Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

si_me napisal/-a:
Wilf napisal/-a:res da ni tole za sm ampak a se še kermu zdi da se zadne čase nič več ne dogaja na temu forumu . sm kr mal žalostn
Se dogaja kar dosti projektov in novih vozil ampak tko nobenga nič ne zanima in noben nič ne komentira. Na forumu so tko večinoma eni in isti prisotni tko da nevidim smisla karkoli novega objavljat.. Vsaj na forumu se vse vrti samo še okrog friziranja tko da karkoli drugega ni smiselno objavljat ker starodobniki ne zanimajo nobenga več vsaj na forumu kot vidim ne.
No, naj povem, da imam v " paci" Tomos dirkalnik D-3. Problem imam samo z nabavo rezervarja, ki ga pa še nisem dobil. Menda jih ima nekdo ( replike) v Gorici pa še nisem dobil kontakta. Bom priložil nekaj fotk.
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

a se kdo kej spozna na pištole za štrihat. kero firmo vzet ? zaenkrat sem slišou da nej bi ble sata pa devilbris uredu. Kaj pa vaša mnenja :D
Hvala in Lp Wilf
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Wilf napisal/-a:a se kdo kej spozna na pištole za štrihat. kero firmo vzet ? zaenkrat sem slišou da nej bi ble sata pa devilbris uredu. Kaj pa vaša mnenja :D
Hvala in Lp Wilf
Sam prisegam na svojo smith&wesson mp40. Zanesljiva in natančna.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

prlek napisal/-a:
Wilf napisal/-a:a se kdo kej spozna na pištole za štrihat. kero firmo vzet ? zaenkrat sem slišou da nej bi ble sata pa devilbris uredu. Kaj pa vaša mnenja :D
Hvala in Lp Wilf
Sam prisegam na svojo smith&wesson mp40. Zanesljiva in natančna.
On sprašuje o pištolah za štrihat, ne pa o pravih pištolah.
Jaz sem nekje kupil nek komplet v katerem je bilo več pištol not, torej za fini in debelejši nanos, sicer niso profesionalne ampak so bile vredu za tisto kaj sem barval. Zdaj pa je od tebe odvisno za kaj rabiš in kolko si pripravljen dat
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

macula napisal/-a:Glede obnavljanja je tako da razstaviš, pobarvaš, pokromiraš, zamenjaš kar je zanič, malo spoliraš in sestaviš nazaj. Tukaj je res vsakič skoraj isto, tako da ko kdo objavi obnovo se nimaš kaj dosti pogovarjat naprej, razen mogoče kam je dal barvat, koliko je koštalo, kje je kaj dobil itd.. Je pa vedno lepo pogledat kakšen lepo obnovljen moped, vsaj jaz vsakega ki kaj objavi prečekiram.
Se pa tudi "splača" objavit, saj lahko drugi opazijo kakšen neoriginalni del, kakšno pomankljivost ali recimo slabo obnovljenost.
Ima pa forum nihanja v obiskanosti in aktivnosti tudi glede na sezono, recimo poleti ko je večina ljudi na počitnicah ali v novoletnem času ko imajo ljudje v splošnem manj denarja zaradi praznikov. To sem dal primer, nevem kako je dejansko.
Včasih se je objavljalo vse karkoli se je doma ustvarjalo in delalo pa naj bo to avtomatik, apn ali pa kaj drugega in je bil forum še nekako živ, zdej pa tega ni več, ne predstavlja se več svojih mopedov za vsak dan. Pa tudi če se že kdo potrudi to popolnoma nobenega ne zanima, pa če je to popolnoma navaden moped ali pa kaj bolj zanimivega, kar se ne vidi vsak dan je enako.
Pa tudi ni res da samo pobarvaš pokromaš pa malo spuliraš pa je to to... Na motorju pustiš dost svojega truda, časa, živcev, energije in živjenja, da ne rečem kolk časa gre samo za iskanje kakih delov, ki se jih težko dobi in to delaš z nekim veseljem do tovrstnih motorjev, na kakem drugem forumu je tudi 50 strani od kakega restavriranja kakega manj pogostega motorja ampak saj je vseeno to itak delaš za sebe in za svoje veselje.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

si_me napisal/-a:
macula napisal/-a:Glede obnavljanja je tako da razstaviš, pobarvaš, pokromiraš, zamenjaš kar je zanič, malo spoliraš in sestaviš nazaj. Tukaj je res vsakič skoraj isto, tako da ko kdo objavi obnovo se nimaš kaj dosti pogovarjat naprej, razen mogoče kam je dal barvat, koliko je koštalo, kje je kaj dobil itd.. Je pa vedno lepo pogledat kakšen lepo obnovljen moped, vsaj jaz vsakega ki kaj objavi prečekiram.
Se pa tudi "splača" objavit, saj lahko drugi opazijo kakšen neoriginalni del, kakšno pomankljivost ali recimo slabo obnovljenost.
Ima pa forum nihanja v obiskanosti in aktivnosti tudi glede na sezono, recimo poleti ko je večina ljudi na počitnicah ali v novoletnem času ko imajo ljudje v splošnem manj denarja zaradi praznikov. To sem dal primer, nevem kako je dejansko.
Včasih se je objavljalo vse karkoli se je doma ustvarjalo in delalo pa naj bo to avtomatik, apn ali pa kaj drugega in je bil forum še nekako živ, zdej pa tega ni več, ne predstavlja se več svojih mopedov za vsak dan. Pa tudi če se že kdo potrudi to popolnoma nobenega ne zanima, pa če je to popolnoma navaden moped ali pa kaj bolj zanimivega, kar se ne vidi vsak dan je enako.
Pa tudi ni res da samo pobarvaš pokromaš pa malo spuliraš pa je to to... Na motorju pustiš dost svojega truda, časa, živcev, energije in živjenja, da ne rečem kolk časa gre samo za iskanje kakih delov, ki se jih težko dobi in to delaš z nekim veseljem do tovrstnih motorjev, na kakem drugem forumu je tudi 50 strani od kakega restavriranja kakega manj pogostega motorja ampak saj je vseeno to itak delaš za sebe in za svoje veselje.
Res je, boljše nebi mogel povedat. Koliko živcev še preteče, ko te kdo nategne zraven.
Nekaj za oči spočit:
Priponke
DSC_0022.JPG
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Wilf napisal/-a:a se kdo kej spozna na pištole za štrihat. kero firmo vzet ? zaenkrat sem slišou da nej bi ble sata pa devilbris uredu. Kaj pa vaša mnenja :D
Hvala in Lp Wilf
Tako ti bom reku. Če barvaš malo in če barvaš traktorje ipd... uzameš tiste varjante za 20€ Id tools ipd... Sam interdiskontovo uporabljam za traktorje. Če se misliš resno ukvarjat in imeti nobenih problemov s pištolo priporočam japonsko Airpro v rangu 100€, če hočeš še malo boljšo imaš potem devilbiss made in USA. Cenovni razred SRi,GTi,Pro modelov je od 400-600€ super zadeva nimam pripomb. Ampak za ta denar dobiš Iwato made in japan ki ima 4× boljšo atomizacijo zgornjih naštetih modelov. Za isti denar seveda. Na kratko povedano če rabiš podrobnosti mi piši zs. Vse pištole ki sem naštel si jih lastim, da ne bo raznih pripomb čez to.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Nekaj za oči spočit:[/quote]

A to je ta SL od tvojega prijatla, ki je bil zraven, ko sta prišla k meni ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:Nekaj za oči spočit:
A to je ta SL od tvojega prijatla, ki je bil zraven, ko sta prišla k meni ?[/quote]

Tako je ;)
Dal ga bo znova prebarvat, tokrat v olivno zeleno kot je bila original
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tako je ;)
Dal ga bo znova prebarvat, tokrat v olivno zeleno kot je bila original[/quote]

Aha aha, ok. Mormo se poleti kaj zapelat okol :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori