadnji blatnik je kot karton vse poka in lahko odlomiš brez problema tudi tam kjer so nosilci za noge je tudi zelo zarjavelo in se bojim da enkrat samo odpade. A se da kaka homologacija naredit, kot v primeru barve da ti na novo vpišejo v prometno? Nekje sem zasledil da danes več ni pomembo če se številki ujemata, samo polj nisem siguren katero prometno rabim od šasije ali od agregata.

Jutri priložim sliko, mogoče če bi zavaril del na katerem je številka karoserije z drugim delom?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Tomosakija napisal/-a:
prlek napisal/-a: Si siguren, da se ne bi dalo povarit in speskat? Prilepi kaksno sliko. Ponarejanje identifikacije na drugem okvirju pa z zakonom ni dovoljeno. Ce imas novejsega tomosa alpinoja in ne prejsnjega tomosa apn6s alpinoja imas potem vgravirano stevilko sasije spredaj pri belanci zato niti o tem ne razmisljaj
Vglavnen pol geštela je zarjavelega zadnji blatnik je kot karton vse poka in lahko odlomiš brez problema tudi tam kjer so nosilci za noge je tudi zelo zarjavelo in se bojim da enkrat samo odpade. A se da kaka homologacija naredit, kot v primeru barve da ti na novo vpišejo v prometno? Nekje sem zasledil da danes več ni pomembo če se številki ujemata, samo polj nisem siguren katero prometno rabim od šasije ali od agregata.

Jutri priložim sliko, mogoče če bi zavaril del na katerem je številka karoserije z drugim delom?
Ne sekiraj se in zamenjaj okvir. Stare številke očisti tako, da ne bo v vdolbinah ostankov barve. Potem se vse skupaj " hard lota"in zbrusi do gladkega in udari na novo številke, kot jih imaš na starem okvirju. Zaradi tega ne boš šel v zapor!
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Aljaž555 napisal/-a:Živjo , našel se je čas in izpuh sem končno finaliziral imam pa eno vprašanje kje bi lahko dobil čepe za dušilec.V tej izvedbi sem jih izdelal sam ampak je tole varjenje roba malo nepraktično....
IMG_20160302_183235.jpg
Postruži aluminjasto palico na prave mere in je. Če imaš dostop do stružnice seveda.
TOMOS
Odgovori