Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ali z nohtom čutiš razo, če počez potegneš?
Ker na sliki se ne vidi, kako globok je ris.
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo!

A ve kdo za koliko stopin se lahko užig pr tomosi premika pač od 0.8 do 1.5 v stopinah bi rabil razmik?


Lp
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ro-bi napisal/-a:Ali z nohtom čutiš razo, če počez potegneš?
Ker na sliki se ne vidi, kako globok je ris.
malo se čuti. ga samo pošmitglam malo v krogih z 1000ko??
tomos 4 life
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomostuner napisal/-a:lojze se pravi dam samo nov bat pa bi moglo lavfat brez problema?? pa še vedno me zanima če je nekdo narobe bat obrnu da je na sesalni strani ris od obročka.... oz kje majo stičišča bati?
Konec koncev nima veze kje se stika obroček, važno je, da stik ne gre čez okno kanala. Cilinder lahko potegneš malo z brusilnim papirjem, pa ni potrebno, da je ravno najbolj fin, saj vidič kakšni so risi od honanja.
LP
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

apn4m napisal/-a:Zdravo!

A ve kdo za koliko stopin se lahko užig pr tomosi premika pač od 0.8 do 1.5 v stopinah bi rabil razmik?


Lp
google...

http://www.scooterhelp.com/tips/timing/timing.calc.html
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

lojze-si napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:lojze se pravi dam samo nov bat pa bi moglo lavfat brez problema?? pa še vedno me zanima če je nekdo narobe bat obrnu da je na sesalni strani ris od obročka.... oz kje majo stičišča bati?
Konec koncev nima veze kje se stika obroček, važno je, da stik ne gre čez okno kanala. Cilinder lahko potegneš malo z brusilnim papirjem, pa ni potrebno, da je ravno najbolj fin, saj vidič kakšni so risi od honanja.
LP

samo v mojem primeru bi lahko reku da gre, ker je ravno po sredini sesalnega kanala na zgornji strani ris
tomos 4 life
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomostuner napisal/-a: samo v mojem primeru bi lahko reku da gre, ker je ravno po sredini sesalnega kanala na zgornji strani ris
Če se kaj spoznam je tako štukan zgornj obroček, ki ne gre čez sesalni kanal, če bat obrneš okoli, pa bo šel čez kanal.
LP
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

lojze-si napisal/-a:
tomostuner napisal/-a: samo v mojem primeru bi lahko reku da gre, ker je ravno po sredini sesalnega kanala na zgornji strani ris
Če se kaj spoznam je tako štukan zgornj obroček, ki ne gre čez sesalni kanal, če bat obrneš okoli, pa bo šel čez kanal.
LP

ja sej to je problem ker zgleda da je en bat mev tako naretto ker druga kot ris od konca oborčka sor da nemore bit
tomos 4 life
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomostuner napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:
tomostuner napisal/-a: samo v mojem primeru bi lahko reku da gre, ker je ravno po sredini sesalnega kanala na zgornji strani ris
Če se kaj spoznam je tako štukan zgornj obroček, ki ne gre čez sesalni kanal, če bat obrneš okoli, pa bo šel čez kanal.
LP

ja sej to je problem ker zgleda da je en bat mev tako naretto ker druga kot ris od konca oborčka sor da nemore bit
Pa dej nehaj sanjat od tega risa!
LP
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

no odloču sm se da pustim cilinder tak kot je se pravi še 38fi. zanima me pa kok se splača zdej bat pobrusit na sesalni strani pri bt cilindru?
tomos 4 life
Odgovori