Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

smrekca napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:na atxu s tanovim tipom sklopke se mi sliši sklepam da potisni ležaj.se pravi da ko stisnem sklopko neha rožljat.če možno da je potisni ležaj kriv?mam pa uudi eno apn s staro mašino in mam isti problem.
hvala za odgovore.
Po tem prepoznaš tomosa :) Do zdaj še vsaka mašina mi je enako rožljala, vendar ni bilo nobenih težav zaradi tega.
Meni se na repliki tudi malenkost sliši, pa SL mašina tudi, pa org. ctx mašina enako.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

vem da ni nobenih problemov zaradi tega sam je še pa vedno lepo slišat orginal zvok od atxa ne pa tisto ropotanje smotano :)
tomos 4 life
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomostuner napisal/-a:vem da ni nobenih problemov zaradi tega sam je še pa vedno lepo slišat orginal zvok od atxa ne pa tisto ropotanje smotano :)
Zdaj ropota mi glih ne, pač tak zvok se malenkost sliši, ker so sklopke še dodatno podložene pa lamele nove še je vredu, pol ko pa se vse 1x zlaufa pa je pravi mlin za grozdje :D

Ali Slova pa ima svoj zvok :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
nejc12344
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc12344 »

Pich napisal/-a:Platine vedno rahlo iskrijo, če motor deluje normalno potem jaz tu ne vidim nobenega problema. In pokanje iz izpuha ni nujno povezano z vžigom. Največkrat je za to krivec uplinjač. Če motor ne deluje kot bi moral je v 99 procentih kriv uplinjač. Torej če motor ne deluje kot bi moral najprej preveri uplinjač.

Hvala za pomoc, danes sem se peljal z motorjem in motor dela normalo, zamenjalo se je pa vzigalno tuljavo in kondenzator..

Verjetno je bilo to krivo, uplinjac je pa na originalnem airboxu, original dize na uplinjacu *BING 21
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

eno hitro vprasanje.. na a35 bloke paše elektrika od youngstera? ker na a3 ne pase, elektrike še nimam doma da bi jo probal gor dat.. vprasam..prej ko kupim :D
Priponke
12546051_1009374935786637_1468841227_o.jpg
12528405_1009374972453300_200596364_o.jpg
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ERVIN napisal/-a:eno hitro vprasanje.. na a35 bloke paše elektrika od youngstera? ker na a3 ne pase, elektrike še nimam doma da bi jo probal gor dat.. vprasam..prej ko kupim :D
pusti to ... dobi 12 80w od targe ali podobno ... tut 12 50w bo ok ... nerabiš teže na magnetu (zobniki) pa še probleme boš meu z pokrovom ;)

takega dobi
Priponke
Fotografija0231.jpg
Fotografija0232.jpg
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

sej bi zobnik dol odstruzo,samo baje nepase ker niam kam dat onega senzora :cry:
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5233
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ERVIN napisal/-a:sej bi zobnik dol odstruzo,samo baje nepase ker niam kam dat onega senzora :cry:
točno tako, če nimaš novejših blokov od A35 (2010-->) nebo šlo zaradi senzorja
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

Zanima me kaj bi lahko bilo narobe na ATX u z brezplatinskim vžigom da ne pride v obrate ko se pelješ do pol obratov pride potem pa kar cuka in če na mestu daješ gas tudi nima stalnih visokih oratov.
Je mogoče lahko vzrok zunanja tuljava ker sem predvžig že štelal na vse strani pa ni nič boljše?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

njuho napisal/-a:Zanima me kaj bi lahko bilo narobe na ATX u z brezplatinskim vžigom da ne pride v obrate ko se pelješ do pol obratov pride potem pa kar cuka in če na mestu daješ gas tudi nima stalnih visokih oratov.
Je mogoče lahko vzrok zunanja tuljava ker sem predvžig že štelal na vse strani pa ni nič boljše?
Uplinjač si očistil kaj, dize...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori