Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

apn4m napisal/-a:
MaticK napisal/-a:Ziu, delam digitalni prikazovalnik obratov/hitrosti pa me zanima kaksne senzorje nej zberem, razmislov sm da bi zbrau magnetno stikalo za merjenje hitrosti na prednjem kolesu... za obratomir pa hall senzor.

Za obrate dej magneten senzor...Na motorjevem magnetu boš na tist magnet dal še en magnet ki bo posebej za tisti senzor edini problem je ker je senzor kar velik in ga je težko stlačit pod pokrov...


lp
Za vrtljaje bo reed rele (magnetno stikalo), prepočasno. Za merit hitrost bi bilo o.k..
Za vrtljaje pa hall, drugače ne gre.
lp
MaticK
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 13, 2015 11:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MaticK »

ro-bi napisal/-a:
apn4m napisal/-a:
MaticK napisal/-a:Ziu, delam digitalni prikazovalnik obratov/hitrosti pa me zanima kaksne senzorje nej zberem, razmislov sm da bi zbrau magnetno stikalo za merjenje hitrosti na prednjem kolesu... za obratomir pa hall senzor.

Za obrate dej magneten senzor...Na motorjevem magnetu boš na tist magnet dal še en magnet ki bo posebej za tisti senzor edini problem je ker je senzor kar velik in ga je težko stlačit pod pokrov...


lp
Za vrtljaje bo reed rele (magnetno stikalo), prepočasno. Za merit hitrost bi bilo o.k..
Za vrtljaje pa hall, drugače ne gre.
lp
Sm razmislov ja da bi blo skor najbols hall senzor.. me pa zanima ce je moznost da bi meru obrate ubistvu prek signala na tuljavi, oziroma si bom sposodu osciloskop pa pogledov na trenutnem pickupu mogoce bi se dal tam signal dobit...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Lahko dobiš tam. Tam je signal pol periode v plus in pol v minus. Če daš diodo vmes, imaš samo v plus in ga lahko uporabiš.
MaticK
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 13, 2015 11:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MaticK »

ro-bi napisal/-a:Lahko dobiš tam. Tam je signal pol periode v plus in pol v minus. Če daš diodo vmes, imaš samo v plus in ga lahko uporabiš.
Predvidevam da velja isto ce mam CDI uzig? Tuljava je ubistvu trafo, in rab izmenicno da lahk transformira v visjo napetost?

drgac pa je neki ze narjen:
http://prntscr.com/a92tqx
http://prntscr.com/a92wnf

Ideja je nardit cim blizje original stevca, zamislen mam RPM,Ler znakc(ze dela),prevozeni kilometri,hitrost,Najvisja hitrost z moznostjo reseta na gumbku... use skupi bo delal na Arduino nano.. se hitrost sprogramiram pol pa lhk grem ze pocas se z senzorjim in ostalim zajebavat.
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

Zdravo,zanima me nekaj glede frgazrja. Zanima me kakšna je razlika med Dell'orto SHA 14-12 in pa Uplinjač Dell'orto 12-14?
lp Jan
občudovalec tomosov
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

4kar napisal/-a:Zdravo,zanima me nekaj glede frgazrja. Zanima me kakšna je razlika med Dell'orto SHA 14-12 in pa Uplinjač Dell'orto 12-14?
lp Jan
obstaja sploh 12-14 ? mislim da ne ...
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

aljo69 napisal/-a:
4kar napisal/-a:Zdravo,zanima me nekaj glede frgazrja. Zanima me kakšna je razlika med Dell'orto SHA 14-12 in pa Uplinjač Dell'orto 12-14?
lp Jan
obstaja sploh 12-14 ? mislim da ne ...
na strani frčo moto sem ga našel. zanimajo me nasploh te oznake/številke?
lp Jan
občudovalec tomosov
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

14/12 sta verjetno oba.
14 je premer odprtine za zrak, 12 je odprtina, kjer gre naprej v koleno.

Serijski za A3, A35 automatic.
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

Starie napisal/-a:14/12 sta verjetno oba.
14 je premer odprtine za zrak, 12 je odprtina, kjer gre naprej v koleno.

Serijski za A3, A35 automatic.
Hvala za odgovor sedaj mi je bolj jasno kaj naj iščem :)
občudovalec tomosov
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

Apn 6, 12V elektrika.. dva kabla prideta vn iz stroma, rumeni pa crn. Ker kabl je za luci, pa ker kabel more it na stikalo za izklop in potem na zunanjo vzigalno tuljavo?
Odgovori