Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

mjelen napisal/-a:Ali kdo ve kako se priklopi zadnja luc na Tomos avtomatik A3 ? Nobena žica ni speljana do nje zato mi prosim povejte vse kar veste . Ostale žice in luči so ze povezane.
Potegni dodatno žico za zadnjo luč,priklopiš jo na odvod iz stikala,št 2 iz stikala.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

lojze-si napisal/-a:@Pata. Očitno si pri generalni nekaj hudo falil. V takem primeru je najbolje začeti znova, podreš motor pazlivo spremljaš kje bi lahko bila napaka in ga nato pazljivo spet sestaviš. Če je vse pravilno narejeno motor vžge brez uplinjača iz prve, samo kapneš mu nekaj bencina v sesalni kanal in pali. Prej boš to storil prej boš gotov!
LP
Hvala za nasvet! Ampak naj še enkrat povdarim da motor pred generalno tudi ni vžgal. Saj sem sumil semeringe na motorni gredi, ležaji so pa šumeli. Zato sem zamenjal tesnila,semeringe, in ležaje in nazaj zložil v upanju da so bili krivi semeringi ki so bili res slabi... Sploh na strani magneta sem prej imel občutek kot da bi slišal kako pušča potem tega ni bilo več, ko sem znova sestavil mašino. Ampak motor še zmeraj ne upali :(
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

si preveril s vžigom, za katerega veš da deluje 100% (kakšen PVL ali kakšna podobna zadeva brez platin in podobne šare). pomoje je problem v vžigu.

ena varianta je pa tudi, da imaš poln karter bencina. daj svečko ven, pa se porivaj malo okoli, da spljuva vse ven.

vso srečo ;)
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

@pata, nasvetk, ki pride prav tudi drugim. Če semering res pušča, ko ga pošpricaš z WDjem motor ugasne. Enostaven in zanesliv test.
LP
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 450
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo..!

Ma kdo/kakšen bi bil, portmap squish pasa za lamo cilinder? (fi 42)
Če ga kdo ima bi prosil naj piše zs/ali sem...!
(Rabim nujno!)

LP
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Pata napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:@Pata. Očitno si pri generalni nekaj hudo falil. V takem primeru je najbolje začeti znova, podreš motor pazlivo spremljaš kje bi lahko bila napaka in ga nato pazljivo spet sestaviš. Če je vse pravilno narejeno motor vžge brez uplinjača iz prve, samo kapneš mu nekaj bencina v sesalni kanal in pali. Prej boš to storil prej boš gotov!
LP
Hvala za nasvet! Ampak naj še enkrat povdarim da motor pred generalno tudi ni vžgal. Saj sem sumil semeringe na motorni gredi, ležaji so pa šumeli. Zato sem zamenjal tesnila,semeringe, in ležaje in nazaj zložil v upanju da so bili krivi semeringi ki so bili res slabi... Sploh na strani magneta sem prej imel občutek kot da bi slišal kako pušča potem tega ni bilo več, ko sem znova sestavil mašino. Ampak motor še zmeraj ne upali :(
Ta je pa dobra. Enkrat ga skoraj ugasniti nisi mogel( avtomatika), zdaj ga pa vžgat ne moreš. Poslušaj nasvet od Lojzeta.
Sicer ga pa vžgi samo s start sprejem brez bencina, vendar takoj ugasni! Če tako ne bo vžgal, potem si sigurno nekaj spregledal.
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Zdravo, mi zna kdo povedat dolžino zajle od števca za CTX-a?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Hvala fantje za ideje bom probal nekaj ščarati kakorkoli zgubujem živce... Ja kanoni z frčijem na nafto sem imel kar probleme sem moral magnet z nogo zabremzat da je ugasnil :D
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 450
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Pozdravljeni!

Sam neki me zanima, če bi na navadnem L batu vzeli dol spodnji obročk in pustili gor sam L obročk...kaj bi blo?
Pomoje bi zj..... cilinder zaradi telorance...?

Lp
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

Do okoli 7k rpm bi mel manj moci, visje pa jo je malenkost vec
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori