Tomos BT elektrika

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
simla
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 8:53 pm
Kraj: Bloska planota

Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a simla »

Pozdravljeni mopedisti! :)

Kupil sem BT-ja z okvaro motorja. Motor bom dal na popravilo nekemu majstru. Imam pa en manjši problem in sicer da ta mašina ima elektriko od apn-a na platine. Zdaj pa me zanima kakšno elektriko mi priporočate da kupim da bo zadeva funkcionirala tako kot treba, pa seveda da bi bila v zmernih cenah. Sicer pa bo mašina v popolnoma original stanju še naprej.

Najraje bi kupil novo elektriko, da bo za ziher. Katero mi priporočate, vi ki imate več izkušenj s tem?

Hvala za odgovore! ;)
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a Starie »

Tudi s to na platine dela ok, lahko kupiš brezplatinsko, lahko pa tudi tako kot je bila v originalu (z navitji okrog, brez platin). Jaz sem poskusil s platinami, namesto originalne in ni nobene razlike, le nastaviš jo lažje. So pa potem res platine bolj potrošni material.
simla
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 8:53 pm
Kraj: Bloska planota

Re: Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a simla »

Starie napisal/-a:Tudi s to na platine dela ok, lahko kupiš brezplatinsko, lahko pa tudi tako kot je bila v originalu (z navitji okrog, brez platin). Jaz sem poskusil s platinami, namesto originalne in ni nobene razlike, le nastaviš jo lažje. So pa potem res platine bolj potrošni material.

zanima me predvsem zaradi obratov. Glede nato da jih BT razvije malo več, če je delovanje isto tudi z apn elektriko.
Sej kakšna pa je bistvena razlika med apn in bt original elektriko v delovanju?
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a smrekca »

simla napisal/-a:
Starie napisal/-a:Tudi s to na platine dela ok, lahko kupiš brezplatinsko, lahko pa tudi tako kot je bila v originalu (z navitji okrog, brez platin). Jaz sem poskusil s platinami, namesto originalne in ni nobene razlike, le nastaviš jo lažje. So pa potem res platine bolj potrošni material.

zanima me predvsem zaradi obratov. Glede nato da jih BT razvije malo več, če je delovanje isto tudi z apn elektriko.
Sej kakšna pa je bistvena razlika med apn in bt original elektriko v delovanju?
Platine če so pravilno nastavljene, grejo do 13.000 obratov brez problema.
TOMOS
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a Pich »

V samem delovanju motorja ni nobene razlike.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
simla
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 8:53 pm
Kraj: Bloska planota

Re: Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a simla »

Pich napisal/-a:V samem delovanju motorja ni nobene razlike.
aha, samo kaj pa je potem poanta več različnih kompletov elektrik pri tomosovih motorjih?

naprimer razlika med 12V 80w brezplatinsko elektriko in 12V 50w platinsko elektriko? namreč ne vem katero uporabiti, glede na to da je ponudba različna?

Hvala za odgovor ;)
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Tomos BT elektrika

Odgovor Napisal/-a steem »

Tako kot ti je napisal Pich. Na delovanje motorja ne vpliva.

Za moč se odločiš na osnovi tega, koliko in kako močne električne porabnike imaš na mopedu. Koliko električne moči potrebuješ, da lahko zagotoviš stabilno napajanje za vse, ki so lahko prižgani hkrati.

Seštej vse W na žarnicah kaj jih lahko hkrati prižgeš in boš dobil približno cifro. Lahko tudi bol kompliciraš ampak bo tak tudi ok.

lp
Odgovori