Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

smrekca napisal/-a:
smrekca napisal/-a:Živjo imam vprašanje. Če jaz originalno elektriko(12v/50w) menjam za 12v/80w, moram tudi regulator napetosti ali ne? Hvala za odgovore že vnaprej. Lp
Noben neve?

Če maš zdej 12v 50w in če misliš dat bt-jevega 12v 80w (sklepam) ni nujno bi blo pa fajn sam razlika nvm če bi bla....nisem siguren lp!
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

Mene zanima če se da nekako nadgradit tomosov štarter 38 bat ni mu gli vesele obračat zdj bom dav cilinder kit gor pa verjetno bo še težje obračav?
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
MaticK
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 13, 2015 11:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MaticK »

strmec napisal/-a:Mene zanima če se da nekako nadgradit tomosov štarter 38 bat ni mu gli vesele obračat zdj bom dav cilinder kit gor pa verjetno bo še težje obračav?
Mogoce mas pa prazen akumulator nevem lahko probas nafilat akumulator pa vidis ce je kej bols.. mozno je tudi da mas presvoh akumulator, probej z avtomobilskim da najprej to pogruntas. Ce ti aku neda dost Amperov vn ti pac tezko obrne. Pri men ko pade pod 12 V tut stevc ne dela vec :) . Popravte me ce se motim :)
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

mal bolš je če prklopim na avtomobilskega ni pa to to enostavno ne obrne se dovolj hitro pa s kurblom čist pučas dol zavrtiš pa užge
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Zanima me kako bi lahko to rešil brez da bi podiral mašino. Se mi je magnet zavrtel v prazno. Vn se ga neda dobit ker se je tisti haklc zbrusil.
6V platinski vžig tomos apn 6
20160204_164240.jpg
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

Moznik mora biti še vedno nekje.. Najdi ga in ga spravi ven. Če ne drugače, pa probaj vanj zvrtat s čimmanjšim svedrom.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Kajle itak ne potrebuješ, pobrusi konus z brus papirjem, ravno tako magnet ter sestavi skupaj čim bolj točno. Potem nastaviš na novo vžig kot ponavadi.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

macula napisal/-a:Kajle itak ne potrebuješ, pobrusi konus z brus papirjem, ravno tako magnet ter sestavi skupaj čim bolj točno. Potem nastaviš na novo vžig kot ponavadi.

+ fajn zatisneš, ker čene ti bo zmaknilo vžig, po nekaj kilometrih potem bo zaj******....

Lp
kemperl2
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Jan 23, 2016 6:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kemperl2 »

Zdravo
Imam atx-a na katerem je elektrika 12v50w. Problem je ker mi luci samo brlijo, sem pa tja se naredi da svetijo tako kot je treba. Kaj je lahko narobe?
Lp tine
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:Kajle itak ne potrebuješ, pobrusi konus z brus papirjem, ravno tako magnet ter sestavi skupaj čim bolj točno. Potem nastaviš na novo vžig kot ponavadi.
Če bi že prej dobro zategnil magnet, se sploh ne bi zavrtel. Je pa res, kot pravi macula, "kajle" (v resnici je to samo pozicionirni zatič) sploh ne rabiš, le dobro zategni matico, to toplo polagam na srce vsem, ki šraubate mopede.
LP
Odgovori