Obvezna oprema

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a steem »

Kak je kaj z obvezno opremo v prometu na mopedu/motorju? Vas je že kakšen modri ustavil in zakasiral, ker nimate vseh stvari na sebi?

Na wiki piše nekako tako in se mi zdi nekako logično. Pri motorju je še prva pomoč.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Kolo_z_motorjem

lp
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

steem napisal/-a:Kak je kaj z obvezno opremo v prometu na mopedu/motorju? Vas je že kakšen modri ustavil in zakasiral, ker nimate vseh stvari na sebi?

Na wiki piše nekako tako in se mi zdi nekako logično. Pri motorju je še prva pomoč.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Kolo_z_motorjem

lp
to jaz ne verjemam da je ravno OBVEZNA oprema: dodatna žarnica, svečka....da bi kazen zadadi tega taplavi napisal, ne verjamem
tomos 4 life
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a franc »

Bučke, za mopede ni obvezne opreme. za motor pa moraš imeti prvo pomoč.
lp
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a si_me »

Obvezna je čelada, pa seveda registracija in izpit. Ostala oprema ni obvezna je pa priporočljiva tudi za mopede. Olupiš se že peš če padeš, kaj šele na mopedu/motorju.

Obvezna je prva pomoč za močnejše motorje.
Ustavili so me z BTjem z modro lučjo in sireno, ker jim ni blo jasno, kako je traktorska tablica na "mopedu".
Pogledali so popolnoma vse tudi indentifikacijske številke in ugotovili, da je motorno kolo, povprašali so po prvi pomoči in pregledali vsebino ter veljavnost. Tko da ja, ustavijo te ko najmanj pričakuješ.
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a steem »

si_me napisal/-a:Obvezna je čelada, pa seveda registracija in izpit. Ostala oprema ni obvezna je pa priporočljiva tudi za mopede. Olupiš se že peš če padeš, kaj šele na mopedu/motorju.

Obvezna je prva pomoč za močnejše motorje.
Ustavili so me z BTjem z modro lučjo in sireno, ker jim ni blo jasno, kako je traktorska tablica na "mopedu".
Pogledali so popolnoma vse tudi indentifikacijske številke in ugotovili, da je motorno kolo, povprašali so po prvi pomoči in pregledali vsebino ter veljavnost. Tko da ja, ustavijo te ko najmanj pričakuješ.
To informacijo sem rabil, da bom miren, ko se bom vozo 80 z 14-ko :lol:

lp
albrehti
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Jul 18, 2014 5:19 pm

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a albrehti »

Živjo

Ali je na mopedu vzvratno ogledalo obvezno?

Vem, da je zelo koristno, samo za APN 6 je kar premalo prostora za montirati ga na levi strani balance.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a Berty »

albrehti napisal/-a: Ne Apr 22, 2018 12:34 pm Živjo

Ali je na mopedu vzvratno ogledalo obvezno?

Vem, da je zelo koristno, samo za APN 6 je kar premalo prostora za montirati ga na levi strani balance.
Da, za vsa kolesa z motorjem je obvezno vsaj 1 vzvratno ogledalo. Montiraš ga najlažje tako da premakneš stikala bolj desno in vmes med ročko montiraš nosilček.
APN4M 83'
albrehti
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Jul 18, 2014 5:19 pm

Re: Obvezna oprema

Odgovor Napisal/-a albrehti »

Berty napisal/-a: Ne Apr 22, 2018 12:43 pm
albrehti napisal/-a: Ne Apr 22, 2018 12:34 pm Živjo

Ali je na mopedu vzvratno ogledalo obvezno?

Vem, da je zelo koristno, samo za APN 6 je kar premalo prostora za montirati ga na levi strani balance.
Da, za vsa kolesa z motorjem je obvezno vsaj 1 vzvratno ogledalo. Montiraš ga najlažje tako da premakneš stikala bolj desno in vmes med ročko montiraš nosilček.
Hvala
Odgovori