Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Zanima me če apn zadnji zobnik 33 paše na flexerja alu je ista razdalja med vijaki...
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

Mam eno uprašanje a je normalno da iz te lukne (na sliki označn) tece olje vn k motor obrneš na stran
Priponke
received_1098699496884066.jpeg
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

knownaszago napisal/-a:Mam eno uprašanje a je normalno da iz te lukne (na sliki označn) tece olje vn k motor obrneš na stran
To je oddušnik in to je normalno.
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

Aha najlepša hvala
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Pridejo za nikasilane cilindre kaksni drugacni batni obrocki kot za gus?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomos. napisal/-a:Pridejo za nikasilane cilindre kaksni drugacni batni obrocki kot za gus?
A, seveda.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
nejc1999
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Avg 08, 2015 7:57 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc1999 »

Zivjo zanima me ali kdo pozna v ljubljani kaksnega majstra ki zna kvalitetno prepresati in scentrirati gred?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Zdravo fantje. Imam problem ki bi ga rad delil z vami če mogoče skupaj kaj pogruntamo. Že dolgo časa se ubadam z enim apn6 ki noče in noče vžgati. Moped je stal mesec ali dva in potem ni več vžgal v izpuhu je bilo okol 3 deci bencina zmešanga z vodo? usaj nekako tak občutek sem imel. Nato sem se z lastnikom zmenil da mu naredim generalno ker so ležaji šmeli. Torej zamenjani vsi ležaji,semeringi dihtange zamenjan bat (že pred mano) ampak je komplet nov niti črn še ni. Motor ne vžge ne na kurbel ne na porivanje. Stvar je sledeča zmenjal sem 3 elektrike in 2 fergazerja vžigam kar brez izpuha. Probal sem predvžige med 0 in 3mm predvžiga ni efekta. S platinami sem se tudi igral. Problem je v tem da jo zalije takoj. Iskra je ampak ko dam svečko v motor in enkrat zaverglam jo zmoči toliko da ni iskre, ko jo dam ven ni iskre, nato jo pihnem z ustmi ker je prav mokra, in je iskra. Z izpušnega kanala ceplje bencin ven... nikakor nevem kaj naj naredim da jo ne bo zalilo. Ideje dobro došle. Kakor koli menjal sem uplinjače proval dize 60,64,70 ni efekta. Čok, brez čoka, start sprej itd itd... Več svečk, različne elektrike itd itd. Kompresija 7-7,5 Bar. Upam da mi bo znal kdo pomagat. Aja cilinder original nič piljeno, ravno tako tudi bat. Motor je laufal včasih ampak po mesec dni stanja ni več vžgal. Lep pozdrav.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
mjelen
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jan 27, 2016 4:33 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mjelen »

Ali kdo ve kako se priklopi zadnja luc na Tomos avtomatik A3 ? Nobena žica ni speljana do nje zato mi prosim povejte vse kar veste . Ostale žice in luči so ze povezane.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

@Pata. Očitno si pri generalni nekaj hudo falil. V takem primeru je najbolje začeti znova, podreš motor pazlivo spremljaš kje bi lahko bila napaka in ga nato pazljivo spet sestaviš. Če je vse pravilno narejeno motor vžge brez uplinjača iz prve, samo kapneš mu nekaj bencina v sesalni kanal in pali. Prej boš to storil prej boš gotov!
LP
Odgovori