Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Am, eno mogoče neumno vprašanje. Kje se da nabavit močnejše špice(z matico vred) za apnov 18 col zadnji obroč, saj mi originalne kar naprej trga :x
TOMOS
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

smrekca napisal/-a:Am, eno mogoče neumno vprašanje. Kje se da nabavit močnejše špice(z matico vred) za apnov 18 col zadnji obroč, saj mi originalne kar naprej trga :x
Upam, da kaj pomaga.

http://www.puch-ersatzteile.eu/puch-ers ... und-ketten

http://www.puch-ersatzteile.eu/puch-ers ... n-speichen

To je verjetno kvalitetno, ker jaz sem te naše kupil nove in je felga stala 2 leti na omari pa je rjavo vse :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
motul81
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: To Sep 25, 2012 5:23 pm
Kraj: prekmurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a motul81 »

Dve varjanti 1. prestave sta in sicer: 9-39 (kratka)
10-38 (dolga)
vedno glej da sta tako v paru, čene se zobniki na trdo vrtijo, ali pa je preveč zračnosti med zobmi, odvisno kako fališ kombinacijo. Jaz sem že 2x naletu ko je bilo narobe sestavljeno, ker fantje menjajo piramido, in ne opazijo da je 1. prestava včasih drugačna kot na prejšnji piramidi.

org. E90 ima razmerje prve prestave 9-39, CTX pa 10-38 (vsaj pri meni)[/quote]
ja točno to sem hotel vedet,da zobniki se menjajo in sploh ne gledajo kolko zob je in zato nisem vedel kolko točno so. hvala za inf.!
lp
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

DaNiLo napisal/-a:
smrekca napisal/-a:Am, eno mogoče neumno vprašanje. Kje se da nabavit močnejše špice(z matico vred) za apnov 18 col zadnji obroč, saj mi originalne kar naprej trga :x
Upam, da kaj pomaga.

http://www.puch-ersatzteile.eu/puch-ers ... und-ketten

http://www.puch-ersatzteile.eu/puch-ers ... n-speichen

To je verjetno kvalitetno, ker jaz sem te naše kupil nove in je felga stala 2 leti na omari pa je rjavo vse :D
Aha hvala, kaj pri nas se ne dobi nič?
TOMOS
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Živjo, mene pa zanima ce je pri navitem mopedu razmak platin kej drugacen in če mi zaradi elektrike na koncu obratov trokira, dizo sm pa že probav zamenjati z manjšo ampak v tem primeru nima moci
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

blazzy napisal/-a:Živjo, mene pa zanima ce je pri navitem mopedu razmak platin kej drugacen in če mi zaradi elektrike na koncu obratov trokira, dizo sm pa že probav zamenjati z manjšo ampak v tem primeru nima moci. Zdejšn razmak platin je 0.35, predvžig pa 1.5
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Razmik platin vpliva na delovanje, manjši razmik naj bi lažje sledil visokim obratom, ampak če je premalo pa ne bo delalo (0,35mm je verjetno kar minimum) . Po mojih izkušnjah malenkostna sprememba predvžiga lahko pomeni bistveno razliko v delovanju, pri vsakem motorju pa je tista idealna "točka" drugačna (drugače kot da poizkušaš različne nastavitve verjetno ne gre) . Meni je lepše delalo pri malenkost bolj razmaknjenih platinah (0,4-0,5mm) in zmanjšanim predvžigom, ampak vsak motor rabi svoje nastavitve.
lp
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Mene pa zanima, če je treba cilinder iz alusila po ulivanju kako obdelat, da nastane drsna površina, al je to to.
lp
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

Zdravo, spet imam problem pri tomos automatiku. Nemorem nastaviti predvžiga. Pa naj plato vrtim sem in tja zmeraj je nad 3mm predvžiga. Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe?
lp Jan
občudovalec tomosov
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Morda ti platine preveč odpirajo.
Odgovori