Tomos E90 Obnova

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

pr meni ko je semering puščal je hladen vžgal kot urica, sam topel ne.pa obrate ti nabija
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

ne semering bi mogu bit ok ker motor deluje brez problema, samo zdej je zacel srat, sej sm narocu ze novo svecko, pa bomo vidl, se mal bom ferg prepucav pa bo. Pol vo enkrat pa generalka padla med zimo. Problem je ker je v delu se en elektronik.

Kaksna se vam zdi vrednost svecke, je primerna?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Ker je elektronik in njegov motor v originalnem stanju, sem ga peljal na dyno, da se izve pravi podatek o moči elektronika. Najboljša meritev je pokazala 8,9 konja, povprečna je bila nekje 8,8 konja. V peti prestavi je bila najvišja hitrost 92km/h, kar na cesti pomeni nekaj manj.

Hvala Vidu za meritve.
Priponke
Tomos E90 zeleni original 2.jpg
Tomos E90 zeleni original.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Zanimivo! Lep e90. Torej tovarniški podatek 9hp kar pribljižno drži.
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja, zgleda da res drži :) čeprav je tovarniški podatek 9HP pri 7500rpm tukaj je pa nekje 6700rpm. Menim da bi 9 konjev imel nov oziroma če bi menjal bat, obročke, svečko, filter, popolnoma očistil izpuh in podobne zadeve. Pri tem elektroniku nisem mašine nič tikal, samo menjal sklopko in olje ter pregledal termični del.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori